Не мога да ги направя тези картофени кюфтета

  • 122 512
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
Аз правя картофените кюфтета така: сварявам картофите с кората и като се сварят ги оставям да се поохладят обелвам ги и ги намачквам слагам малко сирене ,лук настърган,черен пипер, и сол на вкус .След това си ги правя на топчета и ги овалвам в брашно престояват така около 1ч и когато започна да ги пържа ги потапям в разбито яйце и веднага в маслена баня  след като ги изпържа ги слагам ф/у салфетка да се отцедят ,задължително преди да ги пържиш ги потопи в яйце за да се запазят.Успех в готвенето Peace

# 76
  • Мнения: 800
на кое казвате маслена баня   Embarassed

# 77
  • Мнения: 1 505
За първи път готвих в4ера картофени кюфтета и смело мога да твърдя 4е станаха страхотни и на вкус и не се разцепиха и щом милото ме похвали и каза,4е по принцип не оби4ал,но тези са нещо страхотно,зна4и съм горда и пак ще правя.Само да кажа,4е стана сместта много рядка,аз добавих малко брашно да се сгъсти и ги овалях само и единственно във цареви4но брашно преди да ги изпържа,нищо друго,не се пръснаха и бяха страхотни.

# 78
  • Мнения: 1 906
Моята смес за кюфтета е готова, но я оставих в хладилника, защото ще ги правя за вечеря. Спрях се на варианта с печенето, а не с пърженето. Рендосах малко кисели мморкови и на вкус (поне сурови) бяха превъзходни.
Утре ще дам подробен отчет  Laughing

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 197
Днес за пръв път правя картофени кюфтета по случайно намерена рецепта в интернет. Станаха супер:


Ето и рецептата: http://kulinarno.hit.bg/links25.htm
Както виждате са написани всички тънкости от приготвянето им  Wink

# 80
  • Добрич
  • Мнения: 5 469
andonovag, добре изглеждат кюфтетата ти, но лично аз нямам време да си играя да ги оставям да престояват толкова време, както е по рецептата. Определено предпочитам кюфтетата на фурна - хем не се пръскат, хем не стават толкова мазни, а и печенето е по- здравословно от пърженето.

# 81
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 237
изпитано!за да не ви се разкашкват кюфтетата,преди пържене/след като вече сте ги оформили/,ги овалвате в суров белтък и пържите.стават супер!аз от години ги правя така и не са ставали на каша.сместта не я слагам в хладилник,само изчаквам да се охлади.

# 82
  • Мнения: 144
изпитано!за да не ви се разкашкват кюфтетата,преди пържене/след като вече сте ги оформили/,ги овалвате в суров белтък и пържите.стават супер!аз от години ги правя така и не са ставали на каша.сместта не я слагам в хладилник,само изчаквам да се охлади.

И аз ги пържа с разбит белтък , а жълтъците ги слагам в пюрето.

# 83
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
  bouquet

# 84
  • Мнения: 22
Да споделя и аз нещо с вас - може да добавите и малко смлени орехи в картофената смес. Първият път когато ядох такива кюфтета имах чувството, че в тях има месо.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Днес направих картофените кюфтета по рецептата на Pety и станаха супер.Pety,сърдечно благодаря Hug.честно казано не вярвах че ще успея и съм адски доволна станаха този път,защото ги обожавам.

# 86
  • Мнения: 1 777
Днес направих картофените кюфтета по рецептата на Pety и станаха супер.Pety,сърдечно благодаря Hug.честно казано не вярвах че ще успея и съм адски доволна станаха този път,защото ги обожавам.
gin4e32 радвам се ,че са ви харесали. Simple SmileАз също днес мисля да ги направя. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 113
До преди малко с братовчед ми се мъчихме с УЖАСНИТЕ картофени кюфтета, които се оптах да направя Crossing Arms По принцип преди като съм правила ставаше като пържено картофено пюре и реших, че трябва да пробвам със сурови картофи, както бях прочела някъде назад в темата Sick Ужасно станаха. Дори в момента ме боли корема от това, че останаха сурови в средата. Другия път, който може би няма да е скоро след преживяването, може да ги направя по рецептата от http://kulinarno.hit.bg/links25.htm

# 88
  • Мнения: 1 085
на кое казвате маслена баня   Embarassed

Маслена баня се нарича пърженето в много мазнина. Още съм чувала и терминът дълбоко пържене. Обикновено се използва фритюрник. Става и в тенджера с три пръста олио. Пържи се в загрято олио.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 481
До преди малко с братовчед ми се мъчихме с УЖАСНИТЕ картофени кюфтета, които се оптах да направя Crossing Arms По принцип преди като съм правила ставаше като пържено картофено пюре и реших, че трябва да пробвам със сурови картофи, както бях прочела някъде назад в темата Sick Ужасно станаха. Дори в момента ме боли корема от това, че останаха сурови в средата. Другия път, който може би няма да е скоро след преживяването, може да ги направя по рецептата от http://kulinarno.hit.bg/links25.htm




Ако решиш да правиш отново картофени кюфтета ,направи ги по рецептата на Pety и мисля,че няма да съжаляваш!Успех!

Общи условия

Активация на акаунт