Как се подготвяте за работната седмица?

  • 13 718
  • 201
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 214
Да, това разбирам, ама трябва да няма чехли, дрехи, играчки, компютри...

# 151
  • Мнения: 29 023
При нас пускам робота два пъти седмично, той въобще не се прибира, стои си на едно място, където му е станцията, видя ли обаче нещо което ме дразни мога да го пусна и повече пъти! Настилките така са ми подредени и съобразени, че роботът си тръгва по тях без специално разчистване! Пълен работен ден е 8 часа, но за едни той почва от 7.30, лекари, учители...за други като мен от 9, така че аз приключвам в 17.30 и в 18 съм у нас! Тук много зависи и кой къде живее и колко му коства прибирането от работа! Тази вечер при нас вечерята е пържени кюфтета и картофи, стават на фраера за около 35-40 минути, в 19 сме на масата....след това всичко в миялната, подреждане на кухнята и опъване на дивана!

# 152
  • Мнения: 11 214
А за някои почва къде обед и още са на работа, добре, че мъжът умее да пържи палачинки Simple Smile

# 153
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 975
Искате да кажете, че като чистите с прахосмукачка не прибирате чехли, дрехи и играчки от земята ли?

Аз все си мисля, че с каквото и да прахосмучиш - робот или обикновена прахосмукачка, тия неща е по-добре да се поразчистят, преди да се мине към действие.


# 154
  • Мнения: 11 214
Така е, то аз ги и прибирам доста по-често от веднъж седмично (колкото се прахосмучи целият апартамент), ма все пак не ми се прибира всичко по всяко време и всеки ден. А от детската стая почти изцяло съм се отказала. Който си има стая, да си я подрежда. Мъжът за чорапите, компютъра и таблета горе-долу се съобразява, ама за друго ... Simple Smile

# 155
  • Мнения: X
Аз пускам робота два пъти седмично (вторник и четвъртък)  докато сме на работа, но въпреки това минавам с прахосмукачка през уикенда, за да почистя повърхности, които роботът не може - под ниски мебели, паяжини, т.н. Баните, тоалетната и кухнята ги чистя с парочистачка, също уикенда, защото ще събудя детето ако го правя вечерта. И с градината се занимавам уикенда. Звучи прекрасно да са ми свободни и двата дни, но някакси все успявам да си измисля задачи...аз работя 7 часа и взимам детето в 16:00 от градина, но докато не си легне гледам да се занимавам с него. Само готвенето го вмествам някакси.

# 156
  • Мнения: 265
Ехе, ако се прибирах в 3 или 4 щеше да е рай!

Вие в колко почвате работа, по колко часа работите?

 Колежката ми свършва работа в 3:45, но почва в 6:45... не знам кога става, и се прибира у тях след 4:30, защото взема децата от училище.

Миялната спестява време, но преди това всичко трябва да се изплакне и зареди. Робот нямам, може би трябва да си взема Simple Smile

# 157
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз съм от 9 до 6 на работа, прибирам се към 7 без 20. Нямам деца към момента, но съм в очакване. Ако не си отделя няколко часа през уикенда седмицата ми е хаотична и откъм хранене съм зле.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 374
За огромна моя досада се налага да разтребваме - детето всъщност, мои неща по пода няма. Чехлите са ми на краката. За сметка на това нейните играчки са навсякъде, без кухнята и банята. Дрехи у дома никой да хвърля по земята, абсолютно малоумно ми се струва човек да си свали тениската например, или чорапите, и да ги пусне на пода. Та двете събираме играчки, мъжът ми прахосмучи. Двамата заедно чистим - напоследък тримата, приучаваме я, вече е на 8 и принцеси не отглеждам. Всичко става бързо когато и мъжете, и децата се включат. Ако можех, щях и котките и кучето да хвана да помагат, ама нъц.

# 159
  • Мнения: X
На работа съм от 8:15 до 15:45, в 16 взимам детето и в 16:15 сме си вкъщи. Имаме  късмет, че и градината и работата са ни супер близо до вкъщи.

# 160
  • Мнения: 29 023
На работа съм от 8:15 до 15:45, в 16 взимам детето и в 16:15 сме си вкъщи. Имаме  късмет, че и градината и работата са ни супер близо до вкъщи.
Да и моята работа е близо, дори не ползвам транспорт...!

# 161
  • Мнения: 46 594
Миялната спестява време, но преди това всичко трябва да се изплакне и зареди...
Не трябва да се плакне. Достатъчно е със салфетка да се махнат твърдите части, същото, което човек прави и преди да ги сложи в мивката. После вместо в мивката - в миялната.

# 162
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 975
Аз работя от 8 - 8:30 до 15 - 15:30. Работата ми е на 5 мин от къщи.

Роботът у дома минава всеки ден долния етаж, където са дневната, трапезарията и кухнята. Там никога нищо излишно няма по пода. Голям съм цербер. Домашните си знаят, и там не се разхвърля. Simple Smile

Горнйят етаж е друго нещо. Там са и спалните на децата. Не знам с единия ми син как ще се оправям, обаче дрехите му постоянно са по земята. Ох. Изоках. Иначе те за легота и подобни играчки са вече големи. Това е спестено.

# 163
  • Мнения: 265
Миялната спестява време, но преди това всичко трябва да се изплакне и зареди...
Не трябва да се плакне. Достатъчно е със салфетка да се махнат твърдите части, същото, което човек прави и преди да ги сложи в мивката. После вместо в мивката - в миялната.

Със салфетка ми звучи още по-трудоемко и като че ли ще ми загуби повече време, да не говорим, за храна по салфетката и ръцете ми, йък. И не само твърдите части, аз изплаквам хубаво, защото сме имали проблеми с миялната и задръстен филтър.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 01:52 от Calli

# 164
  • София
  • Мнения: 3 102
Работа от 8 до 15 часа явно е някаква специфична, това определено не е пълен работен ден. Масово се работи от 9 до 18 часа.
Ако имам робот вкъщи, надявам се в най-скоро време и аз бих го пускала всеки ден да си вършее, поне децата със сигурност, ако не му разкажат играта междувременно.

Общи условия

Активация на акаунт