Време е за ИКЕА! - Тема 27

  • 60 385
  • 761
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 46 492
Търся отзиви за матрак HAMARVIK. С ишиас съм и търсачката ми излезе препоръка за него Simple Smile
Ако някой има, ще се радвам да сподели впечатления...

# 361
  • Мнения: 6 276
Имам Хамарвик в гостната стая и за квартира. Това им е май най-простия матрак. Аз лично съм спала на него и нямам проблем, нищоо не ме боли като спя на него, на ММ не му е удобен обаче. Хамарвикът не е от най-анатомичните - не те обгръща ако ме разбираш, такива са ми в детската - Тед Матера. Не знам ти какъв ефект търсиш?

# 362
  • София
  • Мнения: 6 010
Търся отзиви за матрак HAMARVIK. С ишиас съм и търсачката ми излезе препоръка за него Simple Smile
Ако някой има, ще се радвам да сподели впечатления...


Ние сме с такъв вече шеста година, но нямаме никакви здравословни проблеми. Взехме го като заживяхме заедно, че беше евтин и уж за временно, но си ни харесва и не се сещаме да го сменим. Нашия е най-твърдия и сме доволни.

# 363
  • Мнения: 46 492
Благодаря за бързите отговори!

По принцип търся такъв, който осигурява стабилна опора, т.е. да не се потъва в него, но в същото време да не е твърд. Другият, който съм харесала по описание е този Hovag
https://www.ikea.bg/bedroom/Mattresses/Sprung-Mattresses/hovag-41926/80244363/

# 364
  • Мнения: 6 276
Благодаря за бързите отговори!

По принцип търся такъв, който осигурява стабилна опора, т.е. да не се потъва в него, но в същото време да не е твърд. Другият, който съм харесала по описание е този Hovag
https://www.ikea.bg/bedroom/Mattresses/Sprung-Mattresses/hovag-41926/80244363/
Този взехме за нашата спалня. Не бяхме сигурни дали ще живеем въобще в жилището и не искахме да затваряме много пари. Удобен е определено. Не е много потъващ, но все пак се усеща приятно мемори пяната как се оформя по извивките на тялото. ММ има проблем с кръста и е доволен. Взехме твърдия вариант. Матраците на Икеа имаха тест период по спомен 30 дни. Ако не ти е удобен можеш да го смениш с друг, така че все пак имаш вариант Simple Smile

# 365
  • In transit
  • Мнения: 11 777
И аз мисля, че Ховаг твърд е подходящ за проблеми с гърба. Не потъва като Хокасенг, поддържа добре гърба по време на сън.

# 366
  • Мнения: 46 492
Досега все твърди избирахме, но открих, че на мек болките изчезват, затова ще сменяме нашия (ортопедичен на Магнифлекс).
Засега наклонихте везните към Hovag Simple Smile мислех да поръчам онлайн, но ще ида да ги пробвам и тогава ще решавам.

# 367
  • Мнения: 6 276
На Магнифлекс имахме матрак от първите, които излязоха. Не беше някакъв мега скъп по спомен, но не и най-евтиния. Най-ужасния матрак, който сме купували. С кеф го изхвърлих на кофите след 8 г употреба.

# 368
  • София
  • Мнения: 546
Досега все твърди избирахме, но открих, че на мек болките изчезват, затова ще сменяме нашия (ортопедичен на Магнифлекс).
Засега наклонихте везните към Hovag Simple Smile мислех да поръчам онлайн, но ще ида да ги пробвам и тогава ще решавам.
Аз съм с дископатия на врата и все на ортопедични твърди матраци спях и все си ме болеше. Откакто взехме мек матрак (пак е на Магнифлекс, но от по-ергономичните модели и с мемори пяна), забравих за постоянните болки и схващания... Препоръчвам определено Hug

На моя син матракът е Hovag, спала съм на леглото му, удобен ми е. Твърдият вариант сме взели, но понеже е с пружинен пакет си дава достатъчно мекота.

# 369
  • Мнения: 1 401
Здравейте, някой ползвал ли е кушетката Flekke с два матрака и доволни ли сте? Търся вариант за детската стая.

https://m.ikea.bg/bedroom/beds/day-beds/flekke-48635/09129942/

# 370
  • Мнения: 1 108
Аз имам кушетка с два матрака Hemnes и съм много доволна. Най-твърдият вариант на матраците ми дойде малко прекалено твърд и ги смених със средни, иначе нямаме проблеми.

# 371
  • Мнения: 3 063
Здравейте, някой ползвал ли е кушетката Flekke с два матрака и доволни ли сте? Търся вариант за детската стая.

https://m.ikea.bg/bedroom/beds/day-beds/flekke-48635/09129942/

Ние имаме Flekke и съжалявам, че го купих. Кушетката си е ок откъм здравина, има практични чекмеджета отдолу, разпъва се и става спалня, но се ползва основно като единично легло от дъщеря ми. Матракът е тесен - 80 см. Тя казва, че й е ок, но я намирам понякога спяща и доста поизкривена. Инцидентно спане на голям човек върху кушетката в неразпънат вид е мъчение. Но съм чела и отзиви в другия смисъл. Ако имате възможност - тествайте.

# 372
  • Мнения: 1 401
Ско,
Благодаря за информацията Simple Smile
За 4-5 годишно дете гледам аз. Сега заапива с някой възрастен, но мислех с flekke-то отначало възрастния да лежи с детето на разпънатия двоен матрак, а когато детето заспи, възрастният да се изнизва Grinning Но явно ще е трудно да се свие някой от нас, родителите...

# 373
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Аз имам кушетка с два матрака Hemnes и съм много доволна. Най-твърдият вариант на матраците ми дойде малко прекалено твърд и ги смених със средни, иначе нямаме проблеми.

+1 за Hemnes

# 374
  • софия
  • Мнения: 564
Ско,
Благодаря за информацията Simple Smile
За 4-5 годишно дете гледам аз. Сега заапива с някой възрастен, но мислех с flekke-то отначало възрастния да лежи с детето на разпънатия двоен матрак, а когато детето заспи, възрастният да се изнизва Grinning Но явно ще е трудно да се свие някой от нас, родителите...
няма съвсем пряка връзка с темата, но просто споделям опит -  бих използвала  смяната на леглото,за  да приуча детето да заспива само.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт