Как се подготвяте за работната седмица?

  • 13 726
  • 201
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 46 594
Ние веднъж седмично минаваме с прахосмукачка.
За всекидневно обиране в кухненската и трапезарната част, доскоро - метла, сега с такова, просто бижу. Заема място колкото метлата с лопатката, лека и удобна.
Робот не бих взела. Не са ни съобразени мебелите и няма как да минава м/у тях, също и сме в жилищна сграда, не мога да си позволя да бръмча на съседите толкова време.
Скрит текст:
Calli, последно, че вече съвсем излязохме от темата - още на масата всичко минаваме със салфетка и събраното отива в коша, 1 движение и директно влиза в миялната. По-трудоемко е да я занеса до мивката, да пусна чешмата, да я изплакна. А дали ще се мие на ръка или в миялна, няма как да се оставят остатъците вътре, защото ще се запиши канала, нямаме място за мелачка за отпадъци, а и тя е шумна, не е удобно да се пуска вечер.

# 166
  • Мнения: 265
Цитат на: Не се сърди, човече link=topic=1097235.msg38455159#msg38455159 date
]Calli, последно, че вече съвсем излязохме от темата - още на масата всичко минаваме със салфетка и събраното отива в коша, 1 движение и директно влиза в миялната. По-трудоемко е да я занеса до мивката, да пусна чешмата, да я изплакна. А дали ще се мие на ръка или в миялна, няма как да се оставят остатъците вътре, защото ще се запиши канала, нямаме място за мелачка за отпадъци, а и тя е шумна, не е удобно да се пуска вечер.[/spoiler]

Ок, да, разбирам. Аз ги нося на мивката и там изплаквам Simple Smile

# 167
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 975
Робот ...също и сме в жилищна сграда, не мога да си позволя да бръмча на съседите толкова време.

Ние имаме съседи отдолу. Същевремено и под робота знам как е,  защото живеем в мезонет, а горният етаж обикновено се чисти като сме си вкъщи. Въобще не се чува като са затворени стаите.

Но може и да зависи от шумоизолацията на сградата или пък модела и марката на робота. Предполагам. Но по принцип роботите са доста по-тихи от обикновените прахосмукачки.

# 168
  • Мнения: 2 266
Ние веднъж седмично минаваме с прахосмукачка.
За всекидневно обиране в кухненската и трапезарната част, доскоро - метла, сега с такова, просто бижу. Заема място колкото метлата с лопатката, лека и удобна.
Робот не бих взела. Не са ни съобразени мебелите и няма как да минава м/у тях, също и сме в жилищна сграда, не мога да си позволя да бръмча на съседите толкова време.
Скрит текст:
Calli, последно, че вече съвсем излязохме от темата - още на масата всичко минаваме със салфетка и събраното отива в коша, 1 движение и директно влиза в миялната. По-трудоемко е да я занеса до мивката, да пусна чешмата, да я изплакна. А дали ще се мие на ръка или в миялна, няма как да се оставят остатъците вътре, защото ще се запиши канала, нямаме място за мелачка за отпадъци, а и тя е шумна, не е удобно да се пуска вечер.


Има мелачки с различна шумност.Аз нашата съм я пускала и в два през нощта,когато имаме гости.

# 169
  • Мнения: 5 262
... Всички прахосъбирачки са събрани, което ме улеснява неимоверно. ...

какво значи това? и на мен много ми трябват прахосъбирачки, но не съм намерила до сега такъв уред.

При нас нещата протичат подобно до взимане на детето и пазаруване и прибиране. Но при нас следва вечеря до 17 и в повечето случаи излизане отново. На спортни занимания или из града. Прибиране до 8 и после мяткане на децата в леглото.


Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?

аз пускам робот 2х на ден сутрин и вечер на долния етаж и 1х на ден мопа пускам, а на горните пускам 3 пъти седмично за прах .

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 06:25 от bella_ciao

# 170
  • София
  • Мнения: 13 629
Прахосъбирачките не са уреди, а всички дребни неща по секции и шкафове, които после трябва да се чистят от прах.
Аз ходя в кантората в 9 или понякога в 10 ч., според това колко работа и клиенти имаме. Между 12 и 13 обядваме. Тръгвам си в 16 или в 17 ч., за да имам време за децата, които се прибират между 15:30 и 17:30 ч.от училище. Кантората е на метри от дома ни (в съседния вход).
Относно губенето на време за заготовките. Отнема ми половин час в събота сутрин, докато си изпия кафето, съпругът ми разходи кучетата и децата още спят. За мен това не е губене на време, за разлика от чистенето през почивните дни.

# 171
  • Мнения: 3 974
Да, под прахосъбирачки имам предвид дреболии, които да трябва да бърша и местя всеки път.
Роботът ми е по-тих от прахосмукачка, ако го пусна в другата стая и затворя вратите, не се чува. Около нас живеят млади хора, които също работят през деня, та дори и да бръмчи като нормална прахосмукачка, пак няма да пречи на някого.
Ставам в 7, 7и 30 вече съм в офиса, тръгвам си в 4 и градината ми е на пет минути. Работа - градина - дом - всичко ми е на 5 минути с колата, по това време няма и никакъв трафик.
Не мия чиниите преди да ги сложа в миялната, изплаквам само ако има някакви едри остатъци. Ползвам миялна от десетина години и винаги съм процедирала така. Същото е и със загорели тави, тигани, йени. Много си ценя миялната и ако нещо не може да оцелее там, няма място при посудата ми Grinning
Заготовки - правила съм само от пиле - ако купя хубаво цяло пиле, варя, почиствам и замразявам в отделни кутии за супа, пиле с ориз, бульон и каквото остане. Но го правя когато се случи.
През седмицата хапваме набързо - салата, месо, яйца, лятото студени супи, рядко паста, тестени, ориз, картофи, защото ги избягваме вечер.

# 172
  • София
  • Мнения: 6 149
Моята работна седмица е 36 часа, т.е петъкът е 4 часа. Simple Smile Мога да се договоря да работя всеки ден по равно и да си тръгвам в 16.00 и най-вероятно ще го направя наесен, когато ще имам първокласничка, която ще е по 17.00 часа. Сега обаче не искам да си го жертвам петъка. Децата са на градина и това време си е само за мен. Дали ще лежа, чета, ходя на козметик и пр. или ще върша някакви задачи по институции, които няма как в другите дни.
Сега от понеделник до четвъртък съм от 08.00 до 17.00, но за съжаление ми трябва 35-40 мин. да стигна до градината. Там губя време, защото ги чакам двамата поотделно на различни входове и понякога даже след 18.00 се прибираме.
Иначе заготовки не правя. Само си гладя дрехи за седмицата, сгъвам седмичната купчина пране (всеки ден се пере, но н е сгъвам през седмицата) и в неделя готвя 2-3 неща.


# 173
  • Мнения: 1 114
Подготовката ми включва подготвяне на дрехи за понеделник на детето, раница за градината - 5 мин. прахосмукачка и бърсане на прах - 20 мин. , гладене - 20 мин. Работя до 17:30, нямам миялна, робот, сушилня. Пускам пералня през ден, съответно и прибирам и сгъвам. Ежедневно премитам, забърсвам, подреждам и т.н. Отказах се да готвя по 2 -3 яденета в по големи количества в неделя, защото ни омръзват и отиват в коша.
Не мога   да отделя един или половин ден за подготовка за работната седмица. Това за мен значи още едни работен ден.

# 174
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Миналата седмица ни се повреди съдомиялната. ММ я оправи след 3 дни, докато пристигне някаква част за смяна. Е няма такава мъка, явно доста сме й свикнали.

# 175
  • Мнения: 452
И аз не мога без миялна.

# 176
  • София
  • Мнения: 6 149
Оооооо, и аз не мога. Като ни се развали миялната, направих бойкот и не миех чинии. Като почнаха да преливат по пода, да видиш как набързо купихме нова. Simple Smile

# 177
  • София
  • Мнения: 7 673
А пък аз не мога да си представя как съм оцелявала без сушилня. Имам я само от 3 години, а все едно съм я имала винаги. МРАЗЯ да простирам!!!
Искам да си взема нещо за пода. Вкъщи всичко е на теракота и паркет. Килими нямам. Замислям се за робот. За стийм моп. Показана вертикална прахосмукачка също ми се видя добре /без кабел е, нали?/.
Съвети?

# 178
  • София
  • Мнения: 17 897
взех детето в четири от градина
Да е жив и здрав този, който е измислил уредите-помощници.
Може би искаш да кажеш "да е жив и здрав тоя, който ме е пуснал да работя до 4 без нещо"

Събота и неделя са за почивка, всичко тегаво се върши през седмицата.

# 179
  • София
  • Мнения: 7 673
взех детето в четири от градина
Да е жив и здрав този, който е измислил уредите-помощници.
Може би искаш да кажеш "да е жив и здрав тоя, който ме е пуснал да работя до 4 без нещо"
Всеки може да работи, колкото иска. Но всичко си има цена.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт