Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 032
  • 760
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 780
Carambaa на какъв лекар си попаднала. Не прави секс и не ползвай тампони 1-2 седмици. Аман от лекари, после се сърдят че се учим от форуми и от нета.
Ето ти от майчин дом Варна - без секс 1-2 седмици.
https://www.maichindom-varna.com/медицински-статии/гинекология/хистероскопия

# 481
  • Мнения: 239
Благодаря, Опел. Ще си изчакам, другият цикъл направо. Да, тук нещата са доста по-различни от БГ.

# 482
  • Мнения: 9 647
На мен ми казаха без секс, басейни и сауни 7 дни.

# 483
  • Мнения: 7 898
Аз съм на антибиотици. Лекарят каза, че е ок, но реших да попитам, защото и на мене ми е странно с това зацапване и след такава процедура... Англия, какво да кажа.
А колко време ви зацапва след това?
Учудвам се защото точно тук в Англия, инструкциите са 2 седмици без секс, тампони и басейни.

# 484
  • Мнения: 804
Здравейте отново. Колко време след хистерото имахте зацапване? И може ли да се прави секс веднага след процедурата? Не същия ден, но следващите няколко? Моят лекар каза, че няма проблем още на другия ден, но съм още със зацапване (вчера беше процедурата), а Ову по календар трябва да ми е утре.
Благодаря.
Аз имах зацапване да следващия цикъл. Сля се т цикъла. Секс не съм правила, изобщо не ми беше до секс , чувдтвах дискомфорт.

# 485
  • Мнения: 88
Аман от лекари, после се сърдят че се учим от форуми и от нета.


Така е... Лошото е, че колкото повече се информираш, толкова повече разбираш, че голяма част от лекарите се подвизават само на учебниците, по които са учили преди 20 години..
Вече ме е страх и не знам на кого мога да се доверя ... Sad((
"Блажени са не знаещите"...

# 486
  • Мнения: 7 898
Така е, най- добре ще е сами да почнете да си правите хистероскопиите.

# 487
  • Мнения: 341
Здравейте, със съмнения за полип на матката съм. Този месец на 10ти ден доки ме гледа на ехограф и видя доста дебела лигавица 14мм, на база на което изказа съмнение за наличие на полипи, но ме вика на 4-5 ден от следващия цикъл, за да погледне пак. Не ми е за първи път, имам една хистероскопия преди 2 години. Надявах се много да не се върне тази гад, уви май натам вървят нещата.
Единият ми въпрос е дали при много от вас са рецитивирали полипите? Също бих искала да попитам дали някоя е успяла да изчисти полип по друг начин, освен с хистеро, според доки няма как..ама все пак да питам дали се е случвало на някоя от вас. Благодаря ви, момичета Flowers Cherry Blossom

# 488
  • Мнения: 1 780
Нека лекарят реши какво да правите Рокси наскоро махнах моя с хистероморселация, но да рецидивират. Има натурални добавки да пиеш особено една билка Агнус кактус, също се спазва хранителен режим - махаш Бяла захар брашно бяло, сладкиши соя и др. В нета има много теми за спазване на хранителен режим при ендометриоза, т.к полипите често са от нея. След като ми откриха полипа сега след повече от 10 г реших че трябва да чета повече и да започна нов начин на живот и хранене. И преди опитвах да спазвам, но никак не е лесно и трябва много воля. На мен след махане на полипа ми изписаха и терапия дуфастон сега го започвам целта е да намали естрогена и увеличи прогестерона което би довело до успокояване на хормоните.

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 5 934
При мен за една година се появи отново полип и се наложи втора хистероскопия. Тъй като лигавицата продължи да е доста удебелена, на 6-ти месец сложих спирала.

# 490
  • Мнения: 804
И аз от същото се опасявам, преди година правих и ми махнаха доста полипи - няколко. И док ми каза, че щом са били много има основание да мисли, че пак могат да се появят! И другата седмица съм огново на преглед в първите чисти дни. Моля се, да не са се появили отново Sad . Ще се поразровя и аз за хранителен режим. А и доколкото съм чела нарастват от лекарствата за стимулация.

# 491
  • Мнения: 7 898
Полипите се влияят от естрогена, а прогестерона спомага за намалянето им, но това е само краткотрайно лечение.

# 492
  • Мнения: 341
Благодаря за отговорите, момичета. Интересното е, че вчера на 15 ден лигавицата ми си беше пак 14мм (както и на 10 ден), поне не става по-дебела, но пак не е ок. Ще се доверя на док, но ще посетя и доктора, който ме оперира във Варна, на него вярвам най-много.

# 493
  • Мнения: 4 393
Моята хистероскопия мина днес. Полип е било, след 10 дни ще се информирам за резултата. Чувствам се добре, но кървя. Колко време ще съм така, момичета? Забравих да питам лекарката.

# 494
  • Мнения: 448
Аз към 10 дни. Иначе лекарят ми каза 1 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт