Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 102 190
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 557
Белезите ще намалеят с времето, аз имам 3, като последният е на 2 години и нито един не се вижда, освен ако не се загледаш. Виж, дупките от дренажите са една идея по-видими.

Аз ползвам болничен максимално, защото работата ми е тежка, т.е. вдигането на 20 кг ги нямаме за нищо. А и разрезите винаги ми се падат в тежката част на гърдата, гърдите ми са големи и ФА са все в дълбочина, та конците ми свалят едва на 10 ден.

# 391
  • Мнения: 40
О, внимавайте със Спирдонов....

С уважение към знанията му като лекар, но и на мен ми се стори, че малко ме праща за зелен хайвер и като цяло това разминаване в мнеята кисти -ФА много ме напряга.

Да, снимките ги гледа и лекар от Сливен, но все пак той е патоанатом и работата му е да различава рака, категоричен е , че са кисти...

Накрая ще се оперирам само за да разбера какво чудо са тези неща в гърдите ми Smile

П.С. Можете ли да ми препоръчате добър и съвестен ( да не ме гледа като касичка) диагностик в София. След 3 месеца пак ще се прегледам.

# 392
  • Мнения: 128


О, внимавайте със Спирдонов....

С уважение към знанията му като лекар, но и на мен ми се стори, че малко ме праща за зелен хайвер и като цяло това разминаване в мнеята кисти -ФА много ме напряга.

Да, снимките ги гледа и лекар от Сливен, но все пак той е патоанатом и работата му е да различава рака, категоричен е , че са кисти...

Накрая ще се оперирам само за да разбера какво чудо са тези неща в гърдите ми Smile

П.С. Можете ли да ми препоръчате добър и съвестен ( да не ме гледа като касичка) диагностик в София. След 3 месеца пак ще се прегледам.

Стоименов и Василев мога аз да препоръчам.

# 393
  • Мнения: 40
Стоименов и Василев мога аз да препоръчам.
[/quote]

Благодаря Two Hearts

# 394
  • Мнения: 282
Здравейте, темата е нова за мен, затова се извинявам, ако повдигам въпроси, които вече са обсъждани. Не знам кога точно  се е появила бучката при мен, но я открих ноември месец, може да е от по-рано, но късно да съм я открила. Консултирах се с 2 лекари и двамата казаха, че трябва да се махне. При мен е над 2см, но доколкото разбирам, границите не са много ясни/обвивката е рошава? На едното място директно ми насрочиха час за операция, след което ще се направи биопсия, а на това, на което се спрях, биопсията ще е първа, а операцията ще е след това. Мисълта ми беше дали е възможно с тези неясни граници/рошава структура да става въпрос за нещо по-лошо? На 31 години съм, нямам роднини със заболяване на гърдата, не съм раждала.

# 395
  • Мнения: 355
Отиди на онколог и си направи биопсия и ЯМР с контраст ако се наложи.
Мен миналата седмица ме диагностицираха с рак, след като години наред имах фиброаденоми, кисти и уж редовно се преглеждам.

# 396
  • Мнения: 282
Съжалявам, дано всичко се оправи!

# 397
  • Мнения: 20 172
А защо да си прави ямр, след като и двамата лекаря са казали, че трябва да се махне.

# 398
  • Мнения: 355
Е щом са казали, тогава е ясно. Махаш.

# 399
  • Мнения: 282
Иначе казаха, че е доброкачествено, но...

# 400
  • Мнения: 355
Биипсия направена ли е?
Аз имам фиброаденоми, които са доброкачествени. Те не се махат, защото няма нужда. Но трябва да се следиш много редовно. При мен ракът се оказа на млечната жлеза точно зад фиброаденома. Аки имаш подути лимфни възли задължително трябва да се следиш по е на 3 месеца, особено ако имаш някой в семейството с подобни заболявания.

# 401
  • Мнения: 282
Тази седмица ще ми правят биопсията. Напипах много малки лимфни възли по шията и в слабините по време на доста тежко боледуване от коронавирус през ноември. Тогава забелязах и бучката. Последното мнение на хематолозите за лимфните ми възли е, че са ок. От страната на гърдата с бучката може би е много леко увеличен... И аз не знам вече.

# 402
  • Мнения: 128
Здравейте.
Имам записан час за 22 февруари, за преглед при доктор Стоименов в Надежда. Обаче, поглеждайки календара си установих, че ще съм в цикъл в деня на прегледа. Изобщо не се съобразих с това. Въпросът ми е - трябва ли да звънна да променя часа, или мога да отида и в цикъл? Става въпрос за преглед с ехограф.
Благодаря!

# 403
  • ...
  • Мнения: 513
Обадете се и питайте, но аз знам че не е много препоръчително да се преглеждате по време на цикъл. Най-добре 8 дни след, поне на мен така са ми казвали.

# 404
  • Мнения: 9 533
няма проблем, но все пак питайте.

Общи условия

Активация на акаунт