Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 102 178
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 820
Аз съм питала доктора и ми е казвал, че се съобразяват с деня от цикъла при прегледа. Ако има възможност звъннете и питайте при вас дали това е  проблем.

# 406
  • Мнения: 128
Аз по принцип съм за операция, сега в момента просто ще уточняваме уж евентуална дата. Тъй като имам два см фиброаденом, и предполагам, че цикълът ми не би трябвало да влияе на прегледа. Лошото е, че ми казаха, че е последен свободен час за месеца. Ще рискувам, дано не ми се карат. 😞

# 407
  • Мнения: 20 172
Аз съм питала Гаврилов, защото няма как да си предвидя цикъла 2 месеца напред, каза че няма проблем.

# 408
  • Мнения: 128
Аз съм питала Гаврилов, защото няма как да си предвидя цикъла 2 месеца напред, каза че няма проблем.

Сега звъннах, каза, че е зает в момента и ще върне обаждане. Дано върне наистина, да не го мисля до понеделник това... и накрая да ме нахокат. 🥺

# 409
  • Мнения: 9 533
не се протеснявай, няма проблем. дори се правят операции в този период

# 410
  • Мнения: 128
не се протеснявай, няма проблем. дори се правят операции в този период

Наистина ли? На мен изрично ми казаха, че цикълът трябва да е минал, или поне да не предстои скоро преди операцията. 😳

# 411
  • Мнения: 9 533
правят се, да. по принцип плановите операции е за предпочитане да се правят извън цикъл, най-малкото защото по това време кърви повече тялото + хормони и т.н., но се правят. на мен ми казаха, че няма грижи, защото намен точно така ми се падаше операцията /аз отказах в този период по други причини/.

# 412
  • Мнения: 128
правят се, да. по принцип плановите операции е за предпочитане да се правят извън цикъл, най-малкото защото по това време кърви повече тялото + хормони и т.н., но се правят. на мен ми казаха, че няма грижи, защото намен точно така ми се падаше операцията /аз отказах в този период по други причини/.

Ясно, разбирам. Сега се чухме с доктора, каза че няма проблем, след като вече е диагностициран. Просто ще уговорим операцията, да не се притеснявам.
Отдъхнах си, благодаря ви! 😊

# 413
  • Мнения: 9 533

Ясно, разбирам. Сега се чухме с доктора, каза че няма проблем, след като вече е диагностициран. Просто ще уговорим операцията, да не се притеснявам.
Отдъхнах си, благодаря ви! 😊

o, разбирам, притеснително си е.
успех!

# 414
  • Мнения: 282
На вас правиха ли ви биопсия преди самата операция и ако са ви правили, каква беше? На мен вчера ми правиха кор биопсия и сега чакам резултатите... Доста съм притеснена...

# 415
  • Мнения: 2 048
Здравейте, записвам се И аз при вас.
От край време имам кисти в гърдите и се следя всяка година. Преди година и половина лекаря забеляза някаква бучка, която беше 5 мм, след 6 мес.  Пак беше 6 мм, след още година твърди , че е станала 8мм .Аз съм на 41г е реших все пак да си направя мамография преди това и на изследването ,  вкл. Ехографа другия лекар не вижда нищо притеснително. Написано е само "фибрапластични промени" , но според него дума не може да става за рак. Чудя се как да действам , да минавам ли директно на биопсия за по-сигурно или да ходя на трети лекар.Много съм объркана.

# 416
  • Мнения: X
Здравейте,задължително трето мнение и не чакайте.Извадете тази гадост .Не искам да плаша никой,но аз след наблюдение години наред ,чух най-страшното.Бъдете здрава и действаите не губете време!

# 417
  • Мнения: 67
Здравейте, при профилактичен преглед на гърди след 2 раждания и кърмене ми откриха три фиброаденома на едната гърда с размери-7 мл, 10 мм и 13 мм и кистозна мастопатия на двете гърди, която ехографистката твърди , че е от кърменето.Имам и проблем с естрогена, който скоро изследвах и се оказа че е 3 пъти над нормата .След ражданията имам и два премахнати полипа на матката.Предполагам, че всичко е свързано.Аз съм от Бургас и тук няма голям избор на мамолози.От изчетените теми за фиброаденоми се спрях на Младенов, Гаврилов, Василев , кой от тях ще ми препоръчате за най- адекватно мнение .Много съм притеснена и не знам от къде да започна , дали имам време за чакане, защото разбрах, че часовете при тях са с месеци ? Също бих искала да съчетая и мамолог с доръл ендокринолог в София , за да се спрат вече тези полипи и образования.При тези размери на фиброаденомите трябва ли да се оперират ? Ехографиската ми каза да не приемам, ако ми посъветват за операция и съм много объркана .

# 418
  • Мнения: 355
Добре е да си направите ЯМР и да се опитате да намалите нивото на естроген. Правилно сте се насочила и към ендокринолог.

# 419
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Никола здравей, как си ти?С болка видях, че пишеш в другата тема,с теб съм мисленно, кураж💞

Общи условия

Активация на акаунт