Агресивните деца със СОП

  • 8 921
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • London
  • Мнения: 6 732
Вие откъде знаете какво е отношението на персонала към това дете за което е темата? Там в клас ли проследихте отношението им? Нали се сещате, че коментирате нещо за което нямате официална информация и преки впечатления? Дори преразказа на Иванчо може да е много субективен за отношението на учителката към Марийка..... и родителя представя това като единствено верею форумно. Ако някой е убеден в правотата си пак казвам има институции, аз ако имам проблем с моето дете със сигурност няма да седна да го решавам тук, ще отида където трябва.

# 76
  • София
  • Мнения: 28 563
Ами с привелегии е,защото отношението към него от персонала е по-меко точно заради диагнозата.
Както и правосъдието към агресивните пълнолетни с диагнози.
А какво правя аз, дали пия кафе или друго,не е обект на тази тема и съфорумките.
Което е жалкото, защото, освен всичко останало, това отношение настройва срещу детето. Реално това е Пирова победа.

# 77
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мдам, аз не говоря от личен опит, а говоря колкото да се намирам на приказка. Joy
milenaka, от вчера пак имаме ситуация и днес говорих с учителката и видях това по-меко и по-различно отношение. Същото беше и в градината в описания по-назад от мен случай.

# 78
  • Мнения: 530
За конкретния случай не знам, но сте много далеч от истината, че децата със СОП са толерирани от училищния персонал. Напротив училищния персонал или градинския всякак се опитват да ти обяснят, че детето не е за там или звънят през 5 мин да си го взимаш вкъщи. Точно персонала в детската ясла започна да тормози дъщеря ми без да съм наясно тогава, що е то СОП. Има просто един тънък момент, че в БГ училищата/градини Директорите получават двойни пари за едно дете СОП от МОН за разлика от едно дете в норма. За това си ги къткат някой, като касички, а не защото много ги интересуват децата и интеграцията им.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 36 602
В нашата група има агресивно дете. Не знам дали е със СОП, но положението е много зле, писала съм и в други теми. Госпожите са много търпеливи, но това дете ги докара до ръба. А на една родителска среща директорката каза, че по новия закон (не знам за кой точно става дума) може в една група да има до три такива деца. Направо пребледняха горките, искрено ги съжалих.

# 80
  • София
  • Мнения: 28 563
Мдам, аз не говоря от личен опит, а говоря колкото да се намирам на приказка. Joy
milenaka, от вчера пак имаме ситуация и днес говорих с учителката и видях това по-меко и по-различно отношение. Същото беше и в градината в описания по-назад от мен случай.
Ти на очите си ли вярваш?

Дано ситуацията не е била сериозна. Има ли изгледи да се справите?

# 81
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И пак  докарваме до там, че интеграцията на деца със СОП е само по документи. Няма как без допълнителен ресурс, съобразен спрямо вида СОП, да се извърши интеграция.
magiiia, в училище няма как да те накарат да си вземеш детето когато са редовните часове. Може единствено за занималнята да ти натискат. А и ако детето не може да изкара половин ден на училище, спазвайки правилата в час, то трябва да се помисли какво да се направи, за да не се нарушава учебния процес. Все пак в класа има още 20 и косур деца, които също имат права и са на училище, за да учат.

HighSpeed, при нас в 4та група бяха пуснали психоложката в групата, почти всеки ден до обяд. Отделно от ДГ могат да сезират Закрила на детето, но не го правят. Ние се бяхме вдигнали при директорката като й обяснихме, че е нейна работа да отговаря за безопасността на децата и при следващ инцидент ще сезираме ние Закрила на детето. (на моето дете едно с трудно проговаряне и агресивно поведение му беше стъпвало на корема.) Директорката ни посрещна бойно, бойно, но после сви перки и нещата в групата се промениха, т.е. спряха всекидневните сбивания и т.н.

milenaka, за сега уж чакаме нещата да се променят, родителите работии с детето, имало напредък и в училище, не изпадало вече толкова често в такива състояние. Остава малко до края на учебната година, но следващата вече съм решила да действам самосиндикално. Защото това дете е на някакви периоди и като го хванат Карастанчовите се започва една... Сега момчетата са решили да се защитават групово с/у него, т.е. като то започне да бие някого, всички скачат на бой. Накрая ще пострада някой - или агресивното дете, или някое друго.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Цеце, аз подминавам нещата, защото откровено казано не съм засегната лично, т.е.моето дете не е. А и ни остават още два месеца в градината, после отива първи клас. Тук обаче имаме безхаберна майка, вината не е на детето. Онзи ден се разправяхме с други майки за училища, нали сега тепърва ще подаваме документи и няколко от тях се интересуваха къде ще подава документи майката на това дете за да не пишат тези училища (нали сега с районирането е горе-долу ясно кой къде отива).

# 83
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Повечето пъти нещата идват от безхаберието на родители, учители или неадекватните мерки спрямо детето.

# 84
  • Мнения: 530
Аз не толерирам в никакъв случай агресивното и грубо поведение. Може би съм се изказала грубо онзи ден, защото ми е писнало всички СОП деца да се слагат под общ знаменател и като споменеш пред директор или учител, че имаш дете със СОП и те решават, че някакъв Франкенщайн им водиш.
За съжаление родителите на агресивни или зле възпитани деца винаги отричат проблема и все търсят повредата в чуждия телевизор.
Едно подобно момче на 10 г., което е без диагноза и се води норма, но за мен е в никаква норма обича да обижда и говори глупости на детската площадка. Да не казвам, че беше оставил на същата детска площадка по средата умряло котенце да го видят всички деца това вече си е психария, но това дете се води норма, а понеже моето не говори, но си е кротко и усмихнато и го водят извън норма и същия тоя келеш казва на другите деца не играйте с нея тя е луда.
И какво излиза келеша понеже говори се води дете в норма моето, защото не говори и всички бягат от него и странят и е СОП и го слагаме в графа луди.
Абе аршина е двоен в БГ.

# 85
  • London
  • Мнения: 6 732
За конкретния случай не знам, но сте много далеч от истината, че децата със СОП са толерирани от училищния персонал. Напротив училищния персонал или градинския всякак се опитват да ти обяснят, че детето не е за там или звънят през 5 мин да си го взимаш вкъщи. Точно персонала в детската ясла започна да тормози дъщеря ми без да съм наясно тогава, що е то СОП. Има просто един тънък момент, че в БГ училищата/градини Директорите получават двойни пари за едно дете СОП от МОН за разлика от едно дете в норма. За това си ги къткат някой, като касички, а не защото много ги интересуват децата и интеграцията им.

Никога не сме имали такъв проблем и имам усещане, че ако съм в БГ ще се стигне да съдя и държавата.Rage Тук са по 5 деца в клас/група, отношението не е като ходиш да се чувстваш натрапник както чувам от много мами в БГ, праща го, полага му се, а все едно някой услуга му прави на това дете и изобщо не говорим за деца агресори, има такива слънца сред тези деца. Мизерници!

Маги, този е психопат, но това изобщо не е задължително да върви със СОП.  Има родени зли индивиди, сещам се веднага за филма - Трябва да поговорим за Кевин дето е по действителен случай и беше избил сума съученици в училище с арбалет както и собствения си баща и сестра.

# 86
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
La Catrala, а значи ти не живееш в България, но умело размахваш пръстче какво трябва или не трябва търпим/правим тук.
При вас, ако някое дете бие останалите в класа/групата на детето ти, какви мерки се вземат? Оставят агресивното дете да млати наред ли?

# 87
  • София
  • Мнения: 28 563
Скрит текст:
И пак  докарваме до там, че интеграцията на деца със СОП е само по документи. Няма как без допълнителен ресурс, съобразен спрямо вида СОП, да се извърши интеграция.
magiiia, в училище няма как да те накарат да си вземеш детето когато са редовните часове. Може единствено за занималнята да ти натискат. А и ако детето не може да изкара половин ден на училище, спазвайки правилата в час, то трябва да се помисли какво да се направи, за да не се нарушава учебния процес. Все пак в класа има още 20 и косур деца, които също имат права и са на училище, за да учат.

HighSpeed, при нас в 4та група бяха пуснали психоложката в групата, почти всеки ден до обяд. Отделно от ДГ могат да сезират Закрила на детето, но не го правят. Ние се бяхме вдигнали при директорката като й обяснихме, че е нейна работа да отговаря за безопасността на децата и при следващ инцидент ще сезираме ние Закрила на детето. (на моето дете едно с трудно проговаряне и агресивно поведение му беше стъпвало на корема.) Директорката ни посрещна бойно, бойно, но после сви перки и нещата в групата се промениха, т.е. спряха всекидневните сбивания и т.н.

milenaka, за сега уж чакаме нещата да се променят, родителите работии с детето, имало напредък и в училище, не изпадало вече толкова често в такива състояние. Остава малко до края на учебната година, но следващата вече съм решила да действам самосиндикално. Защото това дете е на някакви периоди и като го хванат Карастанчовите се започва една... Сега момчетата са решили да се защитават групово с/у него, т.е. като то започне да бие някого, всички скачат на бой. Накрая ще пострада някой - или агресивното дете, или някое друго.
Ау, това никак не е добре. Досега родителите на това дете някакви мерки предприемали ли са? Учителите?

# 88
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Скрит текст:
И пак  докарваме до там, че интеграцията на деца със СОП е само по документи. Няма как без допълнителен ресурс, съобразен спрямо вида СОП, да се извърши интеграция.
magiiia, в училище няма как да те накарат да си вземеш детето когато са редовните часове. Може единствено за занималнята да ти натискат. А и ако детето не може да изкара половин ден на училище, спазвайки правилата в час, то трябва да се помисли какво да се направи, за да не се нарушава учебния процес. Все пак в класа има още 20 и косур деца, които също имат права и са на училище, за да учат.

HighSpeed, при нас в 4та група бяха пуснали психоложката в групата, почти всеки ден до обяд. Отделно от ДГ могат да сезират Закрила на детето, но не го правят. Ние се бяхме вдигнали при директорката като й обяснихме, че е нейна работа да отговаря за безопасността на децата и при следващ инцидент ще сезираме ние Закрила на детето. (на моето дете едно с трудно проговаряне и агресивно поведение му беше стъпвало на корема.) Директорката ни посрещна бойно, бойно, но после сви перки и нещата в групата се промениха, т.е. спряха всекидневните сбивания и т.н.

milenaka, за сега уж чакаме нещата да се променят, родителите работии с детето, имало напредък и в училище, не изпадало вече толкова често в такива състояние. Остава малко до края на учебната година, но следващата вече съм решила да действам самосиндикално. Защото това дете е на някакви периоди и като го хванат Карастанчовите се започва една... Сега момчетата са решили да се защитават групово с/у него, т.е. като то започне да бие някого, всички скачат на бой. Накрая ще пострада някой - или агресивното дете, или някое друго.
Ау, това никак не е добре. Досега родителите на това дете някакви мерки предприемали ли са? Учителите?
Казват, че работят с него. Как точно и дали е така - не знам.

# 89
  • София
  • Мнения: 28 563
Според мен, ако това дете още веднъж нападне някого, трябва да се подаде сигнал. От няколко години абсолютно всяко училище  е длъжно да води регистър на тези случаи. Разгледай и това – http://csv-vidin.eu/docs/2017_2018/plan-tormoz_nasilie%20_2018.pdf Ако е необходимо, подавайте сигнал и до полицията.

Общи условия

Активация на акаунт