Професия учител - 5

  • 39 572
  • 803
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 3 365
Мисля, че масовата практика е заявлението да е в свободен текст. Може обаче да има училища, които да си имат и собствена бланка, но по-добре е да имаш целия комплект, пък на място да препишеш заявлението, ако се налага.

Идея нямам какво е търсенето на колеги по ИТ, но е много вероятно да обявяват място за математика и ИТ.

# 571
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Мога ли да кандидаствам за работа като учител без педагогическа правоспособност?

Или за ръководител направление ИКТ, където има такова изискване: "СПЕЦИАЛНОСТИ И КВАЛИФИКАЦИЯ: учител по ИТ"
На първият въпрос:ако нямаш педагогическа правоспособност няма как да назначат теб,ако има кандидати с такава.
По втория:тази длъжност допълва часове по информатика и ИТ и честа практика,а обема работа е огромен.

# 572
  • Мнения: 7 995
Работата най-малко ме плаши. Grinning

# 573
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Работата най-малко ме плаши. Grinning
Simple Smile
Реално сблъсквала ли си се точно с този тип позиция работа?!
Аз да....затова и говоря от личен опит.Де факто си на пълен работен ден от 8 до 17ч.Имаш  определени часове в които преподаваш,останалото е един куп административна работа.От подръжка на сайт на у-ще,дипломи,ел.поща и още и още...и т.н и т.н
Имала съм моменти без да успея да хапна,а WC беше на прибежки...
Успех ти желая!

# 574
  • Мнения: 7 995
Благодаря! Работила съм същото в университет. А и имам 15 години ИТ опит в частни фирми. И през нощта съм работила. Simple Smile

# 575
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря! Работила съм същото в университет. А и имам 15 години ИТ опит в частни фирми. И през нощта съм работила. Simple Smile
celika,има разлика между университет и училище и то голяма.
Не го казвам просто така.Едната ми магистратура е ИИТО и знам какво е да си нонстоп в тази среда.Изпуснеш ли малко средата и губиш веригата.
А работата в частния сектор на ИТ е на съвсем друго базово ниво.Едно е да си system administrator, Java програмист,специалист техн.поддръжка и графичен дизайнер в тази област,съвсем друго е в образователната система.
И все пак,успех отново желая!

# 576
  • Мнения: 1 918
Здравейте, понеже ми се налага да прибягна до банков кредит искам да попитам знаете ли дали някоя  банка предлага предлага такъв с по-ниска лихва за учители?
Благодаря предварително!

# 577
  • Мнения: 7 995
не
Благодаря! Работила съм същото в университет. А и имам 15 години ИТ опит в частни фирми. И през нощта съм работила. Simple Smile
celika,има разлика между университет и училище и то голяма.
Не го казвам просто така.Едната ми магистратура е ИИТО и знам какво е да си нонстоп в тази среда.Изпуснеш ли малко средата и губиш веригата.
А работата в частния сектор на ИТ е на съвсем друго базово ниво.Едно е да си system administrator, Java програмист,специалист техн.поддръжка и графичен дизайнер в тази област,съвсем друго е в образователната система.
И все пак,успех отново желая!

Благодаря. Какво имаш предвид "ако изпуснеш средата, губиш веригата". Вярвам, че всичко се научава. Във всяка фирма, в която съм работила, в началото не съм знаела каква е средата . Имам приятелка, която работи това в училище, и преди много съм и помагала. Скоро пак беше ме питала нещо за някакви училищни системи. Не съм запозната, но с малко рисърч, все пак и дадох някаква информация.

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 18:34 от celika

# 578
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
не
Благодаря! Работила съм същото в университет. А и имам 15 години ИТ опит в частни фирми. И през нощта съм работила. Simple Smile
celika,има разлика между университет и училище и то голяма.
Не го казвам просто така.Едната ми магистратура е ИИТО и знам какво е да си нонстоп в тази среда.Изпуснеш ли малко средата и губиш веригата.
А работата в частния сектор на ИТ е на съвсем друго базово ниво.Едно е да си system administrator, Java програмист,специалист техн.поддръжка и графичен дизайнер в тази област,съвсем друго е в образователната система.
И все пак,успех отново желая!

Благодаря. Какво имаш предвид "ако изпуснеш средата, губиш веригата". Вярвам, че всичко се научава. Във всяка фирма, в която съм работила, в началото не съм знаела каква е средата . Имам приятелка, която работи това в училище, и преди много съм и помагала. Скоро пак беше ме питала нещо за някакви училищни системи. Не съм запозната, но с малко рисърч, все пак и дадох някаква информация.
Aко не си вътре в системата  Wink

Трудно е да го обясня тук,а и не искам да ме чете мнозинството....Имам си своя позиция по въпроса!

Разбира се,че всичко се учи/има ли желание човек/,но масово предпочитат готов обучен кадър с опит и знание в точната професия.

Нека не те отчайвам,но ако нямаш педагогическа правоспособност като учител в това направление,а само ИТ нямаш шанс да те назначат.
Ако няма кандидати с точно обявената специалност,се търси такъв с най-близката.
Структурата е йерархична,примерно:ИИТО;информатика и математика;КТС;Учител-инженер-направление "Компютърни науки" и т.н
Евентуално,при липса на гореизброените може  да се назначи завършил дипломиран студент/т.е чакащ само документ/
И пак катедра природни науки и образование,а не софтуерен инженер.
Няма как да се назначи лице без да има завършено педагогическо образование,разбираш ли!!!
п.п:Ако разчиташ на това,все още е само проект:
https://www.mediapool.bg/it-spetsialisti-shte-prepodavat-v-uchil … a-news289231.html

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 19:17 от Feeling

# 579
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Работата най-малко ме плаши. Grinning
Но заплатата ще е по- ниска без педагогика, която е задължителна за общообразователните предмети и шансът е почти никакъв.

# 580
  • Добрич
  • Мнения: 5 506
Здравейте, понеже ми се налага да прибягна до банков кредит искам да попитам знаете ли дали някоя  банка предлага предлага такъв с по-ниска лихва за учители?
Благодаря предварително!

Преди доста години, помня, че ДСК имаше преференции за учители. Не зная за момента, но можеш да попиташ в банката.

# 581
  • Мнения: 7 995
Работата най-малко ме плаши. Grinning
Но заплатата ще е по- ниска без педагогика, която е задължителна за общообразователните предмети и шансът е почти никакъв.

Аз принципно мисля да кандидатствам на позиция, където няма изискване за педагогическа правоспособност. Колкото и малка да е заплатата, не е като без. Нямам работа и още не търся усилено, но тази някак ме влече. В представите ми е нещо, което искам да работя, защото ми се вижда, че бих била полезна. То не че всяка работа не е полезна, но е едно да помагаш за дейността в училище, а друго да правиш игри, например. Имам близка учителка по ИТ в нашия град, та мисля да питам нея дали имам някакъв шанс.

# 582
  • Мнения: 9 957
Благодаря! Работила съм същото в университет. А и имам 15 години ИТ опит в частни фирми. И през нощта съм работила. Simple Smile
celika,има разлика между университет и училище и то голяма.
Не го казвам просто така.Едната ми магистратура е ИИТО и знам какво е да си нонстоп в тази среда.Изпуснеш ли малко средата и губиш веригата.
А работата в частния сектор на ИТ е на съвсем друго базово ниво.Едно е да си system administrator, Java програмист,специалист техн.поддръжка и графичен дизайнер в тази област,съвсем друго е в образователната система.
И все пак,успех отново желая!
като първото е доста по-трудно Simple Smile

# 583
  • Мнения: 1 804
Здравейте, понеже ми се налага да прибягна до банков кредит искам да попитам знаете ли дали някоя  банка предлага предлага такъв с по-ниска лихва за учители?
Благодаря предварително!

Преди доста години, помня, че ДСК имаше преференции за учители. Не зная за момента, но можеш да попиташ в банката.


Много колеги участват във Взаимноспомагателна каса, и ако сте член заемът е безлихвен.(доколкото знам)

# 584
  • Мнения: 553
За въпроса с кредита:
Обърнах се към няколко банки да ми съставят предварителен погасителен план като включат и преференциални лихви за държавни служители. Повечето банки предлагат такива по-ниски лихви.
На лично мога да  кажа към кого се обърнах и за каква сума.

Общи условия

Активация на акаунт