Спонтанен аборт

  • 2 238
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам тези от вас, които знаят.
В 6та г.с. получих леко розово кървене, 2 часа по-късно отново се повтори, но по ярко червено.. отидох на дежурен гинеколог веднага, но с УЗ не успя да види плод, тръгнах си, и отидох в Шейново, там отново нищо не се виждаше с УЗ и трябваше да се види с УЗ-вагинално, при което се установи, че правя спонтанен аборт, съпроводен от това, че бебчето е спряло да се развива още в 5та г.с.и така е стояло там 1 седмица и 1-3 дни и е разрушено (така и не ми казаха как точно е било разрушено или какви са:scream: причините)  направихме кюртажа преди 4 дни, но все още имам розово до кафеникаво зацапване, и болки в корема, за което ми казват, че е нормално, по-предписание пия Ципрофлоксацин.
Та, въпроса е някой имал ли е подобни симптоми след аборт, и колко дълго е продължило? ( Съжалявам за толкова дългия пост, за първи път пиша ) Благодаря!

# 1
  • Мнения: 381
Здравей. Аз кървях 10 дни, толкова и мисля, че в нормално. Не се притеснявай. Бързо възстановяване Hug

# 2
  • Мнения: 4
Здравей. Аз кървях 10 дни, толкова и мисля, че в нормално. Не се притеснявай. Бързо възстановяване Hug

Благодаря!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 545
Аз също кървях 10 дни, хубаво е да отидеш по някое време на преглед  след като спре, а ако не спре, също, защото може да не са те изчистили добре. Аз бях с вакум, при този метод има малък процент риск да не се премахне всичко до край. И аз се бях притеснила и отидох на 4-я ден от аборта, твърде рано, но гинеколога ме прегледа.

# 4
  • Мнения: 38
Здравейте!  Искам да ви споделя моята история.  На 22 години съм и преди 4 месеца направих спонтанен аборт.  Беше желано бебче.  Закъсняваше ми 3 дена и си направих 3 теста и бяха положителни.  За да съм по- сигурна на следващия ден си направих кръвен тест и той беше положителен и резултатите отговаряха на 4 г. с.  Записах си час за преглед за следващата седмица.  Имах всички симптоми гърдите ми щяха да се пръснат,  гадеше ми се,  чувствах се доста изморена.  Но бяхме много щастливи.  Отидохме на преглед  доктора каза,  че всичко е наред,но е много рано да се чуе сърцето и да се видят подробности.  Изписа ми дуфастон да пия 2 седмици и да отида на преглед.  Каза ми,че за всеки случай е по-добре да го пия за застраховка един  вид.  Не ме е болял корема,  но ми беше дискомфортно,  опъваше ме долу ниско корема.  2 дни преди следващия преглед прокървих.  Събудих се сутринта и имах няколко капки кафеникаво течение. Отидох до тоалетната и вече прокървих сериозно и ме преряза кръста. Веднага отидохме в спешното и ти м ме прегледаха двама доктори мъж и жена,  и двамата казаха,  че не съм бременна. И имаха ужасно отношение. Аз съм там притеснена с първа бременност,  не знам какво се случва, а те ми крещят" Кво си се притеснила такава,  за тия седмици трябва да има сърце не виждаш ли нищо няма не си бременна,  кой ти е наговорил тия неща?" Накараха ме да си платя и на двамата прегледа,  при положение,  че съм осигурена и съм по спешност,  но това не е от значение.  Тръгнахме си и отидохме да търсим доктора, при който ходих на преглед. Не беше в града, и чакахме дижурен лекар. 2 часа чакахме аз съм бременна и кървя, и се превивам от болка и чакам в една от  най-елитните частни клиники в Плевен и нищо. Дойде един господин и ме качи на магарето и преживях един от най-бруталните и болезнени прегледи с диагноза "извънматочна бременност". След това ме прегледа на ехографа и потвърди,  че съм с извънматочна бременност,  при което аз съм в шок.  Влезе и моят приятел и доктора започна да ни обяснява,  че трябва да ми се направи лапароскопия и да ми се премехне едната тръба,  защото плода е там и ако не се премахне ще ми се пръсне тръбата и ще умра. Точно с тези думи. Обясни ни,  че трябва в най-скоро време  трябва да съм в болница иначе ще легна и няма да се събудя.  И операцията струва 3 хиляди.  Платихме си прегледа и отидохме за четвърто мнение.  Другия доктор ме прегледа и ми каза,  че плода е изостанал и не се развива и ми пусна кръвен тест.  Докато чакахме резултатите звъннахме на лекаря на моята приятелка,  а той беше почивка,  но се съгласи да ме прегледа като станат изледваниятя.  Отидохме и при него,  но за съжаление вече нямаше бебе...  Всичко беше паднало докато чакахме за адекватна диагноза.  На снимките се виждаше,  че има плод и си е бил където трябва.  А извънматочната бременност е било начин за изкарване на пари от мен. И може би щяха да ми съсипят живота с тази операция.  Доктора ми каза,  че всичко се е изчистило и най-вероятно с плода нещо не е било наред и организма го е изхвърлил. Пусна ми още няколко пъти кръвни тестове и всичко се нормализира.  Кървях 10 дни и слава богу всичко се нормализира от самосебе си.  Но психически бях много зле. От всички тези диагнози в рамките на един ден и всичко беше ужасно.  Все още ми в болна тема.  Мислим да пробваме отново,  но след една година....

# 5
  • Мнения: 1
Привет. Пиша това за всички майки, на които се случва за първи път. Текстът надолу не е приятен, нито лек за четене. Забременях трудно, след година очакване и радостта бе изключителна. Това е втора бременност, първият път всичко стана от раз и родих, съвсем естествено, здраво момченце. Сега, в 7-ма седмица, видяхме плодчето, добре оформено жълтъчно мехурче и пулс. Две седмици по-късно  една вечер усетих крампи, като при менструация и започна леко кафеникаво зацапване. Много беше тъжно. Не ми се е случвало с първата бременност и може би и интуитивно усетих, че нещо не е наред. На другия ден, в Майчин дом ми отказаха преглед, защото не било сигурно, че има проблем. Отидох при д-р Марта Дончева и тя констатира, че плодът е спрял да се развива още към 8-ма седмица, а реално трябваше да съм вече в 9-та. Пулс нямаше и ми назначи абразио за два дни по-късно. Не мога да опиша тъгата ни. Но преценихме, че ще потърсим държавните лекари, тъй като на частно абразио струва 550 лева, заедно с упойката. Да, но в Майчин дом, въпреки кървенето, болките и снимката на мъртвия ембрион отказаха спешен прием. Консултираха ме, че трябва да лежа вкъщи и да очаквам евентуален спонтанен аборт, с обилно кървене. Вчера получих нечовешки болки. Раждала съм, но това няма нищо общо с тези болки. Все едно някой прерязва таза и кръста и гениталиите ми. Засили се и кървенето. Веднага се консултирах с гинеколог и днес бях на преглед. Потвърди се състоянието - missed abortion, т.е. задържан аборт. Плодът е мъртъв, но тялото по някаква причина задържа плода. Сбогувах се усърдно с бебето, за мен то имаше форма, име и бъдещи спомени. Мисля, че позволих, да си отиде. Това е много важно. Насрочиха ми абразио за утре сутрин, а днес следобед направо умрях от болка. Жестоко бе, когато спря болката, започна обилно кървене. Малко след това изпадна плодното сакче, с ембриона и нещо като връв. За мен това бе облекчение, но и мъка, да го видя в ръцете си. Разбира се, утре съм на преглед, може да се наложи доизчистване, но споделям за всяка жена, която като мен търси информация. Дано са по-малко жените, които преживяват този ад. Сега ще започна диета, спорт и предпазни мерки поне 6 месеца и след това, надявам се на здраво и щастливо бебе.

# 6
  • Мнения: 25
Здравейте искам да споделя какво се случи с мен. Много ми е тежко чудя се какво да направя преди 1 седмица направих спонтанен аборт бях съвсем от началото направих си тест беше положителен отидох на лекар има бебче прегледа ми беше в четвъртак в неделя след обяд получих някакво кафеникаво течение изплашихме се с мъжът ми отидох в бърза помощ казаха ми че това не било бременност а месечния ми цикъл няма бебе но все пак ми удариха инжекция за задържане.  На другия ден отидох до тоалетната да пишкам усетих една тежи на корема ми и когато се изправих видях са сирак кръв и казах си това беше  отидох в майчин дом при Дяволов каза ми съжалявам бебето го няма. И от тогава не спирам да мисля за това каза ми да минат 2 цикъла и да почнем пак с опитите но мен ме е страх много да не стане пак нещо. Не спирам да мисля за това съпруга ми ме успокоява но не мога да спра да мисля за това какво да направя може ли да се случи пак искам да се изправя и да спра да мисля за това но не мога много ми е трудно тъкмо се успокоя малко и някой ме пита нещо свързано с това крия случилото се защото ме е срам постоянно ми е в главата как ми казват че бебето ми го няма.. 😪😪😪

# 7
  • Мнения: 1
Преди две седмици претърпях спонтанен аборт, все още не спирам да кървя бих казала доста обилно. Взех витамини за възстановяване, но ми действат много зле, повръщам веднага след прием. Кървенето е ужасно, вместо да спре се засили , започнаха да падат огромни съсиреци. Исках да попитам, ако това се е случвало на някой и как да спра кървенето.

# 8
  • Мнения: 105
Потърси лекаря, който е направил кюртажа. Аз мисля, че прекалено дълго време кървиш. На скоро на моя близка и правиха кюртаж и може би 5-7 ден кървенето спря. Потърси лекр или върви в спешен кбинет по бързичко.

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
След като ти става зле от витамините - спирай ги.
Иди на лекар. Щом падат съсиреци, може още да се чистиш. Без кюретаж ли си?
Хормоните ти са още разбъркани, но е добре лекар да погледне.

Чай от бял равнец, овчарска торбичка и коприва действат кръвоспиращо.

Като ти спре кървенето си пусни железен панелн и В12, да не си получила анемия.

Бързо възстановяване ти пожелавам

# 10
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета
На 09.10.2019 направих спонтанен аборт,бях в 7седмица.
Получих кръвотечение вечерта,отидохме веднага до спешното ,лекаря там каза че нямам никакъв проблем,че вижда само плодов сак и ми даде да пия нош-па...През ноща продължи кръвотечението и на следващия ден, отидох пак на преглед и ми казаха,че не виждат да има бременност и въобще кой ми е казал че съм бременна.
Не се наложи те да ме чистят,казаха че сама съм щяла да се изчистя..от 9ти ми тече кръв около 8/9дена ,след това на 31.10 все едно си ми дойде цикъла ,беше около 7дена и сега на 13.11 все едно пак ми дойде цикъла ,но първите дни беше тъмно кафява кръв,а сега вече е нормална...Ако някой е минал през това , моля да ми пише понеже имам няколко въпроса..
При последната лекарка при която бях на преглед,каза че уж всичко ми е наред ,но се притеснявам малко.
Също така ме интересува ,щом няма лекарска намеса при аборта ,кога може да се започнат отново опитите за бебенце =)

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 16:19 от Polind@

Общи условия

Активация на акаунт