Добричките мами се събират, срещичка формират

  • 13 456
  • 271
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 62
Мами, помагайте - трябва ми добър файансаджия и то спешно.
Всички, на които се обаждахме са на строежи по морето.

Anushka, вие скоро правихте ремонт, дай насам някой майстор. Praynig

# 226
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Мами, помагайте - трябва ми добър файансаджия и то спешно.
Всички, на които се обаждахме са на строежи по морето.

Anushka, вие скоро правихте ремонт, дай насам някой майстор. Praynig

О, ние само си правихме всичко, но то беше само смяна на дограма и мазане.
Дано някой ти помогне, аз, уви, не мога!
Поздрави на децата!

# 227
  • Мнения: 3 810
Ето няколко снимки от нашето фото, но само за ден-два:
 http://community.webshots.com/album/552542182cPTVTF
newsm10  smile3521

# 228
  • Мнения: 1 114
mimi_kir, разкошна е снимката на Калина и тоалетът ти е супер Simple Smile

Amarena, тежка нощ сте имали, всички сте се измъчили. видях , че в ДаНет има някакъв гел за след ухапване от комари. може да има нещо подобно по аптеките тук /иначе докато ти го доставят.../ Моят син вчера ти изпратил SMS. Играеше си с телефона ми. Сигурно иска среща с Мона. Laughing

Ние сме добре /доколкото е възможно в жегите/, но имаме голям проблем с храненето.  На Марти му никнат 2 зъба /кучешките/ и отказва да се храни. Яде кашкавал, хляб, плодове, кроасани, бисквити, а храната от кухнята и домашната я бойкотира.  Вечер е на кисело мляко с банани и бисквити. Разбирам го, но може ли така? Опитах да не го храня между основните хранения, но  нямаше ефект. Моля ви споделете опит.
В момента сеупражнява да се качва и слиза от един фотьойл. Сигурно вече 30 пъти. Laughing от време на време идва и ме щипе леко Joy

# 229
  • Мнения: 110
mimi_kir ами д-рката каза да слагаме антиалергичен лейкопласт.Незнам дали е това за което ти казваш .Тук го намерих на една аптека до нас.Струва 4 лв.Днес ще ходя да взема.то е на ролка.Все пак питай сестра си.Днес сме по-добре с очите.Дано бързо се оправи.

# 230
  • Мнения: 4 392
Здравейте!
anuschka,снимките ви са страхотни,а притесненията относно фигурата ти Laughing-абсолютно неоснователни и излишни! GrinningНе видях нито проблем в раменната област ,нито паласки! Wink
mimi_kir ,ще питам в аптеката и за този крем.Охлаждащо ли действа.Доволна ли си? На нас ни предписаха Фенистил,макар че не помагал. Twisted Evil
 теа ,дааа,получих празен смс и се позачудих,но и аз реших,че е някаква свалка между младежите WinkТрябва да ги срещнем скоро. Laughing

Сега за моите неволи днес:(докторски абсурди #Cussing out)
Не знам откъде да почна,че стомахът ми е свит на кълбо от нерви.
Днес отиваме при личния,за да ми даде направление за УНГ.междувременно го помолих да направим и кръвна картина с утайка,че нали малката все пак изкара вируса...и да я прегледа(има  кашлица и сополи)
Направленията ми ги даде след като се поспогледаха със сестрата.Каза,че трябва да започнем лечение с антибиотици,защото тази кашлица няма да се оправи така.Аз естествено като чуя АБ и започвам да правя физиономии,та без да го моля ми даде и направление за независим преглед при една друга педиатърка.Каза ми точно при коя негова колежка да отида(Егати независимостта! Mr. GreenОще тук почвам да се чудя да се смея ли или да плача,избива ме на черен хумор...)Отиваме там,тя  преглежда детето и нищо не казва ,а само слуша моя разказ.Каза,че е добре и няма нужда от АБ,но я по-добре да направим една рентгенова снимка.Аз се ококорих,защото май сме много малки за снимка,но в крайна сметка се посъветвах с мъжо и се съгласихме,само и само да оттървем АБ.Започнах да се чудя,кое е по-малкото зло,но както и да е ....Отиваме за снимка ,правим я ,питаме рентгеноложката как е ,тя казва:Всичко е наред,пише го на листа.Оттам -в лабораторията.Вземат кръв на Симона.Оттам чичо д-р УНГ,който и гледа в устата и носа и седна да пише рецепта,без да и погледне ушите,а пък аз най-вече за това бях отишла. ooooh!Подсетих го,поправи се.Оказа,се че има леко възпаление на лявото ухо.Връщаме се при" независимата експертка",тя разглежда снимката и почва да ми пише рецепта. Вече 3.лист с рецепти държа в ръката си и ми призлява леко-леко.Питам я някой все пак ,ще постави ли диагноза,а тя ми изръсва:" Ами начална пневмония!" #Crazy
На кого да вярвам-на рентгеноложката или на ерзац-личната - не знам! ooooh!
А до този момент се говореше само за алергия и това възпаление в ухото.
Кръвната картина е нормална,за утайката - още не знам.
Докторът въобще не се заинтересува от останалите изследвания.А ходих пак да взема здравната книжка на Симона,все пак ще пътуваме(Макар ,че доста мъдрувахме дали да не си останем тук)Сърдит ми е явно!Нямам сили даже да слагам емотикони.
Дано някой прочете дългия ми пост.... baby_neutral

# 231
  • Мнения: 3 810
Amarena , трудно но го изчетох.
Пада ми се- сигурно и моите се четат трудно. Embarassed
Калина беше патология с ушите- много често се възпаляваха. При най малката хрема ушите също са уязвими. Също и след прекарано вирусче, като остатъчен страничен ефект(имаше друг израз, но не го налучках)
Кремчето(може и мляко да пишеше- оставила съм го на село с Калина) за нея има ефект. Успокоява сърбежа. тубичката е бяла, а пълнежа е зелен на цвят.
Aleksa, сестра ми каза, че взема лепенките от дрогерия под блока на свободата(където има стълбички и няколко обувни магазина). Не си спомня какво пише, но са в жълта кутийка и се водят хирургична лепенка и са на лента(може да е това което си гледала). Но младежа вече сам си ги маха...Успех!

Тази вечер Дима окончателно проходи в градската градина.
Ар4ела, без да иска е станала свидетел на това.
Беше с юздичките, но не искаше пръст да се държи. Явно в градската е много интересно... Laughing
Като се прибрахме я пробвахме и се оказа, че вече прави крачки.
Това е от мен:

Утре трябва да правя нещо подобно.

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 22:56 от mimi_kir

# 232
  • Мнения: 4 392
ЧЕСТИТИ ХОДЕЩИ КРАЧЕТА НА ДИМА НА mimi_kir !А МАМА ДА НАПРАВИ НАЙ-СЛАДКАТА ПИТКА И ДА БЯГА,ДА БЯГА ... Grinning

# 233
  • Мнения: 3 810
Ще я правя довечера, че докато бягам да има кой да седи при Дма.
Само се чудя, до съседната врата ли да бягам или до горния етаж? newsm78
Направо това ми е по- голям проблем от самата питка Joy
Чакай да видим Димата днес дали ще благоволи да ходи...

# 234
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Амарена, не знам какво да ти кажа. Cry Моля те да споделиш поне имената на ерзац-педиатърката и на рентгеноложката. Само по имената мога да преценя и да ти кажа, доколко можеш да вярваш и на кого Wink
А можеш ли да прочетеш какво пише на листа от рентгена?
А също какво ти изписа лекарката (АБ)?

Така или иначе явно ще пътуваш. Вземи всички документи с теб, набележи си някоя денонощна аптека (и лекар!!!) и наблюдавай детето. Започне ли да вдига Т, вземай мерки!

mimi_kir, честити ходещи крачета на Дима!!!

# 235
  • Мнения: 11 607
Първото кафе да е от мен!   food010  food010 Честито на всички имащи повод!

# 236
  • Мнения: 2 826
Честито прохождане на Дима! Да е здрав кръста на мама Mr. Green
Ние сме в период пълзене и катерене по мебели Mr. Green
Amarena, дано почивката ви мине безпроблемно....
 Coffee и от мен

# 237
  • Мнения: 643
Честити крачета на Дима
Мими имала съм шесто чевство аз че ще проходите, ама на ти като каза абе не ходим още и това е. Какъв горен етаж я до нас ей къде живея само на Отец Паисий Joy
 Амарена това е голям ужас. И аз никак вече не им вярвам на лекарите, незнам защо. Особено с тези антибиотици ужас. При последното разболяване на малкия категорично казах на доктора че няма да дам антибиотик и точка, и се оказа че има какво да ни изпише. Да се оправяте бързо.

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 11:09 от ar4ela

# 238
  • Мнения: 3 810
ar4ela, Калина е на село Wink
А Дима в къщи тази сутрин пак отказа да ходи сама. Cry
Навън й е по- лесно.

кеми, четеш ли? Или си напочивка? Дано сте здравички!

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 09:59 от mimi_kir

# 239
  • Мнения: 1 114
Честито ходещо човече на mimi_kir!

Общи условия

Активация на акаунт