Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 42 895
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 724
Здравейте, някъде по-назад беше коментирано, но не успявам да го открия- колко дни максимално се полагат болнични при хистероскопия? Иска ми се този път да се възползвам и да си почина.
Моите спомени са, че се полагаха 14 дена болничен, аз ползвах само четири (деня на манипулацията, плюс още три), защото след това се падаше уикенд, но дефакто на четвъртия ден бях на работа около половин ден. Много зависи, каква му е работата на човек, какво ще се прави с хистероскопията и колко бързо всеки организъм се възстановява, затова ако имаш възможност ползвай си целия болничен.
Без да ви питат ли са ви ги махнали? :O
Без да ме питат ДА! На документа издаден от клиниката пише, че са премахнати 2 броя полипи с размер 5 мм.

Вече мина, но останах доста неприятно изненадана. Лошото е, че незнам дали е нормално но кървя вече 6 ден
Напълно те разбирам, почти подобен бе и моя първи път като ми махаха полип, с тази разлика че, бе преди доста години в кварталната поликлиника (още нямаше такива модерни процедури като хистероскопията) и все пак гинеколога ми каза, че ще го махне веднага, само дето не каза колко е болезнено. Имах си хистология, и да имаше си кървене около седмица-10 дена поне.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 14:12 от AnMary

# 661
  • Мнения: 784
Здравейте,
при рутинен преглед в Софиямед ми откриха 2 полипа. Отивам аз във Фемина за втора консултация, сядам на стола за преглед, взима доктора ножицата и ряз първия полип - болката силна, докато се опомня хръц и втория полип, започва силно кървене. Приключва всичко....без упойка, без нищо.... ставам от стола кръвното рязко ми пада, става ми лошо, завива ми се свят. Излизам от стаята отивам при рецепция, мерят кръвното 60/40, потя се, устата ми става синя....чаша вода, бонбон ...след 15 мин всичко се оправя. Но вече 6 ден кървя лекинко, трябва да отида да си взема резултатите, но си ме е страх.

Най-вероятно по липите са ви били на шийката на матката и се виждат. Може би затова са решили да ги премахнат. Не мога да коментирам, това че не са ви попитали, наистина неприятно.
На майка ми си спомням, че махаха полип от шийката, без упойка и точно така при рутинен преглед, но разбира се след нейното съгласие. Нямам спомен за подробности, но ако нещо ви притеснява се обадете на лекаря, който ви е правил това махане.
Хистероскопията обаче е когато по липите са вътре в матката. Там няма как ей така да ги махнат и се прави  с упойка.

# 662
  • Мнения: 14
Здравейте! Имали ли сте леко зацапване след края на цикъла?

# 663
  • Мнения: 7 898
Какво значи в края на цикъла? Вчера ти е свършило и днес ти зацапва ли?

# 664
  • Мнения: 14
Около 8-10ти ден. При мен не се виждат полипи, но имам на два пъти такова зацапване.

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 20:06 от Cvete02

# 665
  • София
  • Мнения: 6 265
Някой правил ли е хистероскопия в МД скоро? Притеснено ми е, не ми стана ясно каква ще е упойката.

# 666
  • Мнения: 7 898
Около 8-10ти ден. При мен не се виждат полипи, но имам на два пъти такова зацапване.
И колко дена ти трае менструацията де Simple Smile. Дай малко повече обяснения.

# 667
  • Мнения: 14
Цикълът ми беше се скъсил за известно време след раждането, около 25 дни. Напоследък е около 28дни. Четох и предишните теми, че някои момичета са имали зацапване между циклите, както е при мен. Хормонален дисбаланс дали може да го причини?

# 668
# 669
  • Мнения: 9 633
Аз имам такова зацапване преди цикъл и премахването на полипа изобщо не го промени. Сега си правих и полови хормони, които поне на мен ми изглеждат добре. Другата седмица съм на лекар и ще видим какво ще каже. Доста съм притеснена.

# 670
  • Мнения: 342
Някой правил ли е хистероскопия в МД скоро? Притеснено ми е, не ми стана ясно каква ще е упойката.

Не разбрах за къде точно питаш и каква хистероскопия ще ти правят, но на мен ми правиха оперативна за премахване на субсептум и беше с пълна упойка. Няма нищо страшно, събудих  се до 30 мин, полежах малко и след два часа бях готова да си ходя.

# 671
  • София
  • Мнения: 6 265
Някой правил ли е хистероскопия в МД скоро? Притеснено ми е, не ми стана ясно каква ще е упойката.

Не разбрах за къде точно питаш и каква хистероскопия ще ти правят, но на мен ми правиха оперативна за премахване на субсептум и беше с пълна упойка. Няма нищо страшно, събудих  се до 30 мин, полежах малко и след два часа бях готова да си ходя.

В Майчин дом, София. Ще ми махат полипи в матката. Ще говоря с анестезиолог едва в деня на хоспитализация и се притеснявам да не искат спинална упойка, предпочитам пълна.

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 12:25 от catty m

# 672
  • Мнения: 342
Някой правил ли е хистероскопия в МД скоро? Притеснено ми е, не ми стана ясно каква ще е упойката.

Не разбрах за къде точно питаш и каква хистероскопия ще ти правят, но на мен ми правиха оперативна за премахване на субсептум и беше с пълна упойка. Няма нищо страшно, събудих  се до 30 мин, полежах малко и след два часа бях готова да си ходя.

В Майчин дом, София. Ще ми махат полипи в матката. Ще говоря с анастезиолог едва в деня на хоспитализация и се притеснявам да не искат спинална упойка, предпочитам пълна.
Не съм чувала на някой да са я правили със спинална, мисля че масово се прави с пълна упойка.

# 673
  • София
  • Мнения: 6 265
Ами напред в темата е писано, за това питах за скорошно преживяване там.

# 674
  • София
  • Мнения: 2 621
Аз имам такова зацапване преди цикъл и премахването на полипа изобщо не го промени. Сега си правих и полови хормони, които поне на мен ми изглеждат добре. Другата седмица съм на лекар и ще видим какво ще каже. Доста съм притеснена.
Зацапването преди цикъл е обикновено от недостиг на прогестерон. Лигавицата не се образува правилно и започва да се излющва по-рано. Зацапването от полип май е обикновено около овулация. При мен така го открихме.

Общи условия

Активация на акаунт