Професия учител - 5

  • 39 156
  • 803
  •   1
Отговори
# 90
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Нещата с обявените места стоят точно, както са писали по-горе. И това  е от години. Шефът е длъжен да ги обяви, както и да се съобразява с натиска на тези над него, защото шефовете на училища са обвързани с управляващата партия  и са назначавани с протекция от съответната партия. Това е.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 3 355
По казуса на Аминка аз пък се замислих как ще реагира директорът, ако тя му спомене, че началникът на РУО я праща направо в училището да се оправя.

# 92
  • Мнения: 10 578
Хахаха, аз не мисля да споменавам подобно нещо. Grinning Аз ще спомена за моята класна и ще си направя реклама. Grinning Директорът много се гордее със всички постижения на училището. Има снимки на успели ученици и купи от първенства по цял коридор. Надявам се и моите постижения да го впечатлят. Simple Smile

# 93
  • Майничка
  • Мнения: 12 564
Колеги, някой от Плевен има ли? Имам въпрос за лични.

# 94
  • Мнения: 4 940
Кога се дават парите за облекла или навсякъде е различно?
Някой знае ли как стоят нещата лятото с тези занимални в училище?

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 3 355
Парите за дрехи ги получихме през януари - от няколко години в Пловдив ги дават тогава.

# 96
  • Добрич
  • Мнения: 5 447
Ние парите за дрехи ги получаваме февруари. В училището, в което бях преди това се даваха януари.
тинити, лятото няма занимални. В някои училища организират летни забавления за началните ученици. В училището на дъщеря ми има лятна академия един месец и началните учители се редуват в нея. Нещо такова ли имаш предвид? Това е различно във всяко училище и не навсякъде има такива групи.

# 97
  • Мнения: 4 940
Явно навсякъде е различно с парите за дрехи. Ние не сме получили още.
От колеги чух, че юни месец има занимални от сборни групи, явно са имали предвид това, което ти казваш.

Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 18:51 от тинити

# 98
  • Мнения: 1 463
При нас парите за дрехи ги дават през ноември. От години е така.

# 99
  • Мнения: 10 578
Любопитно ми е - за някаква конкретна сума ли говорите или при всяко училище варира? И доказвате ли после, че сте си купили дрехи с тази сума?

# 100
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има минимум за сума за представително облекло. 460 ли е вече по КТД? Някои взимат повече. Не се доказва как и за какво са похарчени парите. Ние ги получаваме януари.

# 101
  • Майничка
  • Мнения: 12 564
Ние ги получихме в началото на март, малко преди февруарските заплати.Не се доказва, но ако ходиш като прошляк, директор или зам.директор ще ти намекнат елегантно, че все пак получаваш средства със специално предназначение. Говоря за хронично съдран, лекьосан и т.н.

# 102
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не само, нашата е връщала колеги преди РС заради облекло, което според нея е неподходящо. Крайно унизително. Просто облеклото им беше по-ежедневно.

# 103
  • Мнения: 4 940
При нас някои колежки си ходят със "скъсани" дънки, блуза и маратонки. По-младите като мен си плетат плитки ( понякога) и ходят с раници, така че спокойно можеш да ги объркаш с някои ученички от горните класове.Grinning

# 104
  • Мнения: 1 889
По КТД минималната сума за представително облекло е 430 лв.

Общи условия

Активация на акаунт