Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 576
  • 762
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 7 176
_re_ge, вечерната иглика помага и при напрежение в гърдите.
Преди две години, когато ми диагностицираха хипертонията, докторите казаха, чи главоболието е от кръвното, което пък си мисля аз, че е провокирано от пременопаузата. Пия си хапчето и за кръвно, ниска доза е, но главоболието си стои, а в началото сякаш се беше повлияло.
Аз пия този магнезий, поръчвам го от Амазон УК:
https://www.amazon.co.uk/Ultra-Magnesium-Tablets-Pack-60/dp/B00L … teway&sr=8-45

# 436
  • Мнения: 10 279
Аз пък егати цикъла дето изкарах тоя месец, даже няма да се изненадам ако не ми дойде другия месец. Първо такъв стомах ме боля цяла седмица преди да ми дойде, че не е истина. Когато най-после ми дойде направо кръвоизлив ли какво беше това чудо 5 дена съсиреци огромни. Предните месеци, едва едва бях по 4 дена, сега това чудо от къде се изсипа не знам. Мина и замина, но така не се бях докарвала от младини. На младини все така бях. И от към година позапря. И тоя месец от къде това чудо. А предния ден бях на гинеколог, гледаха ме на видеозон, казаха дебелина на матката нормална. Съмнява ме, че толкова време като бях с леко кървене, се е насъбрало и сега поради някаква причина го изкарах. Не знам за другия месец дали да чакам нещо въобще. Мъки ще са явно. Тъкмо почивах от игликата месец, пак я почнах че страхотен ПМС изкарах - то гърди, корем, главоболие. И магнезий пия, див ямс почнах. Да видим...

# 437
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Една статия, на която попаднах сутинта

Аз също имам мигренозно главоболие, но не мога да кажа, че се е увеличило или намалило.
Имаше един период първите 1-2 дни от цикъла ме беше едно тежко и с леко главоболие, но продължително.
На мен спорта много добре ми действа. Обаче въпреки количеството изпита вода през деня(1.5-2л) кожата ми е много суха:( Просто аз я усещам така, не се лющи или бели.

# 438
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Мерси за статията  bouquet
При мен естрадиолът го няма никакъв и имам всички описани в статията симптоми. Благодарение на Витекс-а нещата малко се нормализираха и след три месеца прием, тази сутрин си пуснах малко хормони за изследване. Дано да има ефект  Praynig Praynig

В неделя ми дойде без обичайните от последната година симптоми. Брех, чак се учудих и си припомних колко хубаво беше преди. Обаче вчера ми се разказа играта. Станах с невероятно главоболие, треперене, сърцебиене... всякакви екстри. До обяд си мислех, че ще умра. Днес ми е трети ден а превръзката чиста. Такова чудо не ми се беше случвало досега  newsm78

# 439
  • София
  • Мнения: 13 217
Много хубава статия. Simple Smile
Ели_дечкин, и аз съм така с цикъла сега.. Чудя се дали да го водя, че ми е дошло изобщо.. но нямам сърцебиене и пр. Малко ме позаболя главата преди 3-4 дни, ама нищо особено. Аз съм свикнала на здрави мигрени, с годните пристъпите намаляха драстично. Надявам се така да задържи.

# 440
  • тук и там
  • Мнения: 11 648
Благодаря за статията! И на мен ми беше полезна.
Цитат
 -  Като правило много пълните жени нямат нужда от хормонозаместващо лечение.
- Значи е добре да си дебела в климактеруима?
-По отношение на костите– да. Пълните жени произвеждат повече мъжки полови хормони в надбъбречните жлези, които се превръщат в естрогени в мастната им тъкан


  
До някъде обяснява този неистов стремеж на тялото ми да трупа мазнини. и да иска да бъде дебело...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 441
  • Мнения: 20 201
Kaisia, да, така е. Чела съм, че при по пълните жени в менопауза, има много по-малко фрактури.

# 442
  • Мнения: 7 176
Това е така, но пък излишните килограми си тежат и костите страдат.

# 443
  • Мнения: 20 201
Ами, аз имам проблеми със ставите и на 50 кила.

# 444
  • Мнения: 7 176
Ами, аз имам проблеми със ставите и на 50 кила.

Разбира се, че не означава, че щом си малко килограми - нямаш проблеми със ставите.
Исках да кажа, че и в двата случая е лошо.

# 445
  • Мнения: 20 201
Като гледам, нищо не е гаранция за нищо Bowtie

# 446
  • Мнения: 13 873
Kaisia, да, така е. Чела съм, че при по пълните жени в менопауза, има много по-малко фрактури.

Аз пък гледах едно руско медицинско предаване, където казаха че това натрупване на десетина кг е даже полезно, по някакъв начин облекчавало ситуацията,  по- лесно се понасяли симптомите, компенсирал се недостигът на хормони. Аз съм 5-6 плюс. Като гледам скоро ще ги закръгля на 10 с тези темпове.

# 447
  • Мнения: 20 201
Реге, да, явно не случайно се качва в този период, природата го е измислила. До 10 кг ще го преживея, но повече....🙀 А като гледам как върви, вече съм +5, и то при як режим..... 😦

# 448
  • Португалия
  • Мнения: 4 226
Е,един плюс да имат паласките Joy
А,сещам се за още един- дебеличките са опънати и в лицето Stuck Out Tongue Winking Eye

За мигрената- винаги съм имала, дори преди да ми открият шиповете и херниите. Но както сега страдам- от десетина месеца, не съм страдала сумарно цял живот.
Аз водя подробни дневници, и съм сигурна,че е свързано с цикъла.

# 449
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Мерси за статията  bouquet
При мен естрадиолът го няма никакъв и имам всички описани в статията симптоми. Благодарение на Витекс-а нещата малко се нормализираха и след три месеца прием, тази сутрин си пуснах малко хормони за изследване. Дано да има ефект  Praynig Praynig

В неделя ми дойде без обичайните от последната година симптоми. Брех, чак се учудих и си припомних колко хубаво беше преди. Обаче вчера ми се разказа играта. Станах с невероятно главоболие, треперене, сърцебиене... всякакви екстри. До обяд си мислех, че ще умра. Днес ми е трети ден а превръзката чиста. Такова чудо не ми се беше случвало досега  newsm78
Ели,само хормонални ли са оплакванията при теб?В смисъл Витекс би ли помогнал при ПМС,болезнен цикъл и гърди,горещи вълни и т.н
Аз проблем с хормоните все още нямам/пу-пу/,обаче всички други Йекстри са налице... Confused
Има ли разлика м/у него и Агнес ?!

Общи условия

Активация на акаунт