Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 104 064
  • 1 090
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 9 573
О, внимавайте със Спирдонов....

# 376
  • Мнения: 1
Здравейте аз съм на 16 години и преди 1 месец си напипах бучка под дясната гърда.
Отидох на ехограф и се оказа че е фиброаденом (двустранно) и 2-та фиброаденома са по 3 мм.
На някой друг случвало ли му се е на тази възраст да е в моето положение и какво бихте ме посъветвали да направя.
Ще се радвам ако някой ми даде съвет какво да правя.

# 377
  • Мнения: 9 573
Хормони....
Слушай лекарите.
Добър момент да започнеш да се грижиш за здравето си. Повечето се усещаме много по-късно.

# 378
  • Мнения: 149
Здравейте, минавам само да ви вдъхна кураж, вчера го махнах най-накрая този фиброаденом и чувствам голямо облегчение, не се плашете, бързо става наистина! Съжалявам, че отлагах толкова във времето...

# 379
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Здравей,радвам се че е минало леко.
Колко см. беше твоят ?
С пълна или местна упойка беше?
Какво ти обясниха,налага ли се болничен, някакви ограничения?
Благодаря предварително Simple Smile

# 380
  • Мнения: 184
Здравей те, да споделя и аз с вас. Имах 2 фиброаденома по един в двете гърди. В понеделник ми ги премахнаха с пълна упойка.  Дават 30 дни болнични,но аз си взех по малко. Само искам да попитам след колко време ви падат конците,мойте са органични и не се махат,но докторката не каза след колко време ще паднат.

# 381
  • Мнения: 149
Моят беше 13-14 мм...локална упойка, да, питат дали искаш болничен, аз не исках...след няолко дни ще ходя да ми махат крайчета на конец...

# 382
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Благодаря и на двете за споделената информация Hands V

# 383
  • Мнения: 9 573
Моят беше 13-14 мм...локална упойка, да, питат дали искаш болничен, аз не исках...след няолко дни ще ходя да ми махат крайчета на конец...

Аз сама си ги махнах Joy
По принцип могат да дадат до 30 дена, но не се налага. Възстановяването е доста бързо, аз дори обезболяващи бе съм пила грам.

# 384
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Моят беше 13-14 мм...локална упойка, да, питат дали искаш болничен, аз не исках...след няолко дни ще ходя да ми махат крайчета на конец...

Аз сама си ги махнах Joy
По принцип могат да дадат до 30 дена, но не се налага. Възстановяването е доста бързо, аз дори обезболяващи бе съм пила грам.
  И аз така, минах само с един  парацетамол.

# 385
  • Мнения: 149
А я кажете, момичета, белегът намалява ли с времето...моят се пада на деколтето...2 см е, дано се позаличи...🙄

# 386
  • Мнения: 20 191
Аз сама си ги махнах Joy
Въх, нинджа 🥴 😸

# 387
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Аз конкретно питам за болнични,защото в работата понякога ми се налага да вдигам леко тежко /около 10кг/.Свързана е с движение.
Моят Фа е 2-3см.Не ми е много повърхностен.И аз се притеснявам за белега.

# 388
  • Мнения: 149
Моят беше повърхностен, момичетата, които беха с мен и бяха с по-дълбоки забелязвам, че бяха с дренаж за един ден и без конци за махане ....

# 389
  • Мнения: 9 573

кво говориш Joy
даже взе да ми набира от тъпите конци и сама се обработвах Wink
иначе и аз бях с дренаж, белегът не намалява и гаден, но на мен не ми дреме честно казано.
иначе тежко си вдигах много скоро /торби с покупки от лидл мъкнах след няколко дни/.

Общи условия

Активация на акаунт