Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 218
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 804
При мен освен ПКК имаше още доста показатели. ( общо около 18 бяха ) 🙄
Също HIV , хепатити ( скоро преди това имах изсл.на микробиология и цитонамазка и може и да са я взели на предвид)
 Също урина. След това консултация с кардиолог и анестезиолог.
Зависи от клиниката.

# 76
  • Мнения: 70
Благодаря на всички.
Аз ще ходя на преглед другата седмица, просто се чудех дали не мога да си 'помогна' с някакви допълнителни изследвания, за да не бавим процедурата, защото имам болки и много се притеснявам.

# 77
  • Мнения: 924
Момичета, някоя от вас правила ли е хистероскопия в Стара Загора, може ли да ми препоръчате добър лекар от там. Откриха ми маточен полип и ми предстои тази манипулация.

# 78
  • Мнения: 140
Момичета,Аз ще правя хистероскопия на 23ти сега в Щерев. Ако някоя от вас е правила там,може ли да ми каже трябва ли ми направление ,за да ми е по здравна каса или от Там ще ми издадат .И колко време ще ми е престоя там,ако е по каса?
Благодаря предварително.

# 79
  • Мнения: 784
Момичета,Аз ще правя хистероскопия на 23ти сега в Щерев. Ако някоя от вас е правила там,може ли да ми каже трябва ли ми направление ,за да ми е по здравна каса или от Там ще ми издадат .И колко време ще ми е престоя там,ако е по каса?
Благодаря предварително.
Моята не я правих там, но дори и да е по здравна каса се до плаща, просто е по-малко. На мен направление не са ми искали, но както казах не беше в Щерев. Престоят трябваше да е 2 нощувки.

# 80
  • Мнения: 140
Да знам ,че се доплаща .Казаха ми ,че е 900лв по каса.Исках да знам дали ще трябва да нося нещо допълнително ,то като ходя да говоря с анестезиолог ще питам.Благодаря за отговора 😊

# 81
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Трябва ти направление и амбулаторен лист от АГ. Личния лекар ти дава направление за АГ, а АГ-то ти дава направлението и амбулаторния лист.

# 82
  • Мнения: 804
Аз си правих хистеро в Щерев миналия месец. Козаха ми талон номер 7 от личната, а като звънях на личната ми каза, че и трябва становище. В последствие се отказах да съм по здравна. Мисля, че оставаш да нощуваш 1 или 2 нощи. Питай по- рано на информация какво ти трабва, защото като отидеш на консултацията с анистизиолог и кардиолог, вписваш в документите, дали си по здравна или не и се разписваш на цената.

# 83
  • Мнения: 1 041
Здравейте, утре ми предстои диагностична хистероскопия +ТВЛ в Адела при д-р Семерджиева. Доста бях притеснена , въпреки че всички в клиниката (док, анестезиолога, акушерките, интерниста) ме увериха, че в самата манипулация няма нищо страшно.
Изчетох всички теми назад и благодарение на вас съм много по-спокойна! Благодаря ви, момичета!🤗
Пожелавам успех на всички!🍀

# 84
  • Мнения: 15 356
И при двете ми хистероскопии бях с пълна упойка,взех си три дни болничен,още на следващия си бях супер.Много лека манипулация,при мен беше заради полипи.
ТВЛ също е лека,няма нищо страшно.Успех!

# 85
  • Мнения: 804
Аз си имах нужда да полежа 🙂. Бях със спинална и после имах отмалялост в кръста. Бях си взела 1 седмица болничен. 

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
На мен в сряда за втори път за една година ще ми правят хистероскопия. Явно предния път не са били изрязани както трябва,а само са изстъргани.
Предишният път имах 2 седмици неразположение и леки болки. Сега ще ги изрязват по-дълбоко и се притеснявам.
Някой имал ли е големи полипи,които са рязани дълбоко?

# 87
  • Мнения: 16 872
Добре де, не ви ли дават видео от операцията? Докторът да ви покаже и обясни како е правил.

# 88
  • Мнения: 15 356
На мен в сряда за втори път за една година ще ми правят хистероскопия. Явно предния път не са били изрязани както трябва,а само са изстъргани.
Предишният път имах 2 седмици неразположение и леки болки. Сега ще ги изрязват по-дълбоко и се притеснявам.
Някой имал ли е големи полипи,които са рязани дълбоко?
И при мен се получи 2 пъти за една година, първия път бил един,после много,не ми обясниха много добре защо се образуват,накрая ендокринолог ме отърва от тях.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Никой нищо не ни дава. Предният път докторът, като приключи с всички жени, влезе за минутка в реанимацията да каже, че са минали добре операциите и това беше.
На едната жена й беше много лошо,казаха й, че са били големи полипите. На никой друг нищо не казаха.
Тъпото в държавните болници е, че после не можеш да видиш лекар и да получиш каквато и да било информация. Специално в това отделение няма лекари - идват дежурните от родилното, и ако се наложи нещо спешно, тогава викат.
Отивам в тази болница, защото имам позната сестра в отделението и тя ми казва това-онова. Иначе си захвърлен като куче. Няма откъде другаде да получа информация. Епикризата ти я дава сестрата - дори и да имаш въпроси.....

Лекарят, при който ходя и който ги прави тези процедури, ми обяснява, че трябва да сложа спирала, а аз съм скептично настроена. Майка ми преди години си слага, но получи много тежки кръвоизливи и се наложи да я махне. Имам и други познати със същия проблем.

Исках да разбера какво да правя, за да не се появяват пак. Все пак за една година два пъти си е често. Не мога постоянно да ги махам и да се подлагам на пълни упойки.

Общи условия

Активация на акаунт