Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 310
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 13 206
Ти сериозно ли?! За холтера съм писала АЗ!!!
Ти не обиждаш никого, просто даваш опасни съвети. И аз не виждам защо ти да можеш да ги даваш, пък аз да не реагирам. Всичко си е в реда на нещата. 

# 736
  • Мнения: 13 811
Артериалната Хипертония е болест, хронично заболяване . Моля не пишете глупости .
Който иска да си прави експерименти с кръвното  и сърцето - моля, здравето си е негово, животът също. Просто нека се въздържа от глупави съвети. Лошото е че хората ги четат и могат да останат дезинформирани и така да си навредят много повече отколкото предполагат.

# 737
  • Португалия
  • Мнения: 3 981
вие много насериозно се взимате,наистина!

ако имам състояние,което ме тревожи,намирам начин за решението му-дали сама,дали с лекар,но решението си е мое!
дори да си чеша езика по форума,дори да ме съветват-пак решението си е мое- къде и как ще търся отговорност на хората от форума!?
а,потребителката споделя тук,именно защото се съмнява!
което,вече е доста полезно

# 738
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Да сменя темата.От седем дни съм на примолут нор(прогестерон).И днес -изненада! Имах зацапване,всъщност мисля че цикълът ми дойде.Вземам по две хапчета на ден,не би трябвало да имам цикъл докато пия прогестерон,изписан ми беше за 10 дни..Едва след като го спра трябва да ми дойде-така е по мед.указания,според листовката на лекарството и  така ми обясниха и двамата АГ които ми го изписаха..Но си ми дойде на датата,независимо от прогестероена.Като ми свърши -пак на преглед.АГ-то ми   беше изненадан много и той като му се обадих да му кажа.Нещо не е наред не знам какво-но не е нормално да имам цикъл,ако в момента пия прогестерон..

# 739
  • Мнения: 1 078
Не съм сигурна, но ще проверя , обаче моя цикъл идва точно по този начин  - започвам да приемам по 1 таблетка Див ямс и до няколко дни се появява. Писах наскоро, че никакъв го няма от доста време и чудейки се какво да предприема реших да започна Дивия ямс и ето го на 64 ден. Спрях го и мисля след три седмици пак да го почна за експеримент.

# 740
  • Мнения: 10 264
Странно, но аз пък като пия див ямс (от овулация до М) около 12-14 дена, не съм забелязала да ми идва по-рано. Но за сега нямам отклонения от цикъла. Въобще дори не ми влияе. Но го вземам поддържащо по-скоро.

# 741
  • Мнения: 1 078
Ще си проведа този експеримент, защото за сега не съм категорично сигурна дали Дивия ямс има ефект или просто й е дошло времето да се появи М, само споделям, защото и друг път мисля, че по този начин съм го предизвиквала когато закъснее.

# 742
  • Мнения: 1 674
Артериалната Хипертония е болест, хронично заболяване . Моля не пишете глупости .
Който иска да си прави експерименти с кръвното  и сърцето - моля, здравето си е негово, животът също. Просто нека се въздържа от глупави съвети. Лошото е че хората ги четат и могат да останат дезинформирани и така да си навредят много повече отколкото предполагат.
Това е много, много точно казано. bouquet

Такива тотални глупости прочетох за борбата с хипертонията, че ми стана пределно ясно защо отделенията по неврология и кардиология на болниците са пълни с жени на възраст 60+ години с инфаркт и инсулт.
Липсата на естрогени при жените води до изравняване и надминаване на риска от сърдечно съдови заболявания с този на мъжете.
Ходенето при компетентен специалист и приема на нужните медикаменти са признак на здравна /и не само такава/култура.
Лекуването по форми и от ЕЖК /една жена каза/ ни връща в праисторическото време на лекуване с корени на растения...И съответната продължителност на живота...

# 743
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Kaisia
Така го пише, но не е така. На мен също ми изписваха навремето за предизвикване на цикъл, 7(или 10) дни 2-3 на ден...винаги идваше преди края и съответно го спирах.
След това вече месечно като го пиех 7 дни от 19-тия ден, спирам ги, минават 1-2 дни и идва.

# 744
  • Мнения: 4 585
При мен също в началото се случваше, но като стана редовен приема се оправиха нещата.

# 745
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Артериалната Хипертония е болест, хронично заболяване . Моля не пишете глупости .
Който иска да си прави експерименти с кръвното  и сърцето - моля, здравето си е негово, животът също. Просто нека се въздържа от глупави съвети. Лошото е че хората ги четат и могат да останат дезинформирани и така да си навредят много повече отколкото предполагат.

http://www.medik.bg/?page=cat&id=103
Забележете как се диагностицира артериална хипертония.
Коя е преминала през всички посочени изследвания, за да се подложи на медикаментозно лечение?

Аз лично съм преценила, че организмът ми сам може да се справи с някои временни състояния и максимално ограничавам приема на лекарства.

Противник съм на лекарствата, изписани без да са направени необходимите пълни изследвания и едва след това с поставена диагноза.


ПП: И още: https://www.puls.bg/illnes/issue_167/

Много още доказателства мога да дам, че медикаменти не трябва се приемат безотговорно.



Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 19:26 от didka pitka

# 746
  • Мнения: 13 811
Поставяне на диагнозата изисква точно две неща(и го пише черно на бяло в тази цитирана статия) - анамнеза и измерване и записване  на показанията на кръвното няколко пъти на ден, като се започне от сутрин преди да станеш от леглото. Нищо сложно не виждам. И ако кръвното ти сутринта е  150 на 100, и след "магданозена отвара" си е пак 150 на 100 и така седмица две три, колкото и да смяташ че магданоза много ти помага , освен да си докараш след време  увреждане на сърцето от то друго не се случва.

# 747
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Извинявайте, ама явно не ви се чете. Цитирам само част, за да не досаждам:
Скрит текст:
Как се поставя диагноза?

Диагнозата артериална хипертония се поставя по следния алгоритъм:

Щателна анамнеза – продължителност и максимум на познатите до момента стойности на артериалното налягане, проведена до момента диагностика, оплаквания, прием на медикаменти, употреба на никотин, алкохол, опиати, предшестващи заболявания, фамилна анамнеза за хипертония, исхемична болест на сърцето, бъбречни заболявания, мозъчни инциденти и др.;
Преглед и изследвания:
Апаратна диагностика – ЕКГ и ехокардиография (за наличие на левокамерна хипертрофия), доплерова ехография на бъбречните артерии;
Измерване на налягането – съществуват няколко метода за измерване на артериалното налягане:
Директен (кръвен) метод – използва се преобразувател на кръвното налягане. Този метод се използва единствено при изключителни случаи и то в интензивно отделение;
Индиректен метод по Riva Rocci (RR) - съществуват два варианта на измерване – осцилометрия (измерване на колебанията в артериалния кръвен ток) и аускултация на шума на Коротков (Korotkoff) – измерването става в седнало положение при покой. Ръката, на която се прави измерването трябва да е на нивото на сърцето. Маншетът се поставя на мишницата на пациента и се аускултира пулсът дистално от него на arteria radialis. Измерването става на двете ръце (поне по едно измерване на всяка ръка), като допълнително се преценява и състоянието на пулса. Маншетът трябва да се напомпва с 20-30 mmHg след изчезване на радиалния пулс. Следва бавното спадане на налягането в него с около 3 mmHg в секунда. Ако шумове се чуят веднага, въздухът се изпуска напълно и изследването се повтаря след 1-2 минути (но не и веднага), като този път се напомпва до по-високи стойности на налягането. Систолното налягане се определя от появата на първия шум на Коротков, а диастолното – при неговото изчезване. Внимание трябва да се обърне на факта, че при голяма обиколка на ръката измерените стойности са по-високи от действителните – например при ръка с обиколка над 40 см измереното налягане е с около 20 mmHg по-високо от действителното.

Измерването на налягането се извършва по няколко начина:

Случайно измерване на кръвното налягане в лекарския кабинет – отчитат се моментните стойности на артериалното налягане;
Самостоятелно измерване на кръвното налягане от пациента с изготвяне на протокол – нормални стойности при самоизмерване се считат до 135/85 mmHg. При този метод се избягват повишените стойности в резултат на синдрома на „бялата престилка” в лекарския кабинет – около ¼ от пациентите с измерени от лекаря високи стойности на артериалното налягане имат нормални показания извън тази обстановка ;
24-часово измерване на кръвното налягане – позволява най-достоверно преценяване на действителното състояние на артериалното налягане, както и колебанията ден/нощ, работа/ вкъщи и т.н. При този метод също се избягва синдромът на „бялата престилка”. Нормално е кръвното налягане при следните показания от 24-часово измерване на налягането:
Средна дневна стойност < 130/85 mmHg;
Средна нощна стойност <120/75 mmHg;
Честота на стойности по-високи от 140/90 mmHg - < 25% през деня и < 20% през нощта;
Нощно понижаване на артериалното налягане с поне 10% и за систолното и диастолното.


С какво може да се обърка?

Артериалната хипертония трябва да се разграничи от моментните състояния на повишено артериално налягане, както и завишаване на стойностите вследствие прием на медикаменти. За да се постигне точност в поставяне на тази диагноза, е необходимо стриктно спазване на принципите за измерване на кръвното налягане.


И спирам. Всеки да преценява за себе си. Simple Smile

Пожелавам здраве на всички!

# 748
  • Мнения: 13 811
Не виждам защо да го цитираш. Мъжът ми е диспанзеризиран хипертоник от 30 годишна възраст. Спортист при което. Майка ми след менопауза на 40 е диспансерицирана с хипертония с увредено сърце именно по тази причина. Аз мога самата да напиша статия. На мъжа ми, понeже съм очевидец му направиха почти всичко за да стане ясно че е наистина хипертония и пак не вярваха. Половин година напипваха терапията. На майка  й правят контроли всяка година заради увреденото сърце. А сърцето й е увредено защото е била дълго с високо кръвно понеже цял живот е била с ниско кръвно до припадъци и въобще не й дошло на ум какво е. Та с аналгинче си лекувала главоболието от кръвното.

Но наистина всеки сам си отговаря за здравето.

# 749
  • Мнения: 7 128
didka-pitka, на мен ми направиха всички тези изследвания, даже и допълнително, включително и за да изключат бъбречна хипертония ми изследваха ренин, защото преди време имах и проблеми с бъбреците, операции и т.н. Включително по някаква таблица определяше за колко минути кръвното се успокоява, след като се е вдигнало от физическото натоварване - велоергометъра. При мен това беше ок.
Ако постоянно ти е високо кръвното не само че не може, а и не трябва да си без подходящото лекарство, защото ти се скапват постепенно всички съдове.Не мога да работя с непрекъснато главоболие. Хапчето съм го намалила на минимума вече, дори през почивните дни гледам да пропусна.
Кой каквото иска - това да пие, но е добре да не се пишат глупости.

Общи условия

Активация на акаунт