Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 март 2019, 16:05 ч.

Професия учител - 5

• 5 231
  • 111
  •   2
Отговори
# 105
  • Бургас
При нас някои колежки си ходят със "скъсани" дънки, блуза и маратонки.
Това е забранено при нас, даже имахме преди преди време едно измислено  обучение за етичния кодекс, на което подробно обясниха, че даже и полите трябва да са два пръста под коляното. Силно подозирам, че директорът го организира, заради една колежка, ходеща с доста изрязани деколтета и дантелени блузки. Laughing  Със "скъсани дънки" дори и ученици не пускат вече в много училища. Затова бяха скочили и срещу директорката на Английската гимназия в Бургас. В училището на моя син има униформи, по правилник панталонът/дънките са  по-избор, с изричното условие да са тъмносини и  да не са "скъсани".

# 106
  • Майничка
При нас дънките не са проблем, а маратонките, ако имаме часове в повече класове, са си направо задължителни - с класни стаи сме, в две сгради, с бая двор между тях. Младите колеги си се обличат като нормални млади хора, без изцепки, някои спокойно минават за ученици. Чак разпрани дънки никой не носи в учебно време.

# 107
Парите за облекло от няколко години ги получаваме на два пъти - през май и през септември.

# 108
Имали ли сте/имате ли дразги с колеги? Как се справяте с това? А, със зам. директор допустимо ли е да не се "харесвате"?

# 109
  • Пловдив
Няма как съвсем без дрязги с колеги, старая се да ги минимизирам и да ги овладея овреме. Втори екип зам.-директори работя вече - в едно и също училище, и с четиримата бях/съм намерила баланс, за да може да върви работата. Може би пък имам късмет да работя с разбрани хора.

# 110
Не ме интересува дали ме харесват. Важното е да си върша добре работата, другото го пускам да си минава. Да, дразнят се. Хващат се глупости и се усеща желание за конфликт. Но гледам да не обръщам абсолютно никакво внимание.

# 111
  • Майничка
Никога не влизам в персонални конфликти, реагирам на ситуация, не на човек. Ако възникне спор, се старая да не се паля, а да разведря обстановката. Ако сбъркам и ми набият канчето с необичаен плам, приемам, че съм била последната капка в конкретния ден, за конкретния човек и не си го окачвам.

Общи условия

Активация на акаунт