Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 207
  • 760
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 23 165
и какво толкова прочете?

# 256
  • Мнения: 391

Здравей, прочетох че това е полип, който е най-опасен от всички останали. За разлика от останалите видове, се третира като раково образувание и че дори в много случаи се стига до премахване на матката. От друга страна, моята лекарка каза, че го е премахнала и нямам причини за притеснение. Просто исках да сподели някой опит със същия по вид полип. Благодаря.

# 257
  • Мнения: 29
Здравейте, относно извършване на хистероскопия има ли тук момичета, които са я правили в Пловдив? Чудя се за д-р Виолета Паскалева, д-р Амалиев и пр....никой не пише за такива специалисти в Пловдив. Ще бъда благодарна за изказани мнения.

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Аз съм писала многократно. Правих две хистероскопии при д-р Ямаков - едната кюртаж, другата оперативна. От две години ходя на прегледи, преди две седмици сложих спирала при него.
Аз съм доволна, най-добрият онко-гинеколог в Пловдив.

Амалиеви също са от най-добрите.

# 259
  • Мнения: 165
Здравейте момичета,  във вторник 10.12 ми махнаха полипи и първите два дни нямах кървене и на третия ден почна да ми кърви. Малко е , но ако някой е запознат това нормално ли е и колко дни кърви след абразиото? Благодаря предварително.

# 260
  • Мнения: 6 308
Здравей. До 3 седмици казват че е нормално да има кървене, стига да не е кръвоизлив.

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Да,и при мен беше около 10 дни. Нормално е.

# 262
  • Мнения: 634
Здравейте. Репродуктивният ми специалист се съмнява за ендометриален полип 2 мм на 5 мм (каза, че е с големина на оризово зрънце). Препоръча ми хистероскопия.Колебая се между хистероскопия с упойка при Др Чалманов или в Надежда при Цветков -офис хистероскопия. Лекарите, които ме гледаха повечето не виждат дори полип...изразени бяха само съмнения на два пъти. Мнения?

# 263
  • Мнения: 6 308
При мен имаше съмнение за малка миома със същите размери горе долу. Но лекарката която се усъмни каза че дори да я има, толкова малко образувание не е пречка за забременяване и т.н. Ако започне да расте тогава би могло да се окаже проблем.
Аз в крайна сметка направих хистероскопия, но по друга причина - шийката беше трудно проходима и се появиха съмнения за сраствания и др. Миома нямаше. Шийката се оказа просто прегъната.
   Ако направиш една ЦС първо, дали няма да се види по-отчетливо  newsm78. Не знам защо, но аз като исках да правя диагностично  хистеро, 3-ма специалисти ми заявиха че не се прави за щяло и не щяло, а само ако има съмнение за сериозен проблем. И ме насочиха първо към ЦС и както казах хистерото го направиха заради шийката, а не заради съмнение за миома която един вижда, други не.
    Може би е добре да потърсиш и трето мнение.

# 264
  • Мнения: 449
Здравейте! Според вас има ли вероятност да се назначава хистероскопия с цел да се привличат средства  в частна болница?  Отидах да се консултирам за миомите, които имам, а ми откриха полип. Можело и да е миомен възел, ама трябвало да се види при хистероскопията. Досега никой не е изказвал съмнение за полип, а ходя през 6 месеца на прегледи. Имам няколко миомни възела, включително в кухината, но големите са на маточната стена.
Според вас трябва ли да потърся второ мнение за този полип? Изобщо полипите дават ли симптоматика, защото аз нямам.

# 265
  • Мнения: 6 308
Симптоми може да има /прекалено обилно кървене по време на менструация, или кървене по никое време, без наличието на менструация/ , а може и изобщо да няма такива.
   Може би не е лоша идея да потърсиш и второ мнение щом имаш съмнения  newsm78

# 266
  • Мнения: 9 662
Аз винаги търся второ мнение.. и това е моят съвет.

# 267
  • Мнения: 449
Благодаря, така ще направя.

# 268
  • София
  • Мнения: 619
Какво мислите за правенето на хистероскопия в репродуктивна клиника, а не в болница? Притеснява ме упойката и ми се струва, че е по-добре процедурата да се направи в болница, но не знам доколко са основателни опасенията ми.

# 269
  • София
  • Мнения: 23 165
те си имат анестезиолози в клиниките.
в болницата кое ще е по-различно?

Общи условия

Активация на акаунт