Не иска брак/святба или деца Какво да правя ?

  • 8 583
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 443
Повечето жени в днешно време узряват след 30 за деца, брак и т.н. Малко останаха баламите дето да раждат на 20-21. Може да не й се бърза, защото ако нямате помощ от родители и т.н. после да се чуди какво да прави с детето. Защото ако никой не ви помага после - край с почивки, екскурзии и т.н. глезотийки.

# 31
  • Мнения: 30 802
-правя около 1.5 к + на месец, тя около 1к . За сега сме добре. Позволяваме си доста неща, екскурзии, почивки и т.н. 
 

С деца ще глътнете вода. В първия ми брак с такива доходи бяхме ОК, но това преди 10 години и без скритата инфлация. Може би ако си удвоиш дохода, ще е по-вдъхновена за дете. Сега имате за екстри, но живота с деца включва много големи задължителни разходи всеки месец. Екстрите са евтинийки, лесно се достигат, но за стабилен семеен живот, при това с повече от 1 дете, си трябват още пари.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 151
От начина, по който се изказва един човек, особено писмено, могат да се изкарат много изводи. Неслучайно го има лафът "чети между редовете".
Имате малка разлика в годините. Ако половинката ти временно не иска брак и деца, би трябвало разговорите по темата да вървят лесно и да се синхронизирате сравнително лесно. Тя е на години, на които вече има категорично мнение по тези два въпроса.
Под 30 сте - за къде толкова бързаш?
Парите - и те не са слънце, ако се появи бебе, но да речем, че можете да се оправите.
Но отново не става ясно най-важното - ти говорил ли си с жената до себе си ясно и конкретно. Този отказ временен ли е, или е казала, че наистина не иска сватба и деца? А това е най-важното, защото ако ти е казала, че със сигурност не желае брак и деца - нито сега, нито по-нататък - не виждам какво има дори да обсъждаме.

# 33
  • Мнения: 482
А имате ли си дом? Или от тия 2.5 к над 0.5 к заминават за наем? Или заем?
Ако ти се сбъдне желанието, ще останете с твоите 1.5 к на трима души, едно от които - с големи нужди. И то, ако всичко мине по план. Не дай си, Боже, нещо да се обърка здравословно и....

# 34
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, ама годинките си вървят - не знам откъде е това правило, че деца само след 30 се раждат. Все пак си искат технологично време.

Но иначе - има нещо, което спира девойката да не иска. Женски инстинкт, усет някакъв.

# 35
  • Мнения: 3 443
Не че нещо, ама годинките си вървят - не знам откъде е това правило, че деца само след 30 се раждат. Все пак си искат технологично време.

Но иначе - има нещо, което спира девойката да не иска. Женски инстинкт, усет някакъв.


Не, че нещо ама не всяка мечтае живота й да мине между четири стени, дондуркайки бебета в най-хубавите си години и чак като стане на 50-60 да си позволи глезотии и екскурзии.

# 36
  • Мнения: 866
Абсолютно безмислена тема, по начина по който си я публикувал ! За подобни теми и четящите да могат да дадат обективни мнение е нужно много много подробно описание, един час писане ще е малко. Но дори и много инфо да споделиш, то винаги ще е само твоята гледна точка и нашите мненията няма да бъдат правдоподобни !

Ние от къде да знаем, че проблема не е в теб. Може да си има някакви основателни причини, правене на кариера и какво ли не.

Може да не е сигурна в теб. За подобни неща, не помага пускане на теми, а откровен разговор със нея и всеки да си каже каквото има да казва. Може би ти нямаш правилен подход с който да я предразположи да ти каже, защо все още не е готова на тази крачка.

И какво значи не иска брак, ти падна ли и на колене със пръстен в ръка и тя да откаже ???

# 37
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, ама годинките си вървят - не знам откъде е това правило, че деца само след 30 се раждат. Все пак си искат технологично време.

Но иначе - има нещо, което спира девойката да не иска. Женски инстинкт, усет някакъв.


Не, че нещо ама не всяка мечтае живота й да мине между четири стени, дондуркайки бебета в най-хубавите си години и чак като стане на 50-60 да си позволи глезотии и екскурзии.

Нещо ти куца аритметиката, какво дондуркане на бебета до 60г. възраст? Освен това най-хубавите години са между 20 и 30, а аз си изгледах последните родени в най-критичния период между 32 и 37. Това не са баш "хубави години", нормални са просто, не са дъ бест:). Пък и все някога трябва да си изгледаш децата, без това не се минава.

Да не говорим, че също е доста тъпо да пътуваш бюджетно на ранна възраст, а после на около 40, вместо пак да влезеш в играта и да се кефиш, ти точно тогава си с деца в трудна възраст.

Та така, не е гаранция, че като родиш на 30+, ще получиш всичко от живота. В самолетите пускат и хора над 40, както и в хотелите и навсякъде по света.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 151
От оскъдно предадената информация според мен проблемът далееееееч не е в годините на момичето. И мисля, че има нещо много важно, което ни е спестено и в което всъщност е "ключът от палатката".
Не пише авторът да е говорил с половинката си по темата, но знае, че тя не иска брак и деца. Не са много жените, които казват "Не искам да се женя и раждам" просто ей така, едва ли не между другото. Нещо сериозно липсва в цялата картинка.

# 39
  • Мнения: 16
Дам, намерих го ключа от палатката преди  близо 9 месеца горе долу.   Проблемът беше че приятелките й давали съвети, как чак като стане на 30 трябвало да мисли за тези неща.  Аз съм й бил изневерявал, не съм я бил обичал и подобни.
Окей , приключих връзката и заминах за чужбина. За да не я виждам и да съм далеч от нея.  
Щом  нейните приятелки, впрочем к*рви и злато търсачки са по важни и на тях вярва повече.  Да си върти връзка с тях . Аз бях до тук да бъда маймуна.  
   Чудното беше, че след като си купих сравнително ново БМВ заради новата ми работа, именно две от нейните й 'приятелки'  почнаха да ми пишат , да ме канят на кафе и да им идвам на гости.  Защото им било самотно.
После същите ми обясняват тя как била смотана да ме загуби, как аз съм бил перфектен мъж и прочие глупости.  Все едно станах на 14 отново, същите работи.

# 40
  • Мнения: 2 111
Не съм следила темата при първоначалното ѝ публикуване, но високо ценя, когато авторите се връщат да напишат развръзката - макар и незадължително, това все пак това е уважение към тези, които са отделили от времето си да помислят за съвет и да го напишат. Успех на автора!

# 41
  • София
  • Мнения: 35 227
Някаква попара от к*рви според автора, само той бял на коня.
Успех, авторе!

# 42
  • Мнения: 16
Развръзката я написах, защото темата ми излиза като резултат от чичко гоогле.  А и влязох да пиша в "Работа на круизни кораба" че гледам  доста  хора се интересуват. А въпросната ми нова работа в чужбина е точно такава.

 Поне някой със същата смотана девойка до него да прочете и да си извади изводите.
 А Драмата не приключи толкова бързо.  То ревове, то глупости. То празни обещания.  Дори Скоро пак ми досаждаше, как съм й липсвал бла бла.   6 години й търпях глупостите, моето търпение изтече в деня в който разбрах каква е цялата история и защо се държи така.
 Ако някой чете това след време, просто погледни смотаните й приятелки. Най вероятно е същият проблем. 

# 43
  • Мнения: X
Неискането на деца е сериозна разлика в ценностите и мирогледа.

Само това ще кажа.



edit: Аа, то било старо всичкото... Окей.
На добър час! Не се озлобявай, колкото и да ти е трудно. Не ти помага, нито те прави да изглеждаш привлекателен

# 44
  • Мнения: 19 139
Дам, намерих го ключа от палатката преди  близо 9 месеца горе долу.   Проблемът беше че приятелките й давали съвети, как чак като стане на 30 трябвало да мисли за тези неща.  Аз съм й бил изневерявал, не съм я бил обичал и подобни.
Окей , приключих връзката и заминах за чужбина. За да не я виждам и да съм далеч от нея.  
Щом  нейните приятелки, впрочем к*рви и злато търсачки са по важни и на тях вярва повече.  Да си върти връзка с тях . Аз бях до тук да бъда маймуна.  
   Чудното беше, че след като си купих сравнително ново БМВ заради новата ми работа, именно две от нейните й 'приятелки'  почнаха да ми пишат , да ме канят на кафе и да им идвам на гости.  Защото им било самотно.
После същите ми обясняват тя как била смотана да ме загуби, как аз съм бил перфектен мъж и прочие глупости.  Все едно станах на 14 отново, същите работи.

Ами, търкулнало се гърнето и си намерило похлупака. Първоначално, като прочетох, че си си купил кола заради новата ти работа, реших, че работата ти е от такова естество, че ти трябва кола, ЗАРАДИ новата ти работа, ама то излезе, че новата ти работа е била на круизни кораби. Съмнявам се, че ти е било толкова наложително БМВ-то, за да джиткаш с него по корабите... Излиза, че няколко месеца си работил, за да си купиш кола на старо. Сигурно всичко спечелено за тези няколко месеца си го "инвестирал" в ламарините на сравнително новото БМВ, което не е ново, вероятно основно поради факта, че пари за чисто ново не си изкарал. Такива са ти приоритетите явно. Тогава защо се изненадваш, че жени, за които е висша ценност имането на колкото се може по-хубава кола, демек имат същите приоритети като теб, проявяват интерес към теб.

Общи условия

Активация на акаунт