До колко ви се бъркат бившите съпрузи

  • 6 965
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 381
Не знам на колко ти е детето, но спри с тази порочна практика. Кажи на бившия ти, че, ако иска да се види с детето, да си организира транспорта. Peace
И наистина си е опасно пътуването на само дете по автобусите.

Детето и почти на 13г., автобусът е пълен с ученици за малките градове в петък-
сега сме в областен град.
Трябва да призная,че много добре и се отразява,става по-самостоятелна,смела....,
а преди беше супер плахлива.
Но.....фактът си е факт,иска или не-трябваше да свикне ТЯ,а не той да се помръдне.
Случва се и двете да си пътуваме с колата,но нямам всеки петък възможност...
А само като си  помисля,че през първите месеци не искаше и да чуе за баща си,
но аз не се спрях докато не я забих плътно до него,че да не се чувства той самотен от промяната.
А сега гледай какво става- няма търпение да стане петък и да се качи на автобуса.
Няма значение- нека тя да е щастлива.Hug

# 46
  • Мнения: 19 058
Дъщеря ми е на 13 и отникъде не си го представям да я кача на междуградски или междуселски автобус. Като не иска бащата, да не я взима, пей сърце, ако иска- да дойде да я вземе както е по споразумение. Не бих се силила да услужвам, никак.

# 47
  • Мнения: 8 056
miss_sesilly,
Цитат
А само като си  помисля,че през първите месеци не искаше и да чуе за баща си,
но аз не се спрях докато не я забих плътно до него,че да не се чувства той самотен от промяната.
А сега гледай какво става- няма търпение да стане петък и да се качи на автобуса.
Няма значение- нека тя да е щастлива.
Недоумявам. От съжаление към бившия си мъж си тикала насила детето му при него, а накрая казваш - "нека тя да е щастлива" - в единия случай поставяш емоциите и желанията на детето на последно място, в другия казваш, че са на първо. Последно?Rolling Eyes От такава непоследователност в отношението ти към нея нищо чудно, че чака с нетърпение да се качи в автобуса.

# 48
  • Мнения: 30 158
Абе, то и аз преди сто години, като бях на 13 г. пътувах сама за училище по 40-50 мин. в едната посока между два града, ама някак си времената са други.
Не, че е лошо принципно малко самостоятелност, ама аз съм си такава - паника.

Едно време още на 6 г. нашите са ни пускали сами да играем навън пред блока. Сега да го пусна сам - абсурд. Може би след 2-3 г. чак.....евентуално.

# 49
  • Мнения: 19 058
Мен не ме е толкова страх, просто не бих се напънала зорлем да си пращам детето. Щом по закон трябва да я вземе - да дойде и да я вземе. Ако не дойде, няма да я види. Това е.

# 50
  • Мнения: 30 158
Мен не ме е толкова страх, просто не бих се напънала зорлем да си пращам детето. Щом по закон трябва да я вземе - да дойде и да я вземе. Ако не дойде, няма да я види. Това е.

Подкрепям.

Много си разпуснала края. Въпросът е, че детето ти вече е голямо и е свикнало с този вариант. Ако кажеш, че не може да се среща с баща си, ти ще си кривата.....

# 51
  • Мнения: 381
Недоумявам. От съжаление към бившия си мъж си тикала насила детето му при него, а накрая казваш - "нека тя да е щастлива" - в единия случай поставяш емоциите и желанията на детето на последно място, в другия казваш, че са на първо. Последно?Rolling Eyes От такава непоследователност в отношението ти към нея нищо чудно, че чака с нетърпение да се качи в автобуса.

Насила е твърде силно казано.Просто постоянно обяснявах,че трябва да поддържа връзка с баща си.
Не съм държала да я настройвам срещу него.
Не мисля че съм непоследователна,все пак държа да науча детето на грижа и уважение
 и дори задължение и към двамата родители,а тя да си прецени кой го заслужава повече....
Да,задължение......защото животът не е само каквото ми се прави,и когато ми се прави...

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 5 753
miss_sesilly, според мен си постъпила правилно и в полза на детето си. И резултата е на лице.

# 53
  • Мнения: 8 056
Цитат
Просто постоянно обяснявах,че трябва да поддържа връзка с баща си.
е коренно различно от
Цитат
А само като си  помисля,че през първите месеци не искаше и да чуе за баща си,
но аз не се спрях докато не я забих плътно до него,че да не се чувства той самотен от промяната.
Няма лошо да се развива и поддържа връзка с бащата, даже е силно желателно, ако е свестен родител, но го правиш заради детето - не заради бащата да не се чувствал самотен..
Да караш децата да се чустват задължени на родителите си е чиста проба манипулация. Родителите са длъжни да възпитават децата си на морал и уважение и да спомагат правилното им израстване докато станат пълнолетни и т.н. Децата не са длъжни на родителите си затова, че са ги създали. И защо някой от двамата родители според теб, трябва да заслужава повече или по-малко уважение или грижа?! Безумно ми се струва детето да трябва да прави сравнение между майка и баща - това са две различни фигури в живота му. Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 19 490
Няма начин да не ги сравнява, всички го правим. Не са чак толкова различни фигури - и двамата са родители.

# 55
  • Мнения: 8 056
Няма начин да не ги сравнява, всички го правим. Не са чак толкова различни фигури - и двамата са родители.
Явно не всички го правят, нито учат децата си да го правят Simple Smile
Хубаво е да има единомислие от страна на родители за възпитание и отглеждане, и децата често сравняват реакции, за да тестват кой до колко е отстъпчив или не по даден въпрос. Но това няма общо със сравнението "на кой да дам повече уважение и любов и кой го заслужава повече - мама или татко, или за кой да се грижа повече.." Scream

# 56
  • Мнения: 2 861
Към днешна дата сме в друг град с нея-на 70км ,но всеки петък(освен ако е снежно)
 тя на автобуса и при него.
Един път той не е пожелал да се разходи и да я вземе и да и спести автобуса.
Но нищо немога да направя- нека тя си разбере що за стока е баща и.
Аз за себе си съм  разбрала,че след развода беше грешка тая моя безгранична толерантност.

Само не ми казвай, че ти ѝ плащаш билетите за автобуса, а не той.

На дъщеря ти ѝ харесва да прекарва уикенда извън дома, разнообразява се има приятели в другия град, не я контролираш къде ходи и  какво прави, дали учи и пише домашни също.

Не искам да те стряскам, но на дъщеря ми приятелка на близка възраст на дъщеря ти така ходеше уикендите при баба си в близък град и се събираше с компания от по големи ученици, без баба ѝ да знае, та се пробват алкохол, цигари, момчета.

Просто имай предвид, дали баща ѝ ѝ обръща внимание и следи дали учи и знае с кой се среща, или въобще не го интересува.

# 57
  • Мнения: 381

На дъщеря ти ѝ харесва да прекарва уикенда извън дома, разнообразява се има приятели в другия град, не я контролираш къде ходи и  какво прави, дали учи и пише домашни също.

Не искам да те стряскам, но на дъщеря ми приятелка на близка възраст на дъщеря ти така ходеше уикендите при баба си в близък град и се събираше с компания от по големи ученици, без баба ѝ да знае, та се пробват алкохол, цигари, момчета.

Просто имай предвид, дали баща ѝ ѝ обръща внимание и следи дали учи и знае с кой се среща, или въобще не го интересува.
За момента нямам притеснения,успокоява ме мисълта че баща и е строг.
И си пада изключително стиснат (а тя когато е при него е на негови разноски).
Те и двамата са от типа -единия на компа ,а другия на  лаптопа......и така цяяяяяял ден и нощ.

# 58
  • Мнения: 2 861
Дано не е и прекалено строг, че тогава пак се отива в другата крайност и младежкият бунт е дори по изявен.


Не каза кой плаща автобусните билети, или се подразбира, че това си ти, а не той защото е много стиснат.

# 59
  • Мнения: 381
Дано не е и прекалено строг, че тогава пак се отива в другата крайност и младежкият бунт е дори по изявен.


Не каза кой плаща автобусните билети, или се подразбира, че това си ти, а не той защото е много стиснат.
Аз давам пари на тръгване,дори в повече.....ако по някаква причина бърза на връщане
и забрави парите от баща си,поне да има някакви в джоба.
Много е разсеяна,случва се често да забравя парите за урока в къщи на масата,
ей така както съм и ги приготвила.

Не искам да се вглеждам в такива дребнавости,иначе бих полудяла.
Всеки от нас си гледа живота,таяла съм и злоба към него,но щом мога да се справям сама
с разходите ни,защо трябва да мисля какво Би могло да е,ако разполагах с повече и повече?

Общи условия

Активация на акаунт