Обсъждане на имотни обяви - 9

  • 40 752
  • 751
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 19 620
А на мен 1, 2 и 29. Всъщност всички са покъртителни. Голямо "стилизиране" е паднало.

# 196
  • Мнения: 713
Не мога да разбера как някой може въобще да купи подобен имот .

https://www.facebook.com/marketplace/item/302954080386546/

 Че имат наглостта и да го дават под наем . Според мен да вземат да сключат договор със затвора , да пращат там по-леките случаи , да си излежават присъдите .
Направо ми е интересно как се ползва тоалетната , с тая лампа точно на нивото на главата .

# 197
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 764
Не мога да разбера как някой може въобще да купи подобен имот .

https://www.facebook.com/marketplace/item/302954080386546/

 Че имат наглостта и да го дават под наем . Според мен да вземат да сключат договор със затвора , да пращат там по-леките случаи , да си излежават присъдите .
Направо ми е интересно как се ползва тоалетната , с тая лампа точно на нивото на главата .


Таванчето си е много добре всъщност, нямате си на представа в какви мазета и тавани, които се дават под наем съм влизала. Това си е направо 5 звезди.

# 198
  • Мнения: X
..
П.П. Аз също обичам всички помещения да са ми с естествено осветление /по тази причина имам бол прозорци за миене/ и кухнята да е отделно помещение, даже така си направихме къщата специално. И такива тесни и дълбоки помещения не харесвам, особено пък кухните в тъмен ъгъл, без естествена вентилация. Колкото и да се ползва абсорбатор, не може да се оберат миризмата и пушека изцяло.
Това имам предвид и аз.
ЧС, разбрах, ти ми казваш, че предпочиташ тази тъмна дупка за бокс, а не е просто приемлив компромис за теб. Обичаш да се вреш в тъмното на лампа, добре Simple Smile Аз не обичам и за мен това не е приемлив компромис, затова и коментирах,, че и трите стаи за мен не стават. Може да имаш холокухня на 25 кв и пак да боксът да не е тъмна дупка в далечния край на тясно помещение с прозорец на късата страна - ако е с две изложения, макар че аз предпочитам отделна кухня с трапезария.

# 199
  • Мнения: 1 720
Какво се жалвате за това как изглежда имот на снимка. Нали единствено местоположението ви е важно. На всяка втора обява твърдите, че всичко е за изриване така или иначе. Нещо не ви разбирам.

# 200
  • Мнения: 19 620
Ами темата е обсъждане на имотни обяви, всеки си казва мнението. Тук жалби не видях, а и точното местоположение го няма на снимката, има стаи и балкон. Това и обсъждаме.

# 201
  • Мнения: 42 179
ЧС, разбрах, ти ми казваш, че предпочиташ тази тъмна дупка за бокс, а не е просто приемлив компромис за теб. Обичаш да се вреш в тъмното на лампа, добре Simple Smile Аз не обичам и за мен това не е приемлив компромис, затова и коментирах,, че и трите стаи за мен не стават. Може да имаш холокухня на 25 кв и пак да боксът да не е тъмна дупка в далечния край на тясно помещение с прозорец на късата страна - ако е с две изложения, макар че аз предпочитам отделна кухня с трапезария.

Разбирам, че сме на различни мнения. Разбирам и да спорим, но нека го правим човешки, а? Показах, че за мен това си е много практично, но ти непременно трябва да наречеш харесваното от мен "тъмна дупка". Сега аз какво да ти кажа? Да ескалирам с обиди към теб и да заформим скандал ли? Ми тъпо е, големи хора сме. Освен това не е тъмна дупка, а се къпе в светлина, защото съм се погрижила.

Иначе прозорец посред кухнята, наместо шкафове, аз лично не понасям. Ако е някак си отстрани става, но не и да ми се бърка в реда на шкафовете.

Относно компромисите - казвала съм, че се преместих от апартамент на по-хубаво място, с гледка и южно изложение, отделна кухня с прозорци и т.н. И той сега си стои празен и заключен. Мислиш ли, че съм мазохистка и бих си причинила такова местене, ако новият  и апартамент беше такъв компромис? И бих ли дала пари за нещо, което ми е голям компромис, след като изобщо не ми беше необходимо? Та явно си го харесвам и приеми, че много хора мислят различно от теб. Доста сме спорили и за локации, и за друго и аз май съм най-големия ти антагонист. Е, това е повод за спорове и няма лошо да спорим, но за сега ще се въздържа от ескалации и епитети за твоите вкусове, опитай и ти да го правиш и да си спорим цивилизовано.

И последно, на 25 - 30 квадрата хол не можеш да събереш това, което аз съм искала и събрала, ако прозорците са на дългата страна. Няма как да стане просто. Нагледала съм се на интериори, където хората гледат телевизия извръщайки глави настрани, екранът на телевизора е осветен от прозореца и дава отблясъци и т.н.

А голям хол и апартамент 120 квадрата вместо  100 не искам, защото не ми се побират в концепцията. За концепцията си съм писала преди.

# 202
  • Мнения: X
..
П.П. Аз също обичам всички помещения да са ми с естествено осветление /по тази причина имам бол прозорци за миене/ и кухнята да е отделно помещение, даже така си направихме къщата специално. И такива тесни и дълбоки помещения не харесвам, особено пък кухните в тъмен ъгъл, без естествена вентилация. Колкото и да се ползва абсорбатор, не може да се оберат миризмата и пушека изцяло.
Това имам предвид и аз.
ЧС, разбрах, ти ми казваш, че предпочиташ тази тъмна дупка за бокс, а не е просто приемлив компромис за теб. Обичаш да се вреш в тъмното на лампа, добре Simple Smile Аз не обичам и за мен това не е приемлив компромис, затова и коментирах,, че и трите стаи за мен не стават. Може да имаш холокухня на 25 кв и пак да боксът да не е тъмна дупка в далечния край на тясно помещение с прозорец на късата страна - ако е с две изложения, макар че аз предпочитам отделна кухня с трапезария.
Приеми, че хората са различни. Аз също никога не бих се сврял в жилище като твоето, но не ти обяснявам, че живееш в дупка.

# 203
  • Мнения: X
Aма нали и аз това казвам, бе хора - някои хора харесват да се свират на тъмно, а изкуствената светлина не го прави светло. Какво обидно има в това, че е тъмна дупка (това е алегория за  тъмно помещение без прозорци) , след като обективно е такава? Моралка даже беше написала, че мрази слънце и иска нон стоп да е с пердета.
На какво се обиждаш, ЧС, като обективно е много тъмно там в другия край на дългия тесен хол, и има нужда от изкуствено осветление нон-стоп и през деня, какво да го нарека,  според теб? Харесва ти, живееш си в него, няма лошо, но това не го прави нещо различно. Добре, много тъмен бокс, не е дупка,
Нико, ти дори не знаеш в какво живея аз, защото не страдам от манията ти да се фукам с това. Да, хората са различни, и аз се радвам, че не приличам на теб. Приеми, че за мен ти не съществуваш и нямам намерение да дискутирам с теб.

# 204
  • Мнения: 677
изкуствената светлина не го прави светло.
Ко? Не!

# 205
  • Мнения: X
изкуствената светлина не го прави светло.
Ко? Не!
Ами прочети за влиянието на липсата на слънце и изкуствената светлина върху психиаката, а после кудкудякай.

# 206
  • Мнения: 42 179

На какво се обиждаш, ЧС, като обективно е много тъмно там в другия край на дългия тесен хол, и има нужда от изкуствено осветление нон-стоп и през деня, какво да го нарека,  според теб?

И как така "обективно" реши, че има нужда от изкуствено осветление през целия ден newsm78 Може би си идвала на инспекция и обективно си премерила луксовете? Наистина, в далечния край е по-тъмно отколкото до прозорците, ама е много далеч от дупка. Даже в облачен ден като днешния не ми трябва осветление там, а в слънчев съвсем. Пускам осветление само когато режа, готвя, мия на мивката и прочее. Ама същото правех и в старата си кухня, която имаше прозорец, защото на плота и в мивката е сянка.
А че дупка било съвсем нормално определение за нечий дом не знаех, радвам се, че си обогатих езиковата култура. И "да се свират" ли е съвсем нормално определение? Ако някой теб те прати да се свреш някъде, да не казвам къде, сигурно много ще се зарадваш Twisted Evil

П.П. Ти целия си ден ли прекарваш в кухнята, че да ти страда психиката? Аз щото когато съм вкъщи и не спя си прекарвам времето на светло на дивана до прозореца основно.

# 207
  • Мнения: 677
изкуствената светлина не го прави светло.
Ко? Не!
Ами прочети за влиянието на липсата на слънце и изкуствената светлина върху психиаката, а после кудкудякай.
Grinning
Щото като кухнята ми не е до прозорец, ще страдам от липса на слънце.

# 208
  • Мнения: 19 620
Всъщност защо се засягате не мога да разбера, от написаното дотук се разбира, че всеки си харесва дома такъв, какъвто е. Аз не задължавам някого да има прозорци в кухнята си, но това не ми пречи аз пък да имам два и за мен да е супер, а останалото място за шкафове да ми е предостатъчно, защото това не е бокс в друга стая, а отделно помещение и то  достатъчно голямо. Няма сила, която да ме накара да харесам боксчето и холчето от обявата. Но това си е мое мнение и мой вкус. Сигурна съм, че и Попеа не е искала да обиди никого и в този смисъл подигравките  никак не допринасят за дискусията.

# 209
  • София
  • Мнения: 281
Да и нашето разпределение е така бокса е в тъмната част ,но не ми е тъмно ето.http://prikachi.com/images.php?images/111/9522111X.jpg

Общи условия

Активация на акаунт