Отношения с родителите, една тъжна история..

  • 10 761
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 690
Защото вероятно се смята за Бог и че децата са му длъжни, не вярвам пари да му дава.

# 46
  • Мнения: X
Щом не получава пари от тези лозя, няма смисъл да си губи времето. Ами да си работи, да си гледа жената и бебето.
Всякакъв контакт да се прекъсне с насилника.

# 47
  • Мнения: 11
Той на всичкото отгоре си мисли, че всички ще се съобразяваме с него и, че майка ми не може без него.
Не съм предполагал, че такъв човек въпреки всичко, което стана не разбира ситуацията и още има претенции да му работя ш*баното лозе  всяка събота и неделя и ми давал шанс да се оправим при това условия.... Simple Smile) Тая седмица се вижда, че ще си взимам майка ми при мен и така. За края е ясно..

# 48
  • Мнения: 574
А майка ти иска ли да я взимаш?

# 49
  • София
  • Мнения: 28 565
Той на всичкото отгоре си мисли, че всички ще се съобразяваме с него и, че майка ми не може без него.
Не съм предполагал, че такъв човек въпреки всичко, което стана не разбира ситуацията и още има претенции да му работя ш*баното лозе  всяка събота и неделя и ми давал шанс да се оправим при това условия.... Simple Smile) Тая седмица се вижда, че ще си взимам майка ми при мен и така. За края е ясно..
Бре, че чудеса стават...

# 50
  • Мнения: X
Майка ти при вас ли ще живее или в отделно жилище. Ако я вземеш при вас може искри да пламнат между нея и жена ти.

# 51
  • Мнения: 416
frozen_archer, предстои ти дълъг път. Ти си само в началото на промяната на отношенията ти с родителите. Никак не искам да кажа, че е слабост, но щом пишеш тук, търсейки подкрепа по-скоро, не си съвсем уверен, че това твое решение - да прекратиш отношения с него, е правилно.

 Според мен ти някак искаш все пак баща ти да е друг и се надяваш, че има сила и начин той да се промени. Самата евентуална промяна на родителя, когато този човек показва такова пресиране и незачитането ти като човешка личност, е изумително сложно нещо, което изискава много години и много желание и се случва на една по-ранна възраст. Твоят баща нито има желанието, нито нуждата да е друг към теб. Напротив, нещата ще се влошават с времето.

 Казвам ти всичко това от собствен опит. Скъсването ти с родителя ти ще е дълъг, болезнен процес, изпълнен с много съмнения и много надежда. Този процес ще те промени като личност, а след време и всички потиснати в теб емоции от проявената към теб агресия, ще започнат да излизат на повърхността. Ще имаш и ти моменти на агресия, ще прояваваш грубост и няма да знаеш защо, няма да вярваш, че това си ти. Не искам да звуча песимистично, но нещата следват своята динамика, своя естествен ход и проблемът, пред който си изправен, не е шега и няма да се разреши ей така.

Пожелавам ти сила и кураж!

# 52
  • Мнения: X
Защо да е трудно да прекъсне отношения с баща му? Спира да ходи там и спира да се чуват по тел.
Той е на 26, издържа се сам, не е на 5г., няма работа при някой, който го мачка.

# 53
  • Мнения: X
Защо да е трудно да прекъсне отношения с баща му? Спира да ходи там и спира да се чуват по тел.
Той е на 26, издържа се сам, не е на 5г., няма работа при някой, който го мачка.

Ти с колко родителя прекъсна отношения? Сериозно ли питаш какво му е трудното?

# 54
  • Мнения: 416
Защо да е трудно да прекъсне отношения с баща му? Спира да ходи там и спира да се чуват по тел.
Той е на 26, издържа се сам, не е на 5г., няма работа при някой, който го мачка.

Защото ще дойдат Коледа и Великден, защото един ден детето ще попита 'Къде е дядо?', защото авторът на темата ще иска да докаже, че е бил прав. Списъкът е безкраен. Когато няма как да го докаже на баща си, ще иска да го докаже на някой друг. Ще се опълчи на някой друг, това ще създаде проблеми. Предизвикателставата ще са на всяка крачка - жовотът е дълъг и спасението не дебне отвсякъде. Това, което авторът е преживял, е травма. Това е рана. Раната трябва съзнателно и внимателно да се лекува, душевната рана рядко минава с прах за рани. Прахът за душевни рани е самозаблудата. Хората бягат на други места, в други държави. Раната гордо крачи с тях и променя мисленето им, личността им, защото раната е дълбокото усещане за изживяна несправедливост. И жените например също си тръгват. От мъже насилници. И попадат на други мъже насилници. На още по-лоши мъже насилници. После има криминални хроники. Нима не са искали да е друго?

Вокалът на Prodigy. Пари, слава, съпруга. Стореното от баща му спрямо него го накара преди дни да сложи край на живота си. Не казвам, че това има общо с автора. Казвам - ех, да можеше животът да е така прост. Ама не е . Толкова. Не споря, мнението е мое, опитът е мой. Споделям го, ако помогне на някого - хубаво, ако не - пак добре.

# 55
  • Мнения: 7 265
А жена ти съгласна ли е ти да вземеш майка си? Заедно ли ще живеете?

# 56
  • София
  • Мнения: 24 839

А вие какво мислите? Как бихте постъпили?

Мисля, че трябва да пораснеш и да разбереш, че няма никакво значение дали този човек, който по някаква случайност те е направил, те харесва или не.
С нищо не е повече от теб- напротив, пълен боклук се е оказал, та не виждам докога смяташ да тъжиш, че не е това, което ти се иска?
Имаш дете, вземи та направи приятелката си своя жена, а ако майка ти иска, помогни ѝ да се махне от насилника.
Ако не иска- да си седи при него, но ти нямаш работа да ходиш у тях, ако искаш наистина да се отвържеш от зависимостта си към желанието да бъдеш оценен и уважаван от човек, който просто няма в себе си това качество.
Той си е увреден по рождение и ако разбереш, че искаш да получиш нещо, което не е способен да ти даде, ще престанеш да се тормозиш и приемаш като жертва.

# 57
  • Мнения: 46
Авторе, и според мен говори с жена си първо... когато майка ти дойде във вашия дом е почти сигурно, че ще донесе нова динамика във вашето семейство... обмислете го и го изговорете много добре, защото може вашите отношения да пострадат. Не видях по- горе в темата, майка ти работи ли, какви са вариантите да се изнесе сама след време? По принцип не съм почитател на съжителството порастнали деца - родители, ОСОБЕНО ако вече имат свои си семейства.

# 58
  • Мнения: 1 306
Тая седмица се вижда, че ще си взимам майка ми при мен и така. За края е ясно..
Защо, баща ти гони ли я или смяташ, че трябва да я спасяваш без тя да иска да я спасяват? Май не можеш да се ориентираш в ситуацията. А за лозето ми е интересно - гроздето продава ли се, виното изпива ли се или просто така - хоби по навик и за престиж пред съседите?

# 59
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Млад си, обаче формулата е да започнеш да гледаш философски над нещата. Всичко си има добри и лоши страни - концентрирай се над добрите.

Баща ти може да е всякакъв, но едно трябва да му признаеш - научил те е на воля, дисциплина и здрава работа. Работата на лозето не ти се е отразила толкова зле. Като се замислиш - до тук си направил най-доброто от ситуацията - стегнал си се, учил си - дори и на пук на баща ти и от нуждата нещо да му докажеш - се е получило нещо позитивно и ето още на 26 си постигнал сума ти успехи - завършил си с добър успех, работиш добре платена работа и имаш семейство. Сега няма да хленчим, я. Няма смисъл да ти разпъвам чаршафи за лошите бащи - това си е факт. Но ако се концентрираш над позитивното и зпитваш по-малко гняв към него, ще ти е по-лесно да се измъкнеш от тази примка на лоялност и горчивина едновременно. Let go. Гледай си живота, продължавай напред. Работи и се концентрирай над семейството си. Не ходи при него - ако иска да ви види, да предприеме пътуване до твоя дом. А ако се издъни - му покажи вратата. Тъй ще да е тя. Стани господар на себе си и се отърви от горчилката и нуждата да се бориш с него.

Общи условия

Активация на акаунт