Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 071
  • 760
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 291
G.Savova, знам и за такива случаи, без хистероскопия, в които се действа направо с кюретата и че преди, по този начин се е действало, както и сега в някои болници. Затова и го споменах Simple Smile

# 406
  • Мнения: 7 898
Това си е жив ужас. Не бих се доверила на доктор, който ми предложи такъв вариант. И как след това проверяват дали са премахнали всичко?

# 407
  • Мнения: 291
Аз също не бих се доверила.
Не съм изцяло запозната, предполагам само с ехограф проверяват, не виждам и как по друг начин би могло.

# 408
  • Мнения: 7 898
Ехографа не дава точна информация, за това и правят хистероскопия за да видят дали изобщо има нещо и къде точно се намира.

# 409
  • Мнения: 291
Именно. Може би като не се вижда на ехографа, смятат, че всичко е премахнато и се надяват наистина да е. Не знам, предполагам. Затова и кюретажът не е много сигурен метод

# 410
  • Мнения: 7 898
Ехограф не се ползва за установяване дали е махнат полипа. Обикновено ги намират по случайност с ехограф, но никога не го ползват за проверка след операцията. Освен в Бг пак да са измислили нещо ново Simple Smile

# 411
  • Мнения: 291
Затова и по-горе споменах, че не съм запозната как точно се проверява. Чисто мое си предположение по пътя на логиката Hands V Накой ако е запознат може да ме поправи

# 412
  • Мнения: 1 725
Да все още има доктори, които си предлагат чисто абразио за премахване на полипа, колкото и да ви е странно. И на мен първо ми предложиха абразио даже и направление ми дадоха за манипулацията, но аз нали обичам всичко да си проучвам и се осведомих, че по-добрата процедура е хистероскопия и съответно отидох при лекар, който я практикува и ще ми я предложи.
Информирайте се и не се доверявайте веднага на първия лекар.

# 413
  • Мнения: 9 655
Абе аз в толкова подробности не съм навлизала в термините, но и моята гинеколожка ми предложи кюртаж на сляпо или хистероскопия, като препоръча хистероскопията като по-надежден метод и по-щадящ, но и по-скъп. Какво точно е имала предвид кюртаж, не знам, но е факт, че го предложи.

# 414
  • Мнения: 148
Когато аз посетих д-р Б.Бойчев,  в клиниката в Тутракан, той с вагинален ехограф видя миомния възел, разположен в маточната кухина, но за да е максимално сигурен преди пристъпване към процедура, ме извика на още един преглед- на 7 ми ден от МЦ когато маточната лигавица е тънка. Категорично предложи хистероскопия, за друг начин на премахване на възела изобщо не е ставало дума. Когато се информирах колко ще ми струва съответната процедура, ме уведомиха- 100 лева само за консуматив, т.к хистероскопията се поема от ЗК. Поне в болницата в Тутракан е така, там бе извършена операцията. На визитацията след хистероскопията, д-р Бойчев ми каза, че съм имала и полип, който е премахнал.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 00:25 от Anelia Dimitrova 649961

# 415
  • Мнения: 7 898
Миома, няма как да ти я махнахат с кюретаж. За нея се иска специален хистероскоп.

# 416
  • Мнения: 148
Да, това е точно така.  
Постът ми е информативен,  т.к на много момичета, на които им предстои хистероскопия ще им бъде от полза да знаят :
Колко струва в тази клиника(разбирам, че в някои клиники сумите са драстично по високи, при това по ЗК)
Какво ги очаква- ще бъдат ли приети в болница, колко дни- тези неща аз доста ги гадах...
От постовете досега, почти не срещнах премахване на малък миомен възел в маточната кухина с хистероскопия, на повечето момичета им бе премахван полип или септум,  та отново бях в чудене какво ме чака....
Освен това, няколко поста по рано, една девойка поиска може би съвет: кюретаж или хистероскопия? Ужас- кюретаж???!?? При положение, че има хистероскопи, с които всичко е много по-лесно.
Simple Smile
Животът е хубав Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 02:51 от Anelia Dimitrova 649961

# 417
  • Мнения: 7 898
Зависи къде е миомата. Няма как субсерозна миома да се махне с хистероскопия .

# 418
  • Мнения: 448
На мен ми правиха хистероскопия, но самият полип е махнат с кюрета, така каза лекарят след манипулацията. Тогава не бях чела толкова в темата и не се сетих да попитам защо не е махнат по другия начин, който обсъждате.

# 419
  • Мнения: 7 898
Махнат е с кюрета защото това е бил подходящия начин! Направили са ти хистероскопия, а не да те стържат на сляпо.

Общи условия

Активация на акаунт