Не иска брак/святба или деца Какво да правя ?

  • 8 585
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32 108
Здравейте !
С приятелката ми сме от 6 години заедно, но не иска брак/сватба. Другите мъже бягат като дявол от тамян като чуят за брак/сватба. Аз обратното, но приятелката ми не иска . А и за деца не иска и да чува, пък на мен ми е много интересно да си играя с деца и като цяло искам .
Да си търся нова приятелка или какво да направя ?
идея си нямам.


Е, то с децата само с игра не се гледат. Трябва да им се купуват един  куп неща. Да се гледат нон стоп. Да се хранят, да се сменят памперси. И това го прави жената. Не работи и по цял ден с бебето ще се занимава. Та си е сериозно работа това.
Ако виждаш имането на деца като игра, значи имаш проблем.
Явно затова и приятелката ти отказва. Не вижда да си сериозен.
Ако толкова искаш, намери жена, плати и да ти роди дете и започни да си "играйкаш" с него  Laughing

# 16
  • Мнения: 17 409
Ох, много е трудно да гледаш бебе, вероятно затова повечето дейности са без проблем изпълними и от по-големи деца.
Не знам защо жената не ще брак и сватба. Ти предложи ли или чакаш тя дати се затръшка, съгласно общоприетия  женски модел в последните години.

# 17
  • Мнения: X
Пързууууууул.... пльос

# 18
  • Мнения: 2 039
Имаше един амеликански филм,в кото на гимназисти,дадоха кукла,нещо като тамагочи но с размери и вид на истинско бебе,което трябваше да гледат 3 дни,като го"хранят","сменят дрехи,"разхождат"и упокояват като плаче.Ако не направеха нещо от това,бебето блокираше и получаваха двойка на проекта.
Поучително би било за автора и приятелката му да пробват няколко дни да гледат истинско бебе.

# 19
  • Мнения: 8 836
Темата няма да коментирам, защото не вярвам особено на автора.
Обаче коментарите после....имам чувството ,че или аз съм от Луната, или някои хора тук клечат в друга галактика. Rolling Eyes
Жените предпочитали да пътуват ,да се развиват кариерно и чак след 30 години, като вече са си направили жилище и са се подсигурили, се замислят да се женят.
Та да питам: колко жени, учили докъм 23-24 години и после започнали да работят, за 5-6 години са изкарали толкова пари, че да пътуват, да живеят безгрижно и да си осигурят и жилище. Така наречен млад специалист. Такива новоизпечени висшисти започват с 800-1000лв....Или може би някои започват с 8-10 хиляди?? Само така ще успеят да пътуват ,да се развиват и забавляват, че и жилище да си купят...
В бгмамата всичко е възможно. В реала е доста по-различно.
Жените нямат кой знае каква кариера на 30, пътували са няколко пъти до някъде, всичките си парички дават за парцалки, за да се представят добре.Други и това нямат.Кавалерите им са на същото положение.
Най-вероятно на момичетата не им се иска да се женят рано и да си окачат на врата солиден жилищен кредит за 30 години напред, грижи за деца, къща и гонене на някакво по-добро работно място. Че кариерата обикновено е само за 10% от работещия народ. Другото някъде там се труди за хляба и гледа поне да не е ужас по цял ден.

# 20
  • Мнения: 3 451
Като гледам разсъжденията на автора нищо чудно жена му да не иска нито брак нито деца с него. Може и да происка ама няма да са от него.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Авторе, по Нова тв има ново реалити, което ще ти помогне и ще сбъдне мечтата ти."Женени от пръв поглед" гарантира , че ще промени живота ти .  Там ти избират жена с кастинг,  сватосват и женят задължително. Психолог ще помогне, тя да е според твоите изисквания и критерии.  . Ако не си доволен от офертата, избранницата
после  можеш да ги осъдиш за нанесени вреди . Кандидат булките там са обсебени на тема -  брак, деца , мусака Grinning

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 15:14 от Viviana91

# 22
  • Мнения: 905
Темата няма да коментирам, защото не вярвам особено на автора.
Обаче коментарите после....имам чувството ,че или аз съм от Луната, или някои хора тук клечат в друга галактика. Rolling Eyes
Жените предпочитали да пътуват ,да се развиват кариерно и чак след 30 години, като вече са си направили жилище и са се подсигурили, се замислят да се женят.
Та да питам: колко жени, учили докъм 23-24 години и после започнали да работят, за 5-6 години са изкарали толкова пари, че да пътуват, да живеят безгрижно и да си осигурят и жилище. Така наречен млад специалист. Такива новоизпечени висшисти започват с 800-1000лв....Или може би някои започват с 8-10 хиляди?? Само така ще успеят да пътуват ,да се развиват и забавляват, че и жилище да си купят...
В бгмамата всичко е възможно. В реала е доста по-различно.
Жените нямат кой знае каква кариера на 30, пътували са няколко пъти до някъде, всичките си парички дават за парцалки, за да се представят добре.Други и това нямат.Кавалерите им са на същото положение.
Най-вероятно на момичетата не им се иска да се женят рано и да си окачат на врата солиден жилищен кредит за 30 години напред, грижи за деца, къща и гонене на някакво по-добро работно място. Че кариерата обикновено е само за 10% от работещия народ. Другото някъде там се труди за хляба и гледа поне да не е ужас по цял ден.

Явно твоето обкръжение е такова и за това не ти го побира главата.Или нямаш въображение.
Не си ли се замисляла, че за жилището много млади получавот помощ от родителите и след 1 хубав ремонт старото апартаметче на баба и дядо остава на внука?
Или пътуване не е задължително да бъде Околосветско пътешествие, а просто 3, 4 пъти годишно отскачане до някоя европейска дестинация.За някой до.и -къща за гости в Милник, Сапарева Баня.
И да не забравяме, че младите вече се ориентират към чужбина където изброените неща не са лукс а нормален стандарт на живот!
Жалко за теб, че подобни нормални неща те  озадачават!

# 23
  • Мнения: 8 836
Темата няма да коментирам, защото не вярвам особено на автора.
Обаче коментарите после....имам чувството ,че или аз съм от Луната, или някои хора тук клечат в друга галактика. Rolling Eyes
Жените предпочитали да пътуват ,да се развиват кариерно и чак след 30 години, като вече са си направили жилище и са се подсигурили, се замислят да се женят.
Та да питам: колко жени, учили докъм 23-24 години и после започнали да работят, за 5-6 години са изкарали толкова пари, че да пътуват, да живеят безгрижно и да си осигурят и жилище. Така наречен млад специалист. Такива новоизпечени висшисти започват с 800-1000лв....Или може би някои започват с 8-10 хиляди?? Само така ще успеят да пътуват ,да се развиват и забавляват, че и жилище да си купят...
В бгмамата всичко е възможно. В реала е доста по-различно.
Жените нямат кой знае каква кариера на 30, пътували са няколко пъти до някъде, всичките си парички дават за парцалки, за да се представят добре.Други и това нямат.Кавалерите им са на същото положение.
Най-вероятно на момичетата не им се иска да се женят рано и да си окачат на врата солиден жилищен кредит за 30 години напред, грижи за деца, къща и гонене на някакво по-добро работно място. Че кариерата обикновено е само за 10% от работещия народ. Другото някъде там се труди за хляба и гледа поне да не е ужас по цял ден.

Явно твоето обкръжение е такова и за това не ти го побира главата.Или нямаш въображение.
Не си ли се замисляла, че за жилището много млади получавот помощ от родителите и след 1 хубав ремонт старото апартаметче на баба и дядо остава на внука?
Или пътуване не е задължително да бъде Околосветско пътешествие, а просто 3, 4 пъти годишно отскачане до някоя европейска дестинация.За някой до.и -къща за гости в Милник, Сапарева Баня.
И да не забравяме, че младите вече се ориентират към чужбина където изброените неща не са лукс а нормален стандарт на живот!
Жалко за теб, че подобни нормални неща те  озадачават!

Няма да коментирам глупостите Ви подробно.
Хора, които наследяват старото панелче на баба и ходят на екскурзия до Сапарева Баня са точно тези с 800-1000 лв заплата.Тяхната кариера аз наричам работно място, където се изкарваш хляба.Явно въображението е различна величина за всеки, но няма значение.
Що се отнася до тези в чужбина, там приоритетите са други, възможностите са други, а авторът на тази тема не остави впечатление, че пребивава в чужбина.

# 24
  • Мнения: 4 577
Ън и моите наблюдения върху младите образовани хора в София са, че искат да пътуват, да си поживеят и започват да се замислят за семейство и деца към 30-те. Изобщо не е изключение на 27-28 вече да имат заплата около 1500- 2000 лв. Напълно достатъчен бюджет за 2-3 по-дълги пътувания и уикенди из страната. Въпрос е най-вече на мироглед, не на висок стандарт. Аз, например, съм обиколила цяла България  от края на 90-те до 2005 + ходене в Париж, Виена, Италия, Гърция. Пътуване с нощния влак или на стоп, хижи, палатки, буквално приютяване от гостоприемни баби по незнайни села (разбира се, сме си плащали), намиране на познати за препоръка на квартири/хостели в чужбина и т.н. Имам прекрасни спомени, въпреки мизерните условия. Сега възможностите са в пъти по-добри и много млади хора се възползват. Мой колега на 33 г. в момента е с приятелката си в Тайван.
В конкретния случай, няма как да знаем каква е причината, авторът не изглежда особено начетен, а и не отговаря. Май наистина е пързалка темата.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Автора да си вземе кофичката и лопатката и да се огледа, все ще има някой пясъчник наблизо с бебенце да си поиграе.

# 26
  • Мнения: 316
Съгласен съм с Ън. Реално това е масовия човек на 30г. Роден в малък град или село, мигрирал в София, Пловдив и т.н. в студентските години. Взел някакво непрактично образование. Работи нещо, а доходите му стигат да си плати сметки, наем и няколко пъти в годината да попътува из България, а може би веднъж годишно в чужбина. Реално това поколение ( от което и аз съм част ) не изгражда богатство. Живеем ден за ден, месец за месец. До следващият пост в соц медиите, до следващата почивка в Бали или Балчик. За големите неща в живота - масовите опции са две - 30г кредит или наследство. Наследството е добре дошло, само за софиянци. Ако наследиш апартамент в горна оряховица .. еми сори, не става.

Имам един приятел, който в момента наближава 60г. Та когато той е бил на 22г е бил женен, 2 деца + апартамент негов изплатен. Започнал е да работи на 18г възраст. Помощ от родители е имал, както и от тези на жена му, но не е била кой знае какво.

Тогава условията са били такива. Сега е друго. Нашето поколение е поставено в доста по-кофти условия, което е видно и по демографската катастрофа в която се намираме.

# 27
  • Мнения: 3 451
Да, де всичко става ако живееш в чужбина. В България, ако някой не те подпира си жив умрял. Имах една позната, която твърдеше, че за гледането на дете не са нужни кой знае колко средства. Роди си едно с мъжа й, после парите спряха и се оцъклихме кво ще правим. Винаги ми е било чудно как такива хора се навиват да раждат деца смятайки колко евтино и лесно е, стига да имаш свекърва или тъща, дето да се занимава с малкото. И така все на гърба на някого децата са изгледани и хахо хихи.

# 28
  • Мнения: X
Здравейте !
С приятелката ми сме от 6 години заедно, но не иска брак/сватба. Другите мъже бягат като дявол от тамян като чуят за брак/сватба. Аз обратното, но приятелката ми не иска .
Това ти се случва, за да се научиш да бягаш от клишетата. Пък другите мъже така, пък другите жени еди как си. Няма такова нещо, има общи тенденции и много много изключения от правилата.

# 29
  • Мнения: 16
Ехе точно това че обичам да си играя с деца, ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ.
Никъде не съм написал че това е водещ фактор и че само от това се нуждае едно дете !  Някакви изводи и прочие глупости си вадите.  Логиката  е покъртителна на някой от коментиращите.  Като не ви харесва моята тема, подминете я просто.
Он топик .

- имаме 2 години разлика,
-правя около 1.5 к + на месец, тя около 1к . За сега сме добре. Позволяваме си доста неща, екскурзии, почивки и т.н. 
- Двамата сме под 30 години.
 

Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 13:08 от Принца на белия кон

Общи условия

Активация на акаунт