Как се подготвяте за работната седмица?

  • 13 700
  • 201
  •   1
Отговори
# 120
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
И аз, и мъжа ми купуваме излишни неща като пазаруваме гладни. Първо правило на успешното пазаруване у дома - бъди добре нахранен, второ - пазарувай по възможност по списък.

# 121
  • Мнения: 310
Simple Smile понякога правя списък за пазар или други задачи ... по правило, винаги го забравям или губя ...
Често не знам какво ми/ни се яде и първо отварям хладилника - да ми "проговори"...
Същото е и с всички домашни задачи, защото имаме непредвидени краткосрочни пътувания ...
Радвам се, че имам въображение и съм организирана, иначе... ще е мъка  Grin Smile
Домакинството и кухнята не си ги давам - там си вадя натрупаното напрежение, успокоява ме, а приготвянето на храна ми доставя удоволствие.
Леко е и когато останалите уважават дома и труда за поддържането му.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 423
През седмицата никога не зная кога ще се прибера, работният ми ден според зависи варира между 9 и 14 часа, често се налага и в почивните дни да поработя, така че абсурд да правя някакво предварително планиране на домашната работа. Като изключим стандартните пералня и миялна, като ми попадне пред очите нещо дразнещо неприбрано, замърсено или прах, го оправям за 10-15 минути, и това е. Основно почистване веднъж седмично прави домашната помощница. За яденето, обикновено, който си тръгне пръв от работа (най-често ММ), звъни на другия да пита какво да купи за вечеря и готви така, че да има и за следващата вечер, а другият докупува пътем, ако нещо вкъщи е свършило. Или пък купувам храна от служебния стол, ако има нещо вкусно и пригодно за трима ни. През уикенда гледам максимално да почивам и не отделям за чистене и шетане из къщи повече от час-час и половина общо за целия уикенд. Изобщо, през почивните дни гледам да се намързелувам на воля и това ми е подготовката за предстоящата цяла седмица "на педал".

# 123
  • Мнения: 265
Да, подготвяме се разбира се, как иначе. През седмицата ни няма по 11 часа вкъщи, прибираме се в 6, невъзможно е да се пазарува или чисти след това.
Събота пазаруваме за седмицата, пускаме перални, сушилни, чистим. Неделя следобед готвим.
Аз спя до късно в събота, мъжът ми в неделя. И двата дни си правим хубава закуска, без да бързаме.
И в двата дена ни остава време за почивка, за задачи, понякога имаме гости, или ние сме канени на гости, ако е топло сме навън по парковете. С добра организация времето ни стига и за задължения и подготовка, и за почивка и развлечения.

# 124
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Не правя подготовки и планиране, всичко се решава в движение. 

# 125
  • Мнения: 5 262
при нас събота и неделя се държат свободни. също и вечерите без ангажименти с деца , спорт и пр. т.е. всичко набутваме в и без това заетите дни.

# 126
  • Мнения: X
Аз си правя голямото почистване през уикенда, няма как иначе. През седмицата пускаме робота след като се легне детето в хола/кухнята. Имаме и градина, което е супер, но от април до октомври трябва и с това да се занимавам уикенда-чистене на листа, плевене, кълцане...

# 127
  • Мнения: 2 266
За събота и неделя оставям възможно най-малко неща за вършене.Най вече смяната на спалното бельо. През  седмицата готвя,пускаме пералня,гладя след работа,пускаме прахосмукачката. Най-много в събота или неделя да почистя но това става бързо,защото ми помагат.Детето си чисти неговата стая,мъжът ми минава с прахосмукачка, аз забърква в прахта и чистим с мъжът ми баните.

# 128
  • Мнения: 191
Децата са големи  и не живеят с нас , което не налага кой знае каква подготовка за седмицата. Основното почистване е през събота , обичам неделята да ни е свободна от към работа .През седмицата  ако пооправя нещо изцапано, но почти не се случва ,защото няма кой да цапа толкова .Пазаруваме в събота  -продукти, които са свършили и са от необходимост, а през седмицата - ако сме забравили нещо . Но много е важно, че ММ много ми помага -  често готви , почиства си след това, мие чинии , чисти , пуска пералня и простира .Това е много важно . Но  не винаги ми е било така спокойно . Докато децата бяха малки  , живота ми беше на педал . Плюс ,че тогавашният ми съпруг не помагаше ми  в  домакинската работа . Но пък в онзи период се бях мобилизирала до крайност , нямаше но кого да разчитам , децата си искаха своето .

# 129
  • Мнения: 452
Нямах време да прочета всички коментари. Сега съм в майчинство с второто си дете  и кажи речи нямам време да подвия крак цял ден. Дори и преди като бяхме само с едно и ходех на работа определено не съм варила яйца за цяла седмица, а още по малко да мия и режа зеленчуци за цялата седмица. Имам чопър и като готвя го включвам него. В момента понеделник и четвъртък с дни за прахосмукачка, в петък ден за моп, в сряда чистя баня и тоалетна. В събота се сменят чаршафи. Дрехи за пране се пускат като има достатъчно количество за пералня - 8кг, а ако дрехите позволяват сушилня - 6кг. Т.е на сушилня се пускат кърпи и дрехите на бебето със сигурност в 22 часа и сутрин са сухи. Откакто мъжа ми излиза в 7 и се прибира в 22 готвя само това което аз и децата ще ядем. Той обикновено се връща ял, къпе се и ляга. В последно време започнах да избягвам да готвя сложни ястия, дори и супи, защото никой не ми ги яде. Салата и някакво месо на грил тигана или на фурна. Това е.

# 130
  • Мнения: X
Нямах време да прочета всички коментари. Сега съм в майчинство с второто си дете  и кажи речи нямам време да подвия крак цял ден. Дори и преди като бяхме само с едно и ходех на работа определено не съм варила яйца за цяла седмица, а още по малко да мия и режа зеленчуци за цялата седмица. Имам чопър и като готвя го включвам него. В момента понеделник и четвъртък с дни за прахосмукачка, в петък ден за моп, в сряда чистя баня и тоалетна. В събота се сменят чаршафи. Дрехи за пране се пускат като има достатъчно количество за пералня - 8кг, а ако дрехите позволяват сушилня - 6кг. Т.е на сушилня се пускат кърпи и дрехите на бебето със сигурност в 22 часа и сутрин са сухи. Откакто мъжа ми излиза в 7 и се прибира в 22 готвя само това което аз и децата ще ядем. Той обикновено се връща ял, къпе се и ляга. В последно време започнах да избягвам да готвя сложни ястия, дори и супи, защото никой не ми ги яде. Салата и някакво месо на грил тигана или на фурна. Това е.
Уауу, не знам какво работи мъжът ти по 17-18 часа, ама добре се "спасява" от семейството...  Simple Smile  Аз в описаната ситуация направо бих се чувствала... разведена.

# 131
  • Мнения: 452
Нямах време да прочета всички коментари. Сега съм в майчинство с второто си дете  и кажи речи нямам време да подвия крак цял ден. Дори и преди като бяхме само с едно и ходех на работа определено не съм варила яйца за цяла седмица, а още по малко да мия и режа зеленчуци за цялата седмица. Имам чопър и като готвя го включвам него. В момента понеделник и четвъртък с дни за прахосмукачка, в петък ден за моп, в сряда чистя баня и тоалетна. В събота се сменят чаршафи. Дрехи за пране се пускат като има достатъчно количество за пералня - 8кг, а ако дрехите позволяват сушилня - 6кг. Т.е на сушилня се пускат кърпи и дрехите на бебето със сигурност в 22 часа и сутрин са сухи. Откакто мъжа ми излиза в 7 и се прибира в 22 готвя само това което аз и децата ще ядем. Той обикновено се връща ял, къпе се и ляга. В последно време започнах да избягвам да готвя сложни ястия, дори и супи, защото никой не ми ги яде. Салата и някакво месо на грил тигана или на фурна. Това е.
Уауу, не знам какво работи мъжът ти по 17-18 часа, ама добре се "спасява" от семейството...  Simple Smile  Аз в описаната ситуация направо бих се чувствала... разведена.
работи на две места и не е спасение, а по необходимост.

# 132
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Много стресиращо ми се струва това да прекарваш събота и неделя в планове и "заготовки" за идната седмица... Никога не го правя. Единият ден почиствам цялата къща, която е голяма, на два етажа като до обед гледам да съм приключила. Задължително се излиза някъде, дали с деца, дали само с мъжа ми, тъй като вече са по-големи и остават сами, но разходката е винаги в плановете ни. Следващият ден отново излизаме, сами, с приятели, на гости, няма значение...Гледайте си живота хора, правете каквото ви се прави, стига с тия графици, като роботи сме станали...През седмицата си почиствам след работа един ден, когато ми е кеф... , пера почти всеки ден, решаваме задачи, проверявам домашни, понякога до късно вечер...но уикенда си е за мен, правя каквото ми е на душа.

# 133
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Че кой е казал, че прекарва целия уикенд в подготовка, това отнема макс 2 часа.

# 134
  • Мнения: 265
Трябва да се вземе предвид в тази дискусия кой на каква възраст е, има ли деца и дали са големи или малки, работите ли (на пълен работен ден или почасово). Мисля, че хората, които имат минимална подготовка са или без деца, или с порастнали деца, или работят псамо 2-3 дена.

Общи условия

Активация на акаунт