Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 348
  • 762
  •   1
Отговори
# 300
  • Miami
  • Мнения: 412
И моите гърди бяха много болезнени, надути, направо не можех да ги пипна. Откакто пия Масло от вечерна иглика, вит А, Вит Е, Витекс и Див ям по схема, нямам такива проблеми. Съвсем леко ме наболяват преди да ми дойде цикъла и след това са мекички и не болезнени. Освен това и мажа с прогестеронов крем от О до М.

# 301
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Кори, моля за схемата.

# 302
  • Miami
  • Мнения: 412
От първия ден на М до О пия Вит. А и Вит. Е + Витекс.
От О до М - Див ям + Витекс + Вит. Е
Вечерната иглика я пия всеки ден по две капсули докато ми свърши опаковката и после правя почивка 20 дни.
https://www.iherb.com/pr/Nature-s-Way-EfaGold-Evening-Primrose-M … 120-Softgels/1961
Витекс може да се пие 3-6 месеца без прекъсване и после почивка месец.
Включила съм още Вит.Д и Рибено масло.
При мен за сега работи успешно тази схема Hands V

# 303
  • Мнения: 10 264
Кори, а ти след изследвания ли ги почна дивия ямс и
Витекса? Защото нали дивия ямс бил естествен прогестерон, витекса пък действал на хипофизата. Дали могат да повлиаят негативно нещо? Чудя се и аз дали да не пия едно от двете, но идея си нямам кое, а се приреснявам да не си навредя нещо.

# 304
  • Miami
  • Мнения: 412
Не, не съм правила изследвания, защото сега нямам здравна застраховка. Като си отидем на лято в бг ще си пусна за всеки случай да видя кое на къде е. Но аз имам много от симптомите на пременопаузата(много твърди, надути и болезнени гърди, зацапване преди цикъл, скъсяване на цикъла от 28-30 на 24-26 дни, преди ми беше около 6-7 дни, а сега 4 и то не много обилно, имах тревожност ) и реших да пробвам. Започнах обаче и да спортувам много редовно и да спазвам хранителен режим, че съм качила за 2 години 10 кг. За сега от тези добавки най-много се повлияха гърдите. Нямам и онази тревожност, с която се събуждах всяка сутрин. Цикълът ми за сега няма промяна. Дано да се задържи максимално дълго така. Аз съм на 40 години, но майка ми е влязла в менопауза на 42 и  се притеснявам от наследствения фактор.
Дивият ямс подпомага производството на прогестерон от собсвеното тяло, но не се знае дали и колко ще повлияе на този процес. За да се разбере веорятно трябва да се правят изследвания по-често, но знаеш тук никой няма да се занимава с мен да ми пуска хормони и други, дори и да имам иншурънс.

# 305
  • Мнения: 10 264
Да, да никой не се занимава с нас в чужбина. Аз нали съм със застраховка. Направо ме отпращат с такива впроси. Към това като добавиш че са и малоумни....

Правих в частна лабортория аз тук. Но нищо. Няма кой да ги разчете сега. Те са в норма за въЗрастта и никой не иска да се занимава с мен. Направо не знам ккво да правя. С подобни на твоите оплаквания съм.

# 306
  • тук и там
  • Мнения: 11 541
На мен Витекса въобще и по никакъв начин не ми влияе(два  месеца го пих).Спомням си само,че  бях пробвала един месец див ямс и от него ми се напрягаха  гърдите.Не знам,на мен или не ми влияят добавките,или нещо не ги съчетавам както трябва.Имам още една цяла опаковка Витекс,освен да пробвам да го съчетая със Див ямс и да започна и аз вит.А и Е...Но аз всъщност не страдам от болезнени гърди така или иначе..Само това кървене по никое време да се оправи,ама...няма изгледи.

# 307
  • Мнения: 8 082
ДХ3, моите 3 месеца бяха като камъни, мамолога каза, че реагират на хормоналните промени в тази възраст.
Точно като камъни са,усещам ги огромни,тежки ,горещи и адски болезнени!
Така бях като момиче,но след ражданията този дискомфорт изчезна за много години, но напоследък е все по-зле!
Така бях миналата година... но с (нередовно) пиене на мастопатичен чай (от билковата аптека) за два месеца се оправиха, скоро не са ме тормозили толкова, но пак започвам да усещам болезнените възелчета на кистичките... просто пак си е време за мамолог и май чая пак ще го почвам Rolling Eyes

# 308
  • Мнения: 22 954
За сефте чувам за такъв чай,ще опитам.И аз имам мастопатия .

# 309
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ДХ3, моите 3 месеца бяха като камъни, мамолога каза, че реагират на хормоналните промени в тази възраст.
Точно като камъни са,усещам ги огромни,тежки ,горещи и адски болезнени!
Така бях като момиче,но след ражданията този дискомфорт изчезна за много години, но напоследък е все по-зле!
Така бях миналата година... но с (нередовно) пиене на мастопатичен чай (от билковата аптека) за два месеца се оправиха, скоро не са ме тормозили толкова, но пак започвам да усещам болезнените възелчета на кистичките... просто пак си е време за мамолог и май чая пак ще го почвам Rolling Eyes
А кой е чаят?

# 310
  • Мнения: 8 082
Така си се казва "Мастопатичен чай" Rolling Eyes

# 311
  • Мнения: 20 172
Да ви пусна една статия, която ми попадна наскоро, на една нутриционистка Надя Петрова, може да е интересна на някой:

БЕЗПЛАТНА ПРОГРАМА ПРИ ДОМИНАНТЕН ЕСТРОГЕН
https://nadiapetrova.bg/programs/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80% … BD/?cn-reloaded=1

# 312
  • Мнения: 10 264
Статията е много интересна и си я запазвам за информация. Въпроса е, че нашите изследвания трябва някой компетентен за тази възраст да ги интерпретира. За обикновен гинеколог "ми те са в норма". Някой от репродуктивна медицина определено ще е по-наясно, но той пък ще каже "ти няма да раждаш" добре си. Личните пък хал хабер си нямат. Та и аз не знам къде можем да се обърнем. Разбирам че процеса е естествен, разбирам че няма как да се спре или удължи, разбирам. Но никой не може да ме убеди че трябва да се стои така и нищо да не се прави и когато каквото стане. Не мисля че трябва да се примиря с това да се чувствам като парцал (който страда от това), да ме болят гърди зверски, да пълнея, да не взема мерки за остеопороза, за зъби и т.н.

# 313
  • Мнения: 924
Видяха го тоя полип най накрая, след цикъл на 8 ден. Около 1 см, от него били обилните цикли, кръвоизливите и зацапването по средата. Препоръчват ми премахване с хистероскопия, планово. Момичета,  някой минавал ли е през това, леко започвам да се паникьосвам:cry:

# 314
  • Мнения: 35 971
моя приятелка си прави в края на март в тина киркова при млад лекар /не съм я питала за името/, казаха, че всичко е наред след контролния преглед; процедурата е бърза /40 мин. от момента, в който тръгна да се качва нагоре до момента, в който се обади, че вече си е в стаята/, ако са ти правили някога кюртаж - такова е и това, но има "оченце" /камера/, за да се види по-добре къде и какво се чисти

Общи условия

Активация на акаунт