Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 234
  • 760
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 308
Здравейте момичета. Преди няма и месец мина моята хистероскопия. За щастие в матката не е имало друг проблем , освен че се оказа седловидна. Въпросното седло, лек септум по думите на док, е поорязано с цел да се постигне нормална форма на матката. И сега отвътре изглежда крушовидна, но мен ме гложди че обработеното място изглежда на видеото чисто бяло, май е от съединителна тъкан ако съм запомнила правилно обяснението на док., и се тревожа дали в крайна сметка ще се образува и по него лигавица или ще си остане така. На следващият преглед задължително ще попитам и док. , но до тогава...

# 136
  • Мнения: 16 872
Хич не те притеснявй з това. Всичко ще стане по нормално му. Ако целиш забременяване, сега е моментът. Аз забременях след хистеро с много рязане и преправяне месец след операцията.

# 137
  • Мнения: 6 308
За съжаление при  мен естествено няма как да стане,  тъй като се наложи да махнем и двете тръби Sad. Предстои ми след няколко месеца инвитро и се вкарах в едни филми с този септум... Въпреки че сега матката изглежда със съвсем правилна форма, не мога да си обясня как би могло да се предотврати имплантация върху обработеното място, а там е ясно че няма как да се изхранва ембриона. newsm78

# 138
  • Мнения: 369
Дами,здравейте!Бях при Шефкетова на 28.03.2019 на хистероскопия(каза ,че съм имала сраствания ,които е махнала)онзи ден бях при Белчева на преглед и ,като й казях ,че съм.правила хистероскопия тя направо как не ме наби...като взе да вика ,че това било нелогично как така като нищо не се мжда да се прави хистероскопия...каза ми,че сега матката щяла да ми е хлъзгава и ,че не есе знае трансфера дали ще е успешен...дайте съвет моля Ви...правя ин витро 6 пъти вече и заради това Шефкетова ми направи хистероскопията....много съм притеснена Шефкетова казва ,че там ми е било проблема ,а Белчева ,че едва ли не ме е усакатила

# 139
  • София
  • Мнения: 23 165
ако наистина си имала сраствания няма как да ви се получат нещата.
а хлъзгава матка звучи налудничаво, надявам се не се е изразила точно така лекарката?
то си е лигавица там, на мен все хлъзгаво ми звучи, ама пък не съм лекар и мога да си я наричам както си искам.

# 140
  • Мнения: 16 872
Искра, върни се и прочети моят пост - 2 преди твоя. Какво значение има естествено или инвитро?! След хистеро матката може да е хлъзгава Joy, но още по-благоприятна за забременяване. Не случайно правят надраскване преди трансфер.
Бас ловя, че я е яд, че не я правила тя, да ти вземе лев отгоре. Биях я сменила тази, щом не е наясно с новостите в сферата.

# 141
  • Мнения: 6 308
Искра, много неприятна ситуация наистина. И аз нямам представа какво може да е искала да каже с това хлъзгане...  Да не би трансфера да е насрочен твърде скоро след хистерото. На мен ми казаха да чакам 3 месеца преди процедура. Друга логика не виждам. newsm78
      Логично е правещият трансфера да иска да бъде запознат ако има някакви манипулации и особености в матката, за да знае къде и колко дълбоко да постави ембрионите. Ако имаш запис, направи едно копие и го дай на  Белчева.
      Говори и с Шефкетова според мене. Без да влизаш в подробности просто и кажи че Белчева е притеснена относно трансфера тъй като не е наясно какво точно е правено, и да ти каже ако има нужда да се изчака или нещо което трябва да се вземе под внимание при трансфера. newsm78
     
     Аз в четвъртък съм на преглед и ще питам пък за онова бялото място. Мисля си че  ще трябва да правят трансфера малко по-ниско за да не се имплантират ембритата върху него  newsm78. Или просто седя и откачам  Crazy

# 142
  • Мнения: 16 872
Седиш и откачаш. Аз не бих чакала 3м за процедура. При кой лекар си и защо иска да чакате 3м?

# 143
  • Мнения: 6 308
Не съм в Бг. Но доста е пипано при мене. Хистерото беше съчетано с лапаро. Махнати 2 тръби, задържана киста на единия яйчник, въпросното седло на матката.... Наличие на активна хронична инфекция по тръбите... Сега ще търсим да видим има ли и такава в матката, въпреки че на пръв поглед изглеждаше добре на хистерото, а имах и назначен АБ след операцията...
     А аз трябва да правя наново стимулация... Може би ако беше само до трансфер щеше да е различно.
Така или иначе и аз самата не се чувствам още добре за да започна скоро процедура.  Confused

# 144
  • Мнения: 16 872
Ако е имало инфекция е разбираемо, да.

Моята хистеро беше с много шев и кройка, чак не можах да повярвам колко "увредена" съм била - страшни сраствания преди матката, в самата матка ужасно много сраствания, аденомиоза, ендометриоза по ячниците, фиксирани яйчници и вече какво още имаше, не помня, беше преди 2+ г.
Добре, че тръбите бяха ок и док ме насърчи да пробваме и успях, малко над месец от операцията и имах + тест.

Бързо да се оправяш и не си втълпявай лоши мисли. Успокой се.

# 145
  • Мнения: 6 308
Момичета, днес следобед бях на преглед и хубавичко разпитах док. Каза че са нужни още 2 месеца /вече мина един от операцията/ , за да се възстанови добре матката и по-точно мястото където е изтънявал седлото. Успокои ме че вече няма да е проблем ако се случи там имплантация, понеже е изтънено и ще се възстанови и лигавицата.
     Вече съм доста по-спокойна и остана да си чакам в понеделник резултата от микробиологията. Simple Smile

# 146
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте момичета, четох доста за хистероскопията. Много малко се пише за лечението след нея. Колко време след хистероскопия, може да се забременее и щом толкова жени и с миоми и с полипи забременяват, наложителна ли е?

# 147
  • Мнения: 15 356
Аз чакам цикъл и в първите чисти дни ще правя хистеро,без упойка,само ще огледа доктора.След стимулацията за инвитро ,имам малка външна миома,около 2 см,тъй като ми предстои замразен трансфер,той иска да е сигурен че вътре е ок всичко.Каза,че с тази миома мога да си бременея спокойно,от местоположението й зависи колко е вредна,моята не е.Имам позната,със спонтанна бременност,нормално си роди с външна и вътрешна миома.
Преди имах полипи,друг лекар ги маха,каза че с тях е невъзможно да забременея.

# 148
  • Мнения: 784
Здравейте момичета, четох доста за хистероскопията. Много малко се пише за лечението след нея. Колко време след хистероскопия, може да се забременее и щом толкова жени и с миоми и с полипи забременяват, наложителна ли е?

Толкова се дърпа от тази хистероскопия, че след като я направих разбрах, че съм загубила много нерви и опити напразно, а то си е имало причина. Аз съм имала плътен септум и трудно бих забременяла с него. При все, че дори и малко да ти увеличи шанса не си е за изпускане. Хубаво е да се огледа матката отвътре, винаги може са изникне нещо, за което няма как да се знае.
В моя случай хистероскопия края на март, след месец и половина опит и резултата е положителен.
Успех

# 149
  • Мнения: 16 872
+1 за горното мнение. Забременях след 1 месец.

Общи условия

Активация на акаунт