Как се подготвяте за работната седмица?

  • 13 724
  • 201
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 913
Моят мъж в повечето случаи си пазарува сам за ком., обаче все нещо забравя, докупуваме, нервничи...

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 975
ЧеКа, какъв е този пакет с продукти и рецепти? Интересувам се.

Аз живея в чужбина. Не знам дали предлагат тази услуга в Бг. Това е фирма, която подготвя  рецепти, нужните продукти по рецептата и доставя всичко заедно по адреси. Много ми е удобно на мен. Не мисля с какво ще се храним у дома няколко дни, продуктите са пресни, точни количества, рецептите са с ясно описание, сравнително бързо се приготвя всичко, разнообразно, имаш и избор между различни менюта - за вегетарианци, вегани, с риба, без роба, с месо, без месо и подобни. На децата им харесва, което е супер просто. Не изхвърляме храна, спестява време и енергия да мислиш какво да готвиш, всички са доволни.

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 21:22 от ЧеКа

# 17
  • София
  • Мнения: 38 913
Има такава услуга, сега прохожда. Но не знам как се казва.

# 18
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Оо наскоро ми попадна реклама точно на такава услуга от COOK IT, разгледах ги рецептите, но според мен излиза доста скъпо. Това което предлагат рядко е под 10лв на порция, което е много за нещо като ризото например.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 913
Сложно е с ценообразуването на такава услуга. Хем трябва да е под цените за ресторант, хем да покрива транспорт и заплати на хората, които го правят.

# 20
  • София
  • Мнения: 853
Събота и Неделя са почивни дни. Докато ММ е на фитнес в Събота сутрин, аз почиствам и пускам пералня, каквото е останало за пране. През седмицата, пускам около 2 перални. В почивните дни пазарувам колкото докато сме в къщи + да има нещо и за Понеделник. През седмицата, всяка вечер минавам през удобен магазин по път и купувам по нещо, което да приготвя за вечеря, така у нас не се изхвърля храна. През седмицата мия съдове, забърсвам масите и една метла, ако мога да го нарека чистене.
ПП Никой не ми помага  в домакинството, включително ММ. Всичко е въпрос на лична организация и оползотворяване на времето.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 11:55 от Iv4EnCeTO

# 21
  • София
  • Мнения: 13 629
За щастие, през седмицата успявам да свърша почти всичко, защото кантората ни е в кооперацията, където живеем и спокойно мога да отскоча да пусна пералня или миялна, да събера прането, да сложа някоя манджа да се готви и пак да си се върна на работа. Голямо удобство е това. Имам база за сравнение с времето, когато работех в държавната администрация и нямаше как да си отскоча до вкъщи през деня.
За уикенда като задължения остава пазаруването в петък вечер, за да не е в почивните дни. Събота сутрин, докато децата спят, а съпругът ми тича в парка, си правя заготовки за готвенето през седмицата и готвя за двата почивни дни. Единствено, когато мием прозорците, хващам "домочадието" в събота следобед, но това не е толкова често.
Предпочитаме събота и неделя да са дни за почивка, разходка, пътуване, размотаване, гледане на филми и др. Нелюбимото ми занимание е, когато децата поискат да ходим по магазините (за дрехи, обувки, козметика) и това няма как да е по друго време. Обикновено така буквално ми заминава цяла събота, защото с 4 деца е голяма лудница да се пробва, избира и купува. Добре, че постепенно ги запалих по минимализма и по капсулния гардероб, та излишните желания за ходене по молове им намаляха, но пак се налага.

# 22
  • Мнения: 11 835
Много съм далече от това, да си пропилея почивните дни в рязане, кълцане и каквото там, за да готвя "лесно" през седмицата.  Не мога и да си представя, че ще нарежа глава лук и ще я оставя в хладилника. Дори и затворена, ще замирише всичко, а останалите продукти ще са далече от свежи (наясно съм и колко са свежи в супермаркетите). Пускам пране, когато има достатъчно количество. Правя го обикновено вечер и на сутринта всичко е сухо. С часове не гладя, а само каквото ми е необходимо за другия ден, ако има въобще такова. Прахосмукачката у нас си върви почти ежедневно, ако не другаде то поне в коридора и кухнята. И другите домакински неща си ги върша, когато намеря за добре. Лягам си късно и ставам рано, така че време има за всичко.
Та кратко казано : не се подготвям никак.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 149
На мен колкото и да ми се иска, няма как целия уикенд да не пипна нищо. През седмицата нямам никакво време. Е, в петък свършвам по-рано работа, но все има нещо да се свърши - я банка, я някоя институция и докато се завъртя то станало време да взимам децата от градина. Сега зимата си седим повече вкъщи уикенда, та ММ чисти с прахосмукачка, аз минавам с парцал (или детето Simple Smile). Пералнята се върти всеки ден у нас, събота и неделя тоже. Простиране, събиране на дрехи, сгъване (гледам да уча децата да си сгъват и прибират поне техните, ама ми се опъват). Миялната също се зарежда, все пак като сме си всички вкъщи се готви, яде и цапа.
През лятото събота и нделя сме навън или на село. Но тогава имам повече време вечер. ММ е с децата навън (на мен ми е много досадно висенето на площадката), аз готвя, правя салата и тн.
В неделя обикновено гладя няколко блузи/ризи/панталони/сака. Така сутрин преди работа не гладя, дърпам само от закачалките. Не ми отнема много време -30-40 мин. ММ сам си глади ризите сутрин. Друго не гладя.

# 24
  • Мнения: 5 073
Направо не мога да повярвам колко жени приемат събота и неделя като ден за лежане!
Вие ми обърнахте всички представи,които съм имала до сега.
Аз почивам след работа-чета книжка,гледам филм,редя си пъзели,излизаме с мъжа(готвя рядко,защото това главно го прави свекървата,която си работи от вкъщи).
Събота и неделя са ми точно най-активните дни-както за спорт,хоби,разходки и почивка,така и за чистене,подреждане,пране,приготвяне на някакви вкусотии и тн и тн.
Чувствам се подтисната ,ако се случи през уикенда да се залежа повече от час .Все едно съм си пропиляла ден от живота...
Не мога да си представя да върша домакинските неща след работа-по тъмно или дори просто късно вечер.Това за мен не е време за "шетане".
Тези неща ги правя точно събота и неделя,преди обед.
И след това се чувствам много доволна. Simple Smile
Около мен всичките ми познати са на този принцип и направо не мога да повярвам като чета коментарите тук.

# 25
  • Мнения: 11 835
Направо не мога да повярвам колко жени приемат събота и неделя като ден за лежане!

Това с лежането е само в твоята глава. Аз съм далече от това, да яхам метлата в тези дни, предпочитам да ида на някое приятно място, да се поразходя, раздвижа на въздух....ей такива простички неща.

# 26
  • София
  • Мнения: 853
Аз също не лежа в почивните дни / поспивам си 1ч повече Grinning /, точно в почивните дни сме навън, без огледа времето навън.

# 27
  • Мнения: 5 073
Направо не мога да повярвам колко жени приемат събота и неделя като ден за лежане!

Това с лежането е само в твоята глава. Аз съм далече от това, да яхам метлата в тези дни, предпочитам да ида на някое приятно място, да се поразходя, раздвижа на въздух....ей такива простички неща.

Не цитирах конкретно вас Simple Smile
Имаше други постове нагоре,които ме потресоха.Една потребителка спомена крачкомера на телефона,който и показва 12 крачки за уикенда.
Ами,че на моя телефон точно по графиката на програмата"здраве" може да познаеш кога е събота и неделя-по двете стърчащи колонки с хиляди крачки.
Но това съм си аз,чувствам се добре,когато правя нещо,непрекъснато,винаги,без прекъсване.
Не съдя никой,просто съм учудена,защото съм много много различна....явно.

# 28
  • Мнения: 11 835
Направо не мога да повярвам колко жени приемат събота и неделя като ден за лежане!

Това с лежането е само в твоята глава. Аз съм далече от това, да яхам метлата в тези дни, предпочитам да ида на някое приятно място, да се поразходя, раздвижа на въздух....ей такива простички неща.

Не цитирах конкретно вас Simple Smile
Имаше други постове нагоре,които ме потресоха.Една потребителка спомена крачкомера на телефона,който и показва 12 крачки за уикенда.
Ами,че на моя телефон точно по графиката на програмата"здраве" може да познаеш кога е събота и неделя-по двете стърчащи колонки с хиляди крачки.
Но това съм си аз,чувствам се добре,когато правя нещо,непрекъснато,винаги,без прекъсване.
Не съдя никой,просто съм учудена,защото съм много много различна....явно.
Добре.
Деца имате ли? Защото ритъмът на семейства с деца и без е мнооого различен.

# 29
  • Мнения: 3 288
При нас събота е ден за почивка, но неделята се прави пълно почистване на къщата (подове, плотове, баня), смяна на спално бельо, гладене на всичко необходимо за седмицата (поне 10-тина ризи, костюми и т.н.), поливане на цветя, миялна и пералня не се броят, те си правят всичко сами. За готвене - не готвим в събота и неделя, тъй като и не ядем през седмицата вкъщи, работим в офис до 18.00ч и докато се приберем става късно за вечеря, в най-добрия случай салата или просто чай, такъв ни е режима.  Като дойде бебето ще е различно..

Общи условия

Активация на акаунт