Не иска брак/святба или деца Какво да правя ?

  • 8 569
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте !
С приятелката ми сме от 6 години заедно, но не иска брак/сватба. Другите мъже бягат като дявол от тамян като чуят за брак/сватба. Аз обратното, но приятелката ми не иска . А и за деца не иска и да чува, пък на мен ми е много интересно да си играя с деца и като цяло искам .
Да си търся нова приятелка или какво да направя ?
идея си нямам.

# 1
  • Мнения: 175
На каква възраст сте? Как се разбирате с приятелката си?

# 2
  • Мнения: 1 698
Здравейте !
С приятелката ми сме от 6 години заедно, но не иска брак/сватба. Другите мъже бягат като дявол от тамян като чуят за брак/сватба. Аз обратното, но приятелката ми не иска . А и за деца не иска и да чува, пък на мен ми е много интересно да си играя с деца и като цяло искам .
Да си търся нова приятелка или какво да направя ?
идея си нямам.


Стани аниматор в парти център. За мъж който сериозно иска дете/деца, въобще не ми звучиш отговорно.

# 3
  • Мнения: 274
Ами радвай се, че си попаднал на жена, която взема решения с мозъчната си кора, а не с хипоталамуса си Grinning

# 4
  • Down south
  • Мнения: 7 673
Поредната "драматична" и силно хлъзгава история  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 117
Здравейте !
С приятелката ми сме от 6 години заедно, но не иска брак/сватба. Другите мъже бягат като дявол от тамян като чуят за брак/сватба. Аз обратното, но приятелката ми не иска . А и за деца не иска и да чува, пък на мен ми е много интересно да си играя с деца и като цяло искам .
Да си търся нова приятелка или какво да направя ?
идея си нямам.


С колко години си по-стар от нея? При голяма възрастова разлика това е нормално. Намери си майка на децата си на твоята възраст.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 285
Е, ако авторът е около 40-т (че и повече), а приятелката му е на 25 не е изненадвща ситуацията. Ако е реална, де. А пък може и да е попаднал на жена, която не иска деца изобщо (има такива). Или е кариеритка (в което няма нищо лощо) и иска да се  усъвършенства и чак тогава (масово жените раждат над 30те)

# 7
  • София
  • Мнения: 5 136
Странна история... Шест години заедно, а такова драстично разминаване по такива важни теми... Да, ако имате възрастова разлика и особено ако е по-голяма - нормално е. Говорили ли сте по темата за брака и сватбите, възможно е тя да е против брака и сватбите като цяло. В една друга тема бях писала, че вече имам доста познати, които живеят без брак, и деца имат, и са щастливи. Та замисли се ако сте щастливи и се чувствате прекрасно един с друг - подписи и почерпки ли са ти по-важни?
С децата е "друга бира" и изказването ти не звучи никак добре. Едно е да ти е интересно да си поиграеш с някой мъник, друго е да ти е в къщата. "Като цяло" искаш деца, но не звучиш много убедително. Отново трябва да говориш с половинката си - сега ли не иска деца, или въобще не иска деца. Ако ти си напълно категоричен, че искаш деца, а тя е напълно категорична, че не иска деца, много съжалявам, но е най-добре да се разделите.

# 8
  • Мнения: 36
Без брак и без деца живота и е по-лесен.
По-добре е да дадете няколко хиляди за пътуване в чужбина на екскурзия отколкото за някакъв си брак.
То едно дете, като се роди трябва все някой да е до него и да го гледа и да се грижи за него.

# 9
  • Мнения: 3 096
Ясно...тема-пързалка за сравнение на мненията в няколкото теми напоследък "мъжът ми не иска деца". Интересно как отново и тук жената е права. Ако мъжът не иска деца - зарежи го веднага. Ако жената не иска деца - мислела с мозъка си. Чудно

# 10
  • София
  • Мнения: 5 136
Без брак и без деца живота и е по-лесен.
По-добре е да дадете няколко хиляди за пътуване в чужбина на екскурзия отколкото за някакъв си брак.
То едно дете, като се роди трябва все някой да е до него и да го гледа и да се грижи за него.


Това е доста крайно изказване за тема, в която не се знае почти нищо конкретно за жената. Ако тя е на 25, а той е на 35, примерно, ситуацията е напълно нормална...

# 11
  • Мнения: 3 719
Не знам. И да е пързалка, проблем като този може да е сериозен. ММ преди 4 години излезе от 20годишна връзка, в която тя не намери време и желание за деца. Сега, на 49 и с мен, той изобщо няма шанс за собствено дете. Казва, че го е приел, но със сигурност е кофти.

# 12
  • Мнения: 900
Ако е реална история:
При някои жени майчинското чувство идва много по-късно.Предпочитат най-хубавите си години да им е безгрижно и спокойно, да пътуват и да се развиват кариерно.И някъде след 30 когато вече предпочитат домашния уют, направили са си жилище, се замислят за бебче, НО само ако са усетили че това е правилния мъж!

Сватбата и подпис в гражданското, досаден църковен брак и организация на тържество за 100 гости са пари на вятъра и меко казано отживелица.
Следва още пари и нерви за смяна на имена в един билюк документи.

Ако си традиционно момче, чийто живот е под конец-тя не е за теб.Ако можеш с лека ръка да сложиш край на 6 годишна връзка, само защото момичето не иска са се прави на маймуна и да следва старомодни стериотипи, то си намери сантиментално момиче, което мечтае да се види в бяла рокля и да има много деца от принца на белия кон

Днес за щастие, всеки има право на избор-дали да се жени, дали да има деца без това да опетнява семейството както едно време.

# 13
  • Мнения: 1 441
За мен пък брака е важно нещо и държах с мъжа ми да сключим и граждански и църковен брак.
Тя кога ти каза, че не ги иска тези неща ? Ако е било още в началото на връзката ви, значи не те е заблудила с нищо. Казала ти е, че тези неща не са важни за нея, а ти си продължил връзката ви и след 6 години се сещаш, че тя не иска..
За децата е възможно да си промени мнението, след време. Както по - нагоре са ти казали - при някой жени майчинския инстинкт се появява на по - късен етап.
Но щом не желае брак и т.н си отговори дали ти би се съгласил в един момент да имате дете без да сте сключили брак, ако това не е чак такъв проблем за теб - връзката ви има шанс.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 006
Без брак и без деца живота и е по-лесен.
По-добре е да дадете няколко хиляди за пътуване в чужбина на екскурзия отколкото за някакъв си брак.
То едно дете, като се роди трябва все някой да е до него и да го гледа и да се грижи за него.

Ех... де и родителите ти да мислеха така SatisfiedSatisfied
По темата - на колко години сте и двамата? Имате ли стабилна работа, достатъчни доходи? За едно бебе се искат и финансови възможности, не става само с "много искам слако бебче". Те не са играчки. Като те държи месеци без да спиш, дали пак ще искаш само да си играйкаш с него, че ти е интересно да гушкаш бебета ?

Общи условия

Активация на акаунт