Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 316
  • 762
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 181
Първо симптомите, а после при хормонално изследване в съответната фаза от цикъла, стойностите на естрадиола бяха доста над референтната граница, а тези на прогестерона дста под.

# 466
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
Минавам да се оплача- какво ли ми остава друго!?
Бях си съвсем нормална днес,даже писах тук. Е, болеше ме манерката,ама в ,,нормални,, граници,заради проблемите ми с шийните прешлени.
Така...заведох децата на тренировка, и изведнъж едно адско главоболие,световъртеж. Продължи около половин час, и докато се усетя започнах да вдигам кръвно. Инъче нямам кръвно,с ниско до нормално съм. Аптеката беше до мен,та викам си да го измеря на апарата..100 на 178!!! Не можах да повярвам,та втори път пуснах монета, пак толкова!
Седнах в колата да помисля,че и децата трябваше да доизчакам, и на топло ми се доспа като на бабичка,та придремах 5 минути с туптяща глава, когато се събудих изведнъж ,усещайки че ми дойде цикълът !!! 19 ти ден от цилъла ми е днес. Направо съм шах с пешката

# 467
  • Мнения: 9 193
очаквай от 2-4 год спиране тотално на цикъла...демек 1-ви сигнали си получила..

# 468
  • Мнения: 20 172
Mamagemelar, не зная какво да ти кажа... както един гинеколог казал на приятелка - на тази възраст всички отклонения са нормални 🙀Bowtie

# 469
  • Мнения: 13 812
 Аз за пръв път от няколко дена имам такива горещи вълни през деня чак ми се изпотяват сгъвките зад колената. Не е като преди само лицето и врата. Имам симптоми на предмено от октомври 2017 ,но такова чудо не се беше случвало. Усещам как ме залива направо, а аз съм отхората които рядко се потят. Постоянно кисна в банята и си мия лицето, ръцете. Дланите ми също се потят. УжасТ!

# 470
  • Мнения: 20 172
И аз бях много зле в събота, в най-голямата жега, направо с притеснение започвам да очаквам лятото. Хората се радват на топлото, а ние....🙀

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 07:52 от Lemy

# 471
  • Мнения: 1 091
И аз бях много зле в събота, в най-голямата жега, направо с притеснение започвам да очаквам лятото. Хората се радват на топлото, а ние....🙀
Хич не искам да го видя това лято.....жега ,жега ,жега...
Санират ни блока и ни свалиха климатиците...
При малко по- топло време ми е гадно...потя се , дискомфортно ми е ,с тези вълни откачам..... кръвното ми пада.....ставам на парцал... 😥
Как ще се оцелява ,не знам! 😟

# 472
  • Мнения: 20 172
И аз така, кръвно пада, събира граници, мотае ми се главата...чудеса...
А за потенето нощно време, не ми се пише...

# 473
  • Мнения: 3 267
_re_ge, казваш, че цикълът ти е бил на 25 дни на 40 години, а преди това на колко е бил?
От каква възраст започна да се скъсява при теб?

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 09:30 от marigold_

# 474
  • Мнения: 13 812
_re_ge, казваш, че цикълът ти е бил на 25 дни на 40 години, а преди това на колко е бил?
От каква възраст започна да се скъсява при теб?

Когато бях на около 18-20 г. ми беше на 35-40 дена, даже спираше  въобще по време на сесиите. Като родих първото си дете на 29 години , цикълът стана на  28 дена като по часовник. Ако ми закъснееше значи съм бременна. То даже знаех че съм бременна 3-4 дена преди да ми дойде. След раждането на второто дете на 39 г. стана  като часовник на 25-26 дена, като някъде след 35та та ми  година почна да идва ден два по-  рано на 26-27 дена зимните месеци , верно не всеки път но все пак .Консултирах се с гинеколога ми и тя каза че вече под 22 дена вече е ненормално. И понеже по принцип винаги циклите ми са били  дълги, обилни, болезнени и със съсиреци  с анемията нещата съвсем се влошиха с тези 25 дена и си сложих Мирена.  Тя не промени периодичността на цикъла но силно го съкрати , а след изтъняване на лигавицата минах на само ден с промазване. Но сега си е на 20-22 дена.

# 475
  • Мнения: 3 267
_re_ge, благодаря, моята лекарка казва, че от 24 дни е нормално.
Като казваме скъсен, си помислих, че има значение колко е бил в началото и затова питах.

# 476
  • Мнения: 13 812
За нас в този тема 22- 24 дена е нормално. Моят е вече по- кратък макар че не спира съвсем. Явно има още хляб в мен.  Има промени с възрастта, но това го споделят и приятелки. По-обилен и по-чест. След което идва фазата на прескачането.

# 477
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
_re_ge, колко дни ти е менструацията?Със Мирена съм чувала че става оскъден цикъла ,някои дори не разбират че са в цикъл-поради нищожно,или почти  никакво кървене.Аз за това се замислям за Мирена,писна ми от тези дълги менструации.

# 478
  • Мнения: 13 812
Сега или преди?
Преди беше мин. 7 дена от които първите 4-5 пълен ад - като заклана със съсиреци. Два дена преди и два след такива болки отпред отзад отдолу , че не мога да стоя , все едно са ми защили камъни долу, не мога и да седя понеже матката ми е изместена назад. Затова ми я сложиха. Обаче периодът на адаптация и изчистване на лигавицата беше повече от 7 месеца според мен. Постоянно мазане, без ден прекъсване. Много дами се описват от същото. Но премине ли този период всичко си идва на мястото.
Сега съм песен... понякога ми маже само един ден. Но често прескача. Обаче овулацията си я усещам. Винаги имам болки в яйчниците. От две години след овулация понякога имам симптоми на бременност, което значи че имам функционална киста. След седмица почва силно да ми дърпа в областта на някой яйчник. Гинеколожката каза че е понеже имам яйцеклетки но не и хормони и затова се получават тези задържани фоликули. За почти две години го имах поне 5-6 пъти.

# 479
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Да, и на мен са ми откривали кисти.Моят Аг изписва противозачатъчни в този случай и се маха.(това само ако я хване-тоест ако съм отишла на преглед и е видял киста).Иначе до колкото знам и сами се пукат и се чистят по време на менструация.Благодаря за отговора. 7 месеца със зацапване,не ми се струва много окей..Аз точно заради зацапванията исках да сменям обикновената спирала със хормонална..Защото съм чела че почти изчезва менструацията със Мирена,но явно не при всички.

Общи условия

Активация на акаунт