Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 51 864
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 667
_re_ge, аз също бях студенокръвна и с ниско кръвно. Сега пак ми е студено през деня, но нощите ми са горещи Sweat Smile и кръвното ми е по-високо.

А за кръвното какво правиш? Казаха ми за кисело мляко с канела, понеже докато трайно не се настани на 140 искам да не почвам лекарства.

# 16
  • Мнения: 20 090
Реге, и при мен е имало периоди с по няколко пъти на нощ.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 878
Аз си купих това по препоръка против нощни изпотявания, пия го отскоро и виждам подобрение.

# 18
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
_re_ge, аз също бях студенокръвна и с ниско кръвно. Сега пак ми е студено през деня, но нощите ми са горещи Sweat Smile и кръвното ми е по-високо.

А за кръвното какво правиш? Казаха ми за кисело мляко с канела, понеже докато трайно не се настани на 140 искам да не почвам лекарства.

ММ си взема по 1 с. л. мед с канела всяка сутрин, а аз не го правя.
Понякога през деня ми свирят ушите и по това познавам, че кръвното се е покачило. Не ми пречи, то кръвното е с променливи стойности.
Ако съм пила повече кафета - спирам, но иначе тялото ни е създадено да се справя само.
Що се отнася до лекарствата, които предписват лекарите, според мен те лекуват резултата, а не причината. В този смисъл не бих се доверила на такова лечение.

# 19
  • Мнения: 10 251
Да, моя лекар като му казвам че ми се гади, направо ми пита искам ли лекарство за гаденето, нам кви мозъчни центрове потискало и нямало да усещам. Е аджеба как не се запитва, от какво ми се гади, защо.

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Традиционната медицина, обикновено лекува следствията, а не причината. И както казва едната докторка, когато причината не е отстранена, "ще избие" на друго място....

# 21
  • Мнения: 3 699
Здравейте, да помоля за консултация, имам затишие от симотомите, което ми е чудно, защото спрях вечерната иглика, магнезия и другите добавки покрай друг проблем. Сега забелязах, че ако вечер ям малко сладко на сутринта се събуждам от главоболие, какво да търся. Благодаря

# 22
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Спри сладкото вечер.

# 23
  • Мнения: 3 699
За спирането, спряла съм, това беше инцидентна почерпка, и после веднъж нарочно, за да проверя, чудя се да не е някакъв проблем здравословен

# 24
  • Мнения: 13 667
Здравейте, да помоля за консултация, имам затишие от симотомите, което ми е чудно, защото спрях вечерната иглика, магнезия и другите добавки покрай друг проблем. Сега забелязах, че ако вечер ям малко сладко на сутринта се събуждам от главоболие, какво да търся. Благодаря

Започни да си мериш кръвното за главоболието, може да се окаже това. Получава се заради възрастта и дисбаланса на хормони.

На мен гинеколожката ми каза че имам симптоми ( потене, задух, вълни , сърцебиене) защото имам яйцеклетки но не ми достигат  хормони . Когато яйцеклетката не може да се отдели заради хормоните съм с вълни и всякакви други екстри като колкото повече се задържа яйцеклетката без да се отдели и се трансформира в задържан фоликул толкова по- зле ще се чувствам, докато не се случи отделяне или пукане на фоликула. Почнах да се слесдя и наистина го забелязвам по себе си. Когато наближи цикъла почва да ме боли глава ежедневно, гърдите напрегнати, вълни , нощем няколо пъти сменям пълен кат пижами, сърцебиене, а когато леко ми промаже - всичко се оправя и така до следващия път. Лошото е че пак заради възрастта цикълът ми вече клони към 20-22 дена и ... Какво да ви кажа , вие най-добре разбирате.

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 18:21 от _re_ge

# 25
  • Мнения: 3 699
Благодаря !

# 26
  • Мнения: 10 251
Вчера изследвах прогестерон на 21 ден.
Progesteron – 9.7ng/mL – Luteal phase 1.8-23.9
 Вижда се че намаля, но май не съм за прогестеронов гел или Витекс още. Има ли някоя по-запонзата, да ми разясни.

Иначе и ФСХ, ЛХ и Естрадиол изследвах на трети ден. Е.... определено показват, че съм "на долу по склона" вече.
ЛХ 8,5 mIU/mL Follicular phase 2.4 - 12.6
ФСХ 17,3mIU/mL  - стойности над 7 показват намален яйчников резерв за нашата възраст, както и намалено производство на естрадиол. Лятото изследвах АМХ - беше 0,1.
Естрадиола ми е 27,2 pg/mL, Follicular phase 12.5 - 166.0

# 27
  • София
  • Мнения: 3 878
Хм не знам дали е нисък прогестерона. Моят на 21-ри ден беше 2,85:))

# 28
  • Мнения: 10 251
Аз съм на 43, след месец 44. Още нямам оплаквания кой знае какви, но имам едно на ум.

Aurora, a ти нещо вземаш ли? Имаш ли назначена терапия, сиплементи?

# 29
  • София
  • Мнения: 3 878
Гледаха го 3-ма гинеколози, че бях по друг повод в Токуда и казаха да си взема малко Логест противозачатъчни (цикъла ми взе да закъснява). На 40 съм. Не съм ги купила още, нещо ме е страх.
Купих си див ям предния месец, не видях промяна. Тук във форума ми препоръчаха прим ойл и днес пих за първи път.

Аз имам нощни изпотявания понякога, май са симптом на предменопауза, знам ли...имам и зацапване преди цикъл:/

Общи условия

Активация на акаунт