Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 315
  • 762
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 13 812
Благодаря ви за споделеното за мигрената. Мъжът ми е също обезпокоен защото той го отнася основно. Аз съм парцал и като си мисля е болно да ме гледа човек отстрани. Имала съм случаи когато цял ден не мога да стана от кревата.
Лошото е и нещо друго. Имам много силен имунитет ( потвърдено с имунологични изследвания )  и не боледувам като другите хора - гърло, хрема кашлица, температура.. При мен всички грипове и ОРЗ са по един и същ сценарий - адско главоболие два до три дена. Нищо друго. Но съм парцал - не мога да ям, само пия вода, лекарство за главоболие  и съм в едно полусъзнателно състояние . След  като отмине се съвземам и взе едно нищо нищо не е случвало.

# 451
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Супер в норма са ми всички хормони  newsm44
Пу-пу, дано скоро не се разбърникат пак. Определено ставам фен на Витекс-а. Сега ще си пия по едно на ден за всеки случай.

Аз съм вече +15 кг. Добре, че от половината имах нужда но другата половина ме направи да изглеждам като Мечо Пух. Двама ме питаха дали съм бременна  ooooh!

Feeling, освен хормоните, се сдобих с :+кг, гадно главоболие, обилно изпотяване, мазна коса, болезнен и скъсен цикъл (никога не съм знаела какво е това), гърди - като на кърмачка и с ужасни болки, за настроението хич няма да казвам  Mr. Green Горещи вълни само два пъти съм имала. Пила съм вечерна иглика но не в обичайната доза и затова предполагам не ми е действала. Витекс-а си го изписах след четене на тази тема ( bouquet) и след три месеца, пълна дозировка, доста от симптомите ми намаляха до поносимост.
Агнес не съм ползвала.

# 452
  • София
  • Мнения: 13 206
NerdЕ, ще стигнем и до това успокоение, че килцата опъват бръчките на лицето.. какво друго ни остава Simple Smile

# 453
  • Мнения: 1 091
Аз пия Агнес от доста време.....може би повече от 6 месеца.
Доволна съм.
Идва ми редовно ,мисля че съм по- търпелива и не избухвам толкова.....
Вълни имам ,то мисля че няма как нацяло да бъдат премахнати ,но си мисля ,че проблемът по-скоро е заради това ,че мразя горещините.
Ставам на парцал ,когато е по- топло....и това усложнява "вълните".
Като цяло съм доволна.
Преди да започна да го пия беше ужасно.....закъсняваше ми много /никога не е било да ми закъснее с един ден, камо ли повече/.
Ходих на гинеколог ,който не обърна внимание много на симптомите и тази година мисля да отида при друг.
Когато кажеш ,че си на 38 и имаш симптоми за критическа.....те гледат странно....и изобщо не те вземат под внимание.
А личната лекарка ми каза ,че много е спаднала възрастта на критическата.
Когато говорих с кардиолог ми обясни ,че много е спаднала възрастта за инфаркт и за инсулт.
Има младежи на по 18-19 г. ,които минават през този ад.
Та защо не се взема под внимание всяка една с такива симптоми за критическа , независимо от възрастта на която е?

# 454
  • Мнения: 7 133

А личната лекарка ми каза ,че много е спаднала възрастта на критическата.
Когато говорих с кардиолог ми обясни ,че много е спаднала възрастта за инфаркт и за инсулт.
Това им е мантра на личните доктори, те това говорят и за рака, и за всички болести, макар да няма такава статистика. Защото е по-лесно така, отколкото да те пратят с направление при ендокринолог, гинеколог и т.н.
Просто сега се говори много повече за тези проблеми, има навсякъде информация.
На моя позната личната беше казала, че много е спаднала възрастта за първа менструация - имало и случаи при момичета на 10 години вече!
И аз имах цикъл на 10,5 години още през далечната 1984 г., извън всякаква статистика. Имах миома над 10 см. на 25 години, и най-много излязох от статистиката, когато родих на 32, всъщност, че изобщо забременях след всичко това.

# 455
  • Мнения: 1 091
Личната лекарка ми даде направление ,но гинеколога не ми обърна внимание на симптомите.
Личната ми лекарка никога до сега не ми е отказала направление и съм много доволна от нея.
Бях отишла със закъснение от една седмица ,че и повече.....
Това за мен не е нормално ,плюс вълните , скъсяването на цикъла и т.н.
А относно инфарктите и инсултите ми го каза кардиолога при когото ходя.
И са прави за възрастовата граница.
За съжаление са ужасно прави!

# 456
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Ели_дечкин, по колко Витекс на ден си вземала до сега?Защото споменаваш  че сега вече ще пиеш по едно хапче.Милиграми,нещо?
Агнес и Витекс са едно и също.Агнеса уж е със точни милиграми,за това се продава във аптеките.Пия  Витекс на Нейчърс уей,по едно на ден в момента.Не съм забелязала да ми влияе по някакъв начин.Да увеличали ли дозата?

Общо взето ,както някой беше писал преди-като Джекил и Хайд съм аз.От менструация до овулация,всичко ми е окей-добро настроение,диетата ми върви,спокойно ми е..-въобще всичко е шест! И от овулация до менструация-аз не мога да се трая чак.Свръх чувствителна,ревлива,променливи настроения,избухливост.А,и ям сладко като невидяла..Чисто физически-усещам само  лека болка в опашната кост при натоварване ,напрегнати гърди(не винаги) и зацапване.При мен-това е общо взето.

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 16:40 от Kaisia

# 457
  • Мнения: 10 264
Същото и аз забелязах при мен. От М до О лека, спихнала, няма болки никъде, настроението е друго. Обаче от О до М започва някакъв ад. Започва с болката при овулация която от младини имам ( 1 седмица), после пък ме почва ПМС - стомах, гърди, главоболия леки, нерви, подута. На външен вид тая подутост не се вижда. Тренирам много и корем нямам никакъв, ни паласки. Обаче аз се чувствам подута. Като стъпя на кантара се отразява, макар че както казах видимо не се забелязва и покачването на кг не ми е проблем. Не знам вода ли е какво е това....По-скоро се боря с чувството на подутост отколкото нещо визулано да ме дразни.

# 458
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Пиех по 3 на ден. Така пише на шишенцето. Взех си го от аптеката. Ей сега ще сложа линк
https://images.app.goo.gl/YSkrSgqiLRGXrTry8

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 18:35 от Ели_дечкин

# 459
  • София
  • Мнения: 6 182
Е то при мен О е три дни след края на М. Като сложим 5 дни цикъл (с тенденция към намаляване) ми се полагат 8 дни покой ...от 24. Иначе същата тендеция е при мен, ама много дълго времето, в което съм лакома и сприхава.

# 460
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Пиех по 3 на ден. Така пише на шишенцето. Взех си го от аптеката. Ей сега ще сложа линк
https://images.app.goo.gl/YSkrSgqiLRGXrTry8
Ели,а без пауза ли приема 3м.
В смисъл има ли значение дали си в О или М ?!

# 461
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Не го спирах по време на МЦ и О. Не ми оказваше влияние, докато вечерната иглика ми разказваше играта по време на МЦ и тогава я спирах. Гинеколожката ми се оплака от същото Simple Smile

# 462
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Много благодаря!
На всички останали също.
Ще се пробва този Витекс Hands Thumbsup

# 463
  • Мнения: 1 181
Аз също пия Витекс от известно време. Започнах го, поради естрогенова доминантност/сама си го изписах/. Да чукна на дърво, всички смиптоми отшумяха - постоянно прегнати гърди, болки в яйчниците, норвност и т.н. Взела съм този https://apteka.framar.bg/30064542/%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%87%D1%8A … 0-%D0%BC%D0%B3-90 и пия по една капсула на ден.

# 464
  • Мнения: 10 264
А как се разбира дали си с естрогенова доминантност? Имам изследване на хормони, но нищо не ми говорят.

Общи условия

Активация на акаунт