Magniflex отговаря на вашите въпроси, свързани със съня. Попитайте ни сега!

  • 56 232
  • 2 248
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 349
Здравейте , аз съм млада, но с доста дегенеративни промени по гръбначния стълб. Освен дискова херния на врата , имам приплеснати прешлени, шипове, 50% сколиоза и дискова херния в лумбалния отдел. Немога сякаш да открия въглавницата си..... Матрака който ползвам от миналата година е с вашата марка и съм много доволна !
На ниска въглавница ми пада кръвното, от висока ужасно ме боли врата. Средните не мога да оцеля по твърдост..... Бихте ли ми дали съвет !

Здравейте,

относно подобни здравословни състояния ви съветваме да потърсите професионалното мнение на лекар.

Усещането за комфорт от възглавницата е много индивидуално и може да се различава в зависимост от матрака, с който се комбинира. Най-добре е да посетите някой от партньорите ни и да изпробвате мостри от моделите.

Също така, формата и височината на възглавницата са от значение и зависят от позата на спане - при спане настрани се препоръчва анатомична(вълнообразна) възглавница, а за спане по гръб и по корем - ниска възглавница.

Партньорите ни можете да намерите тук: http://---shoretner923-2Tww6aj

Поздрави,
Криси

# 136
  • Мнения: 349
Здравейте, защо е важна възглавницата и как да я комбинирате с матрака?

Здравейте,

Ползите от качествена възглавница са доказани научно и чрез опит.

Макар че възглавницата сама по себе си не може да причини проблем, недостатъчната опора може да влоши съществуващ такъв.

Въпреки поставянето на калъфка, по време на сън възглавницата влиза в досег с влагата на тялото, праха в стаята, сълзи, акари. Всички те до някаква степен проникват във вътрешността й и с времето контактът с тях може да отключи алергии. Пухените възглавници могат да образуват мухъл и плесен и задържат прах, възглавниците от мемори пяна по-рядко имат този негативен ефект.

Дори и ако спите на правилния за вас матрак, недобрата възглавница не дава необходимата опора на тялото ви и може да причини изкривяния по линията глава-рамене-кръст. Това може да донесе болки сутрин, напрежение върху стави и мускули.

Основната зависимост между възглавницата и съня е позата на сън:
•   По корем – изберете ниска възглавница, която не повдига главата твърде много, за да не напряга врата;
•   Настрани – най-подходяща е възглавница с вълнообразна форма, която да обеме разстоянието между рамото и врата. Възглавницата от мемори пяна дава подходяща опора, съчетана с необходимата мекота за комфортен сън.
•   По гръб –  препоръчва се средна до твърда възглавница. Ниска или средна и на височина, за да не се напряга врата излишно.

Важно е калъфът да е от естествени, нежни материи. Текстилите с антиалергична третировка с Алое Вера, арганово масло, сребро и антиакарна обработка подсигуряват здравословна среда за почивка.

Вижте всички възглавници от портфолиото тук: http://---shoretner923-2IRwmfV

Поздрави,
Кристина

# 137
  • Мнения: 349
Ако изобщо има открита възглавница срещу хъркане, ще съм щастлива да ми препоръчате от вашите. И също ме интересува колко време може да се използва една анатомична възглавница? Има ли определен срок или според степента на смачкване, т.е. докато е удобна?

Здравейте,
за съжаление няма възглавница или поне ние не знаем за такава Simple Smile , която да спира хъркането.
Някои възглавници могат да го облекчат, но ви препоръчваме да изпробвате мострите изложени в търговската ни мрежа. Можем да дадем някои съвети за това как да изберете правилната възглавница: ако спите настрани за вас по-подходящи са тези с анатомична форма. Ухото ви ще прилегне към извивката и по този начин главата и врата ще са в правилна позиция по време на сън. Ако спите по гръб или по корем за вас по-подходяща е възглавница с класическа форма. Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек. В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW. За още полезни съвети свързани със съня следете нашата тема.

Относно деформацията на анатомичните възглавници, това зависи от качеството на продукта и пяната, от която е произведен. Колкото по-качествени са материалите вложени във възглавницата толкова по-дълго време ще можете да я ползвате.

Поздрави,
Юлия


# 138
  • Мнения: 349
Интересувам се от това на какъв матрак е добре да се спи при проблеми с гръбнака ?
Аз спя на много ниска възглавница, но често се събуждам с болки във врата, чудя се дали не е от височината на възглавницата

Здравейте,

Сред моделите матраци на Magniflex, подходящ за болки в областта на гърба и кръста е модел  Magnistretch. Той е с патентовано ядро от твърда и мека пяна, в която има прорези. Под естествения натиск на тялото, пластините се движат в противоположни посоки по време на сън. В течение на времето, това движение нежно разтяга гръбначния стълб и намалява напрежението върху междупрешленните дискове. По този начин кръвообращението се подобрява и дисковете се възстановяват, което може да намали болките в областта.

Що се отнася до възглавницата, правилният избор зависи най-вече от позата, в която спите. При спане настрани е подходяща анатомична(вълнообразна) по форма възглавница, която поема пространството между рамото и ухото и дава нужната опора. При спане по гръб и по корем се препоръчва възглавница с класическа форма и ниска към средна височина.

Най-добрата възглавница подкрепя врата и главата, без обаче да причинява прекомерно изкривяване на врата и гръбнака, както и без главата да пропада назад:



Възглавниците от гамата на Magniflex можете да видите тук: http://---shoretner923-2IRwmfV

Поздрави,
Юлия

# 139
  • Мнения: 349
Трябва ли да се обръща матрака?

Здравейте,

да - хубаво е да въртите матрака в посоката глава - крака периодично - веднъж или два пъти в годината.

Също така, двулицевите матраци обичайно предлагат различни нива на твърдост от всяка страна и можете да ги завъртате според предпочитанията си.

Поздрави,
Криси

# 140
  • Мнения: 349
Здравейте! Каква възглавница бихте препоръчали срещу хъркане?

Здравейте,
за съжаление поне ние не знаем за възглавница, която да елиминира хъркането напълно.

Някои възглавници могат да го облекчат, но ви препоръчваме да изпробвате мострите изложени в търговската ни мрежа. Можем да дадем някои съвети за това как да изберете правилната възглавница: ако спите настрани за вас по-подходящи са тези с анатомична форма. Ухото ви ще прилегне към извивката и по този начин главата и врата ще са в правилна позиция по време на сън.

Ако спите по гръб или по корем за вас по-подходяща е възглавница с класическа форма. Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек.

 В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW.

За още полезни съвети свързани със съня следете нашата тема!

Поздрави,
Криси

# 141
  • Мнения: 349


Изборът на матрак е изключително важен за вашия здравословен сън и начин на живот. Затова в няколко стъпки ще ви помогнем да изберете най-подходящия за вас.

Как да разпознаете подходящия матрак? Как да тествате матрак? Какво определя цената на матрака? Отговорите на тези и други въпроси можете да прочетете ТУК
.

# 142
  • Мнения: 5 128
Здравейте, моето дете е на близо 5 годинки, каква възглавница е подходяща за тази възраст, по-мека или по-твърда, по-висока или по-ниска? А по отношение на възрастните, каква възглавница е подходяща за човек с изразени алергии към прах, полени, акари?

# 143
  • Мнения: 1 476
Здравейте, матраците трябва ли да се подменят през определeн брой години?

# 144
  • Мнения: 2 746
Какъв матрак ще препоръчате за човек с дискова херния?

# 145
  • Мнения: 4 588
Не съм прочела всички въпроси, но бих желала да знам има ли начин да разбера дали възглавницата или матракът са удобни, преди да ги закупя? Имам вече 6 несполучливи опита с възглавници и един с матрак...

# 146
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Подходяща възглавница за дете на 4г?  Колко см трябва да е височината? На колко време се сменя възглавницата?

# 147
  • Мнения: 349
Предстои ни обзавеждане на новият ни дом. Приятели ни препоръчват различни матраци и от огромният избор вече се обърках. Чудя се за децата кой модел е подходящ? Бихте ли ни препоръчали и за нас средно твърд матрак.

Здравейте, в статията ни как да изберете матрак ще получите полезни съвети, които да ви помогнат с избора. Ако предпочитате да спите на матрак със средна твърдост, можем да ви препоръчаме Silvercare. Silvercare е умерено твърд матрак с вплетени сребърни нишки в калъфа. От едната страна има мемори пяна за по-добър комфорт по време на сън.

Портфолиото на Magniflex е разнообразно и ви препоръчваме да посетите наш партньор за да изпробвате продуктите на живо.

На каква възраст са децата ви?

Поздрави,
Юлия

# 148
  • Мнения: 349
Интересувам се какви възглавници трябва да вземем, за да се задържат максимално дълго, без да завъдят акари или нещо подобно. Или които могат да се перат в домашни условия.

Здравейте,

възглавниците, изработени от мемори пяна са с дълготрайна еластичност и възвръщат формата си, като едновременно с това дават необходимата опора на главата и врата.

За да се поддържа хигиенична средата на сън, търсете възглавници, които са обработени срещу алергии, бактерии и акари.

Всички възглавници от портфолиото на Magniflex са третирани по този начин и имат сваляеми външни (а някои модели-и вътрешни) калъфи с цип, които могат да се перат в домашни условия при до 30 градуса.

Можете да разгледате пълната гама тук: http://---shoretner923-2IRwmfV

Поздрави,
Криси

# 149
  • Мнения: 349
На мен ми е много трудно да си избера подходяща възглавница. Имам проблеми с врата и раменния пояс и съответно се наложи да си променя позата за сън, тъй като дълги години спях по корем, но тази поза не е подходяща за проблеми с врата. Това стана преди няколко години и оттогава така и не мога да си намеря подходяща възглавница, която да ми е удобна или която да ми помага да не се събуждам с болки във врата и главата всяка сутрин. Не мога да спя на ниски възглавници, което също допълнително ме затруднява, така че сега спя на две, което знам, че не е никак правилно, но просто иначе не ми е никак удобно и не мога да заспя. Преди години си бях вземала от тези ортопедичните възглавници с извивка, но беше най-неудобната възглавница, която съм изпробвала, така че сега не мога да се престраша да дам един куп пари за такава възглавница, макар да отчитам, че предишната ми покупка просто не е била качествена. Ще се радвам на съвет и предложение за подходяща за мен възглавница. Като че ли, откакто смених позата за сън, сега най-удобно ми е да спя по гръб.

Здравейте,

най-добрата възглавница подкрепя врата и главата, без обаче да причинява прекомерно изкривяване на врата и гръбнака, както и без главата да пропада назад:


При спане по гръб и по корем се препоръчва възглавница с класическа форма и ниска към средна височина.

Пример за такава възглавница е Relano Memory, която е среднотвърда и с височина 12см.

При всички положения, препоръчваме да отидете на място в магазин на някой от нашите партньори и да изпробвате различни модели възглавници, комбинирани с различни матраци, докато намерите най-подходящата за вас.

Поздрави,
Криси

Общи условия

Активация на акаунт