Не мога да ги направя тези картофени кюфтета

  • 122 412
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28
momi4eta az ne ma4kam kartofite s vilica,,,imam presa,i smesta se presira mnogo xubavo i nestava na bu4ki,a i stava mnogo barzo. bowuu

# 61
  • Мнения: 441
Моята тайна за неразпадащи се картофени кюфтета е, че взимам 1-2 белтъка и разбивам леко с виличката. Оформеното кюфте топвам в белтъка и пържа и не ми се е случвало да се разпадат скоро. Преди това бяха големи драми и цапане.

# 62
  • Мнения: 1 777
Ето ги и моите картофени кюфтета на фурна,винаги стават и не се разпадат. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 800
четох, четох и стигнах до извода , че универсална рецепта за успешни картофени кюфтета няма, въпрос на късмет  Sunglasses  по един и същ начин ги правя винаги,  картофи, яйце, сирене, кашкавал, подправки/ , но напоследък не са ми много угледни  Embarassed

Взеха да ми загарят и вместо златистата коричка, се получава тежко, мазно, обгоряло кюфте...

от рецептите в темата, бих изпробвала това преди пържене да се  потояпт в разбит белтък, и няколко други варианат бих изпробвала.


# 64
  • Мнения: 5 001
Хич не е въпрос на късмет.....
В картофената смес трябва да има яйце,а когато се офорфят кюфтетата се потапят в брашно,след това в яйце(така не поемат мазнина) и се слагат в тигана с гореща мазнина(олио).


Аз лично слагам лук,чубрица,черен пипер(млян) и натрошено сирене вътре в картофената смес....Но това е въпрос на вкус....

# 65
  • Мнения: 47
Аз задължително варя картофите с обелките, още много горещи ги беля и пасирам. Добавям си подправките /червен и черен пипер, чубтица, малко кимион и сол, аз лично не обичам лук, но мисля че може/ и доста яйца /за около 1 кг картофи 4 яйца/. Омесвам картофената кайма и я оставям да предтои 1-2 часа. Оформените кюфтета овалвам обилно в брашно и пържа в силно сготещена мазнина.

# 66
  • Мнения: 800
да, имаше постове, където брашното беше задължително за перфектни кюфтета и други постове, където вината се хвърляше върху брашното  newsm78  за други продукти пак имаше остри притиворечия ЗА или ПРОТИВ.

Добре поне за за картофите всички сме единодушни  Joy

# 67
  • Мнения: 1 906
Pety, на вкус доближават ли се до пържените?
Нпоследък избягвам да ям пържено заради киселините  Sick, а много обичам  Blush

# 68
  • Мнения: 1 777
Pety, на вкус доближават ли се до пържените?
Нпоследък избягвам да ям пържено заради киселините  Sick, а много обичам  Blush
Единствената разлика е ,че не са мазни. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 906
Pety, на вкус доближават ли се до пържените?
Нпоследък избягвам да ям пържено заради киселините  Sick, а много обичам  Blush
Единствената разлика е ,че не са мазни. Simple Smile

Днес мисля да ги направя и ще се отчета  bowuu

# 70
  • Мнения: 1 447
Ето ги и моите картофени кюфтета на фурна,винаги стават и не се разпадат. Simple Smile


За пръв път виждам на фурна.Май ще взема да ги пробвам..Изглеждат доста апетитно  thumbsup

# 71
  • Мнения: 930
правила съм пърженият вариант на картофените кюфтета, но и трите пъти не ми се получиха
сега ще ги пробвам на фурна дано се получи smile3508

# 72
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Аз винаги ги правя като прибавям продуктите на око. Забелязала съм, че трябва картофите да изстинат, за да могат да се настържат по - добре. А формата на кюфтето правя със сферичната лъжица за сладолед, като леко я омазнявам. Тъй като не ми харесват мазни избягвам да ги пържа. Запичам ги на фурна или на микровълновата на комбинирана програма.

Стават чудесни топки.

 

Бях сложила снимки по- напред в темата, но сайтът, където бяха качени не се отваря.

# 73
  • Мнения: 1 906
Картофите ми се варят, но във водата ли трябва да изстинат или няма значение  newsm78

# 74
  • Мнения: 210
Тайната е,че не трябва да се слага яйцето докато картофите са топли.Защото от топлината яйцето стяга и после когато започнеш да ги пържеш се разпадат.Лично аз ги правя така и досега не са ми се разпадали.Сварявам картофите с обелките.След као се сварят ги настъргвам,слагам лук и подправки и чакам да изтине.Накрая слагам яцата-2бр и меся докато сместа стане еднородна и не се полепва по ръцете.Понякога слагам и кашкавал.Пържа в сгорещено олио и ги сервирам със зелена салата и кисело мляко.Успех! PeaceНе забравяй солта.

Общи условия

Активация на акаунт