Не мога да ги направя тези картофени кюфтета

  • 122 304
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 126
И аз ги правя със яйца,сирене,черен пипер,лук(задължително-по вкусни са)магданоз копър.Това което знам е че се потапят в разбити белтъци а преди това в брашно(панировка им правя винаги) и никога не се разпиляват.
А и да кажа че съм ги правела и с варени обелени картофи и пак стават по този начин Peace

# 16
  • Мнения: 1 399
Варя картофите с обелките.
Слагам малко сварен ориз за спойка.
След като омеся сместта с подправките, оформям ги и ги панирам в смес от яйце, брашно и малко кисело мляко. Стават супер! Яйцето доста бързо го "хваща огъня", иначе картофите попиват мазнина и се разпадат  Peace

# 17
Мерси за отговорите!Това ми беше мисълта,дали ще станат като се пасират хубаво картофите, а не настъргани, явно става.

# 18
  • Мнения: 99
МОМИЧЕТА ДА ВИ СЕ ПОХВАЛЯ - УСПЯЯЯЯХ- цели 56 бр.Пробвах по два от начините които ми препоръчахте - пържени и на фурна.Пържените у дома се харесаха повече, правих с панировка и без, след първата партида добавях още подправки, след втората и лук сложих и ставаха все по-хубави.Сварих ги с обелките и после, хоп в хладилника за около час.И този път експерементирах, ама с вашите чалъми и наистина станаха супер.Благодаря на всички майчета, които се включиха в темата.  bouquet

# 19
  • Мнения: 5 475
Зависи много какви са картофите - има едни, каквото и да ги правиш, все се пръскат. Другата тънкост е да се пържат в силно сгорещено олио. И, естествено, картофите се варят с обелките.

Можеш да пробваш и да  изпечеш кюфтетата в тава във фурната, но не съм сигурна дали ще се получи нещо. newsm78

И аз правя така..а на фурна съм ги пекла и стават!  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 472
Правилата са:картофите сварени и студени, без лук, защото като изстинат нямат добър вкус, подправки-магданоз, копър, черен пипер - колкото повече, толкова по-добре, сирене или извара и задължително панировка -брашно, яйце, галета.Вярно, че доста се изпоцапваш, но резултата е винаги 100%.

# 21
  • Мнения: 1 564
Номера е в яйцата. На 1 кг. картофи се слагат 4 ЯЙЦА !!! И аз не го вярвах, ама най-после станаха тези пусти картофени кюфтета. Освен това слагам подправки и сирене. Овалвам ги само в брашно и стават чуууууудни. А малкия как ги напада, не е истина /а е злояд/. Пробвай и успех!!! Hug
=======================================================================
 newsm10Номера наистина е само и единствено в яйцата.

# 22
  • Мнения: 732
Номера е в яйцата. На 1 кг. картофи се слагат 4 ЯЙЦА !!! И аз не го вярвах, ама най-после станаха тези пусти картофени кюфтета. Освен това слагам подправки и сирене. Овалвам ги само в брашно и стават чуууууудни. А малкия как ги напада, не е истина /а е злояд/. Пробвай и успех!!! Hug
=======================================================================
 newsm10Номера наистина е само и единствено в яйцата.

Мисля, че номерът е във варенето на картофите с обелките. Когато се варят без обелки поемат повече вода и след това при пържене се разпадат. Аз на 2 кг картофи със слагала само 1 яйце и пак са ставали перфектни кюфтетата.
Един път обаче варих картофите обелени и като пържех кюфтетата ми се разпадаха Sick

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
Аз скоро правих карт. кюфтета за първи път и ми станаха супер, без никакви проблеми.

Ето ги -
клик

по тази рецепта:

Картофени кюфтета

500 г картофи
1 средна гл. лук
2 яйца
3 ½ с.л. нишесте
½ - 1 ч.л. сол
олио за пържене

Обелете картофите и ги оставете в съд със студена вода.
Настържете лука. Разбите леко яйцата. Смесете нишестето със солта.
Накрая рендосайте картофите и добавете лука, яйцата и нишестето.
Пържете кюфтетата в не много сгорещена мазнина, на среден огън,по 2-3 минути от всяка страна.
Сервирайте ги топли.

# 24
  • Мнения: 5 140
Ето как правя и мойте картофени кюфтета, но аз си им казвам крокети.

- картофи около 5-6 бр
- сол на вкус
- черен пипер
- галета
- яйца
- магданоз
- по желание може и сирене

Картофите се сваряват обелени. Намачкват се с вилица. Прибавя им се сол, черен пипер, магданоз и сиренето ако искаш. Всичко това се обърква и омесва и се оформят крокетите във фрмата на кебапче, а в случая може и на кюфте. Овалват се в галета и след това в яйце и се пържи. Соса е здължително кисело мляко с копър, а може и чесън + майонеза.

# 25
  • Мнения: 863

На мене обаче, понеже ми писна да си играя и да се плескам с пустите му кюфтета, минах на по-мързелив вариант - картофени гнезда. Сместа за кюфтетата я разстилам в намазнена тавичка, заглаждам и с дъното на чашка правя дупки в сместта. Слагам да се запече леко, после в дупките чуквам по едно яйце, настъргвам отгоре сирене или кашкавал и допичам. Много по-бързо и лесно става, а и е вкусно.  chef


Искам само да кажа,че картофените гнезда станаха страхотни kyllmg kyllmg

# 26
  • Мнения: 4 176
Да споделя какво показа Ути онзи ден.
Някакви швейцарски кюфтета. Понеже съм на диета и избягвам малкия да яде пържено приложих това+ малко мои идеи ( не записах рецеоптата).
резултата беше много хубав.

Сварих няколко нартофа ( с обелките)- 4-5. Не напълно, а само 10 мин. да са сварени така, че да са още леко твърди.

Отедлно в тиган малко запържих 1 глава лук нарязана на ситно+ 1 чушка пак на ситно. Накрая сложих малко бекон колкото да замирише приятно.

Рендосах малко кашкавал -около 2 кибритени кутийки.

В купа рендосах картофите. Прибавих кашкавала+ запържените продукти в тигана + 1 чйце+1с.л. брашно +половин връзка магданоз на ситно нарязан+ черен пипер+ малко чубрица + щипка червен пипер+ сол на вкус, но внимавайте заради кашкавала.

Загрявам тефлонов малък тига. Не слагам мазнина. Оформям палачинки с ръце, колкото дъното на тигана и запържвам докато хване коричка. После внимателно обръщам.

Сетрвирах ги тези мини палачинки, а върху тях печени чушки и кърначета. Може да се консумират и самостоятелно.
Ути ги прави на малки плоски шницели. Нямат идеална форма, но е по-здравословно и адски вкусно.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз скоро правих карт. кюфтета за първи път и ми станаха супер, без никакви проблеми.

Ето ги -
клик

по тази рецепта:

Картофени кюфтета

500 г картофи
1 средна гл. лук
2 яйца
3 ½ с.л. нишесте
½ - 1 ч.л. сол
олио за пържене

Обелете картофите и ги оставете в съд със студена вода.
Настържете лука. Разбите леко яйцата. Смесете нишестето със солта.
Накрая рендосайте картофите и добавете лука, яйцата и нишестето.
Пържете кюфтетата в не много сгорещена мазнина, на среден огън,по 2-3 минути от всяка страна.
Сервирайте ги топли.




Моренка, изпържват ли се добре, не остават ли сурови вътре?

# 28
Най накрая ги направехме и ние! са6то както по рецептата с яйцето и галетата станаха много вкусни!   chef newsm10 newsm64 newsm22 coolcool

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
И аз ги правя със яйца,сирене,черен пипер,лук(задължително-по вкусни са)магданоз копър.Това което знам е че се потапят в разбити белтъци а преди това в брашно(панировка им правя винаги) и никога не се разпиляват.
А и да кажа че съм ги правела и с варени обелени картофи и пак стават по този начин Peace

Топенето в белтъци се оказа спасението за мен макар, че с недоверие опитах, но наистина ефекта беше красиви и стегнатои кюфтенца, а не разкашкани както обикновенно.

Общи условия

Активация на акаунт