Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 019
  • 760
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 23 164
На мен репродуктивен специалист ми даде друго обяснение за полипите. В лутеалната фаза прогестерона започва да се покачва. Ако има бременност, високите му нива я поддържат. Ако няма - предизвикват излющване на лигавицата (започва кървенето). При недостиг на прогестерон, лигавицата не може да се излющи напълно, остават участъчета неизлющени, които стават т.нар. полипи.
подобно и при нисък естрадиол.
изобщо при аномалии в хормоните лигавицата не расте както е предвидено и оттам се образуват полипи.
в повечето случаи полипте са следствие от нещо и ако се вземат мерки може и да не се появят пак, ако са били добре премахнати първия път.

# 106
  • Мнения: 7 190
Да, права си. Полипите са резултат от хормонални смущения.

# 107
  • София
  • Мнения: 23 164
понякога обаче, за щастие по-рядко, са злокачествени образувания.
за такива не знам дали причините са същите  newsm78

# 108
  • Мнения: 1 725
Когато полипите са в маточната шийка, пак ли причина е хормонални смущения?

# 109
  • Мнения: 486
Айдън Мустафов, писал в групата си,че шишарките от хмел,увеличават гърдите при млади момичета.И като се разчетох,намерих тема в БГ-мама и там една жена разказва,как и са се уголемили гърдите,след като ги е пила три месеца.
Намислила съм да попия от чая,но какъв ли ще е ефекта върху полипа ми,в шишарките се съдържали доста фитоестрогени.Какво ви е мнението

# 110
  • Мнения: 1 725
Според мен трябва да се внимава щом има фитоестрогени, и аз като проучвах от какво се получават полипите, една от причините, която се посочва точно бе естрогеновата доминантност. Аз приемах доста време листа от нийм, поради други причини и после ми попадна, че и те са фитоестрогени, куркумата и мащерката също.

Айдън Мустафов, писал в групата си,че шишарките от хмел,увеличават гърдите при млади момичета.И като се разчетох,намерих тема в БГ-мама и там една жена разказва,как и са се уголемили гърдите,след като ги е пила три месеца.
Намислила съм да попия от чая,но какъв ли ще е ефекта върху полипа ми,в шишарките се съдържали доста фитоестрогени.Какво ви е мнението

# 111
  • Мнения: 1 041
Здравейте, днес мина моята хистероскопия+ТВЛ в клиника Адела. Бяхте много прави, че няма нищо страшно, че минава бързо и заминава. Анестезията дори не усетих кога започна да действа, но излязох много бързо от упойката без никакви странични ефекти..
За съжаление се оказа, че лявата ми тръба е запушена, но пък дясната е без изменения и пропуска Simple Smile Кървене почти нямам аз обаче 🤔 Ще видим как ще бъде в следващите дни.
Благодаря ви за подкрепата Simple Smile

# 112
  • Мнения: 15 356
Съншайн,аз кървене имах при първото хистеро еднократно,втория път изобщо,цикъла ми после си дойде нормално.Бебетата стават и с една тръба😉.При мен стана с две тръби на втория месец,с една на осмия.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 5 934
Момичета, а при оперативна хистероскопия правят ли клизма и бръснене? Някъде четох, че се прави, но на мен не са ми правили миналата година при абразиото.

И още един въпрос - след оперативната хистероскопия на същия ден ли ви пуснаха? Моят доктор каза поне една нощ, но ако всичко е наред мисля да си тръгна още вечерта.

# 114
  • Мнения: 15 356
Задължително се обръсни,клизма няма.И двата пъти полежах 30 мин и си тръгнах,но мъжът ми беше с мен.Не си и помисляй да шофираш !Прибрах се,изкъпах се ,хапнах,съвсем нормално само леко отмаляла бях.

# 115
  • Мнения: 1 725
И още един въпрос - след оперативната хистероскопия на същия ден ли ви пуснаха? Моят доктор каза поне една нощ, но ако всичко е наред мисля да си тръгна още вечерта.

Аз полежах известно време, защото имах силни болки веднага след излизане от упойката и ми пуснаха банка да ме обезболят, но сравнително бързо ме отпусна. После ставаш, държат да минеш през wc, да хапнеш и ако се чувстваш в кондиция и след като е минал доктора ти да те види и информира как е минала процедурата те пускат да си ходиш още същия ден. Все пак и по клинична пътека имат някакви изисквания, по принцип там, където аз си правих хистерото ми бяха казали общ престой трябва да е 12 часа.

# 116
  • Мнения: 804
Момичета, а при оперативна хистероскопия правят ли клизма и бръснене? Някъде четох, че се прави, но на мен не са ми правили миналата година при абразиото.

И още един въпрос - след оперативната хистероскопия на същия ден ли ви пуснаха? Моят доктор каза поне една нощ, но ако всичко е наред мисля да си тръгна още вечерта.

На мен ми правиха клизма. Но бях със спинална упойка.

# 117
  • Мнения: 16 871
Аз бяхх с пълна упойка, изписаха ме 6 часа след приключването на хистерото, и 2 часа след като тотално се събудих от упойка, раздвижиха ме. Съпругът ми ме прибра и веднага заспах. Тръгване сама -абсурд.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 5 934
Мина и моята хистероскопия в четвъртък. Този път, за разлика от миналата година, излизането от упойка беше трудно. Явно миналата година съм била с упойка 10-15мин, а сега около 45. Упойката беше с маска (от която ми се приспа и леко се отпуснах) и венозно.
Аз съм с бронхиална астма и въпреки че предния път нямах никакви проблеми, този път са ме интубирали и като се събудих бях в стаята с кислородна маска и две системи бяха изтекли. Наложи се да пръскам и от помпичката. Да не говорим, че от тръбата гърлото още ме дразни.
Докторът каза, че е изрязал два полипа, а миналата година е било само изтъргване.
Останах в болницата и за през нощта, защото се притесняваха да не направя пристъп.
Вече съм вкъщи, но не се чувствам особено добре - постоянно ми се спи, вие ми се свят. Кървене имам слабо.

Искам да кажа на всички, които имат дихателни проблеми, при такива манипулации задължително да си носят помпата с тях, защото аз си мислих, че всичко ще е наред, тъй като не правя често пристъпи и рядко я използвам, но явно от упойката се обостри състоянието ми. Наложи се мъжът ми по спешност да ми я носи, защото в отделението нямаха.

# 119
  • Мнения: 72
Здравейте,
Интересно ми колко от дамите са забременели след хистероскопия и дали това е била причината..
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт