Как се подготвяте за работната седмица?

  • 13 730
  • 201
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 978
Не е задължително. Ние сме с дете, работим на пълен работен ден, без събота и неделя. Нищо не подготвяме. Ето, днес взех детето в четири от градина, минахме на бързо през месарницата. Прибрахме се в четири и половина, роботът беше изчистил, миялната измила, пералнята и тя готова. За няма и половин час сложих дрехите в сушилнята, прибрах чистите съдове, избърсах от прах. Всички прахосъбирачки са събрани, което ме улеснява неимоверно. Мъжът ми мина подовете с парочистачката, сега прави пържолки, аз приключих и с йогата. Шест часа е и сме свободни вече. Да е жив и здрав този, който е измислил уредите-помощници.

# 136
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Е и аз да имам робот, миялна и сушилня, че и да свършвам работа преди 4 няма да ми трябва подготовка. Ежедневието на всеки е различно. Темата е ориентирана към по-заетите хора с цел обмяна на идеи и съвети.

# 137
  • София
  • Мнения: 6 155
Е, ако си взимам децата от градина в 16.00 и аз ще сколасам да свърша всичко. Ама докато ги взема и се приберем става минимум18.00 часа. Та е много относително. Иначе и аз съм намислила робот за пода.

# 138
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 977
И аз не правя “заготовки”, нито имам основни почиствания през уикенда, но въобще не ми се вижда странно, че други го правят. Именно че всички имат ралични графици и навици, в различни ситуации са, в зависимост от работно време, брой/възрасат на деца и т.н. Ако на някой приготвянето на заготовки му улесняват живота, защо пък не.

Аз предпочитам домакинствания и подобни да върша през седмицата. Но освен мерак, имам и време за това. Прибирам се от работа 15 - 15:30. Отделно, че съм си улеснила нещата с помощни джаджи и услуги, а и мъжът ми си поема неговата част. Уикенда е за почивка и развлечения. Съботата обикновено е волна програма. Тогава се и дооправя и допазарува ако има нужда. Голяма част от неделята ни е заета.  Цялото семейство - аз, мъжа ми и децата - ходим на тенис, после хапваме навън. Доста често си правим почивки през уикенда с преспиване извън града, така че тези дни трябва просто да са ни свободни.
.

# 139
  • Мнения: 3 978
Идеята ми е, че тези джаджи не са недостъпни, а спестяват изключително много време в ежедневието. Ако трябва всеки ден да се мие посудата от готвене и хранене, да се пуска прахосмукачка в целия апартамент и да се простират и събират дрехи, поне за мен това би било поне час и половина на ден. А сега се прибирам и всичко е свършено. Това улеснява ежедневието ужасно много.

# 140
  • Мнения: 29 087
Не е задължително. Ние сме с дете, работим на пълен работен ден, без събота и неделя. Нищо не подготвяме. Ето, днес взех детето в четири от градина, минахме на бързо през месарницата. Прибрахме се в четири и половина, роботът беше изчистил, миялната измила, пералнята и тя готова. За няма и половин час сложих дрехите в сушилнята, прибрах чистите съдове, избърсах от прах. Всички прахосъбирачки са събрани, което ме улеснява неимоверно. Мъжът ми мина подовете с парочистачката, сега прави пържолки, аз приключих и с йогата. Шест часа е и сме свободни вече. Да е жив и здрав този, който е измислил уредите-помощници.
И аз съм като теб, много уважавам всички улесняващи живота джаджи....приготвянето на вечерята ми коства не повече от половин час, след това нещата се слагат в миялната, всичко се пасира, реже и подготвя с чопъри и роботи...преспокойно ми остава време всяка вечер да почивам на дивана и да се занимавам с лични неща! При напълно почистена и поддържана къща....е и защото детето вече е голямо!
Уикендите се посвършват разни неща, но винаги имаме време или да покараме 20 км колела, или за мини почивка от петък вечер, или най обикновени разходки край морето!

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 19:42 от mimi.7299

# 141
  • Мнения: 1 782
Не е задължително. Ние сме с дете, работим на пълен работен ден, без събота и неделя. Нищо не подготвяме. Ето, днес взех детето в четири от градина, минахме на бързо през месарницата. Прибрахме се в четири и половина
При повечето хора "пълен работен ден" е до 6 и да кажем прибиране до към 7.  Т.е. сравнено с твоя график са си 2-3 часа по-малко дневно.

# 142
  • Мнения: 11 240
Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?

# 143
  • Мнения: 3 978
Не е задължително. Ние сме с дете, работим на пълен работен ден, без събота и неделя. Нищо не подготвяме. Ето, днес взех детето в четири от градина, минахме на бързо през месарницата. Прибрахме се в четири и половина
При повечето хора "пълен работен ден" е до 6 и да кажем прибиране до към 7.  Т.е. сравнено с твоя график са си 2-3 часа по-малко дневно.
Пълен работен ден е 9 часов работен ден с обедната почивка . 2-3 часа по-малко би било, ако работех на шест часа, което не е така.

# 144
  • София
  • Мнения: 12 374
Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?
Ние сме с три животни у дома (и дете) и пускаме два пъти седмично.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 00:37 от Не се сърди, човече

# 145
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 977
Аз всеки ден пускам прахосмукачка. Т.е. тя се пуска сама докато сме на работа. Мен човек не може да ме накара да прахосмуча. Това ми е най-омразната домакинска работа.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 00:37 от Не се сърди, човече

# 146
  • Мнения: 3 978
Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?
Аз. С котка и дете ми се струва абсолютно задължително. Докато нямахме котка пусках два пъти в седмицата.

# 147
  • Мнения: 11 240
На мен кухнята ми е с твърда настилка. И трохите ги мета. Много по-лесно и приятно ми е, за 30 секунди става, вместо да мъкна оня тулуп от килера, па разпъвай кабел, тръба... после прибирай. 
А за роботче трябва да е идеално подредено, освен мебели нищо да няма на пода. Както се каза, някои имат деца и животни. И така. Прахосмукачка - веднъж седмично, преко сили два, ако нещо ме перне сачмата и видя косми/прах.

# 148
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 977
Не трябвя да е идеално разчистено за робота. И столове заобикаля и по килими с къс косъм прекрасно върви.

# 149
  • Мнения: 3 978
Аз затова минах към робот, защото след котката, ежедневното сглобяване/разглобяване на кабелната ми дойде в повече. Детето е инструктирано, вечер не оставя дреболийкина земята, иначе робота ще ги глътне. Две в едно, хем чисти, хем малката се мотивира да си подрежда играчките. Но като цяло, по пода не държим някакви неща, които да му пречат.

Общи условия

Активация на акаунт