Мускулни болезнени крампи на дете

  • 2 014
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Моля, ако някой знае или се е случвало на неговото дете да сподели мнение!
От няколко дни синът ми на 12 г. получи спазми /крампи/ първоначално на ръцете и краката , постоянни, през 2-3 мин. След консултация с детски невролог, започнахме терапия с Магнезий и Витамини, изследванията на електролити са в норма, при преглед няма нищо притеснително. Консултирахме се и с детски ортопед, също няма ортопедичен проблем. Крампите са нощно време, преди сън, болезнени, през няколко минути. Вече седмица мина от тогава...
Ще бъда благодарна ако ме посъветвате какво да правя и с кой да се консултирам.

# 1
  • Мнения: 920
В нашето семейство имахме такъв проблем. Помогна ни ето това магнезиево олио

# 2
  • Мнения: 884
Аз също получавам от време на време в ръцете и в краката.Пих магнезий утихват и като спра да пия пак.Най-много до минута са траели.

# 3
  • Мнения: 11 828
Много вода да пие детето, от дехидратация на мускулите също се получават. При мен се получават на стресова основа понякога, има ли някакво преживяване което може да свържете с това?

Иначе магнезиевото олио/гел наистина помагат. Относно вътрешен прием зависи каква форма магнезий е изписан, често този най-обикновения по аптеките не върши много работа. Хубаво е да се приема - хелатиран магнезий.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Много вода да пие детето, от дехидратация на мускулите също се получават. При мен се получават на стресова основа понякога, има ли някакво преживяване което може да свържете с това?

Иначе магнезиевото олио/гел наистина помагат. Относно вътрешен прием зависи каква форма магнезий е изписан, често този най-обикновения по аптеките не върши много работа. Хубаво е да се приема - хелатиран магнезий.
Благодаря Ви! Имаше стресова ситуация преди да му се появят, но не знам дали тя е причината.
А хелатирания магнезий подходящ ли е за деца, четох че може да има странични ефекти?

# 5
  • Мнения: 11 828
Много вода да пие детето, от дехидратация на мускулите също се получават. При мен се получават на стресова основа понякога, има ли някакво преживяване което може да свържете с това?

Иначе магнезиевото олио/гел наистина помагат. Относно вътрешен прием зависи каква форма магнезий е изписан, често този най-обикновения по аптеките не върши много работа. Хубаво е да се приема - хелатиран магнезий.
Благодаря Ви! Имаше стресова ситуация преди да му се появят, но не знам дали тя е причината.
А хелатирания магнезий подходящ ли е за деца, четох че може да има странични ефекти?

Ами не знам да ви кажа честно, аз го пия и нямам проблеми. Просто тази най-разпространената форма магнезиевия оксид се усвоява най-малко особено през стомашно-чревния тракт . Хелатните форми са различни - глицинат, таурат, оротат .... и още други, но са лесноусвояеми и биоактивни.
Иначе на сина ми съм давала преди време поради други причини Натурален Морски Магнезий Ликуид , добре му понесе.

Какъв ви е изписан?
Но е съвсем възможно да е от стрес това, някак успокойте детето  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 10 597
Аз получавах крампи по време на сън. Някъде към 18-годишна започнаха. Много е болезнено да се събудиш по такъв начин, болката в мускула след това си остава цял ден. Крампите ми изчезнаха по време на бременността и до две години след това. На третата година отново се възвърнаха. Докато бях бременна не усещах и студ на краката си, а аз спя с чорапи, защото ми е студено и усещам болка и от студ. Вероятно нямам добро оросяване на крайниците. Докато бях бременна нито крампи, нито студ. Магнезий не съм пила, въпреки контракциите. Не исках синтетични добавки да приемам и си ги набавях с храната. И магнезия и фолиевата киселина. Та, мисълта ми е, че явно съм успявала да си ги набавя в достатъчно количество, за да нямам крампи цели 3 години. Сега отново не мога да спя без чорапи от студ и понякога ми стават крампи.
Дали проблемът не идва от не добро оросяване на крайниците, ми е мисълта.
Отделно, да знаете, че магнезия се усвоява най-добре с витамин Ц, а желязото пречи на усвояването му.
В компелкт с витамини Б също се препоръчва, като дневна препоръчителна доза прием на магнезий е 350 мг. Има капсули по 250 мг, което значи, че не е достатъчно само една капсула на ден.

# 7
  • Мнения: 11 970
От дете страдам от студени крайници и крампи. След 33-34 години много зачестиха. Накрая се оказа, че съм с Хашимото. Пуснете хормони на щитовидната жлеза + ТАТ и МАТ. Хормоните са по каса, а антителата - не, но си доплатите да тях.

# 8
  • Мнения: 10 597
Други симптоми на това хашимото има ли?

# 9
  • Мнения: 11 970
Има, но не са задължителни и са трудно разпознаваеми - нервност, нарушения на съня, постоянна умора, изпотяване, рязко напълняване/ отслабване, промяна в цикъла...

Общи условия

Активация на акаунт