Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 069
  • 760
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 391
Здравейте, на мен ми предстои също в Малинов. Моля за мнения! Благодаря!

# 211
  • Мнения: 16 871
Малкият Малинов научи ли се вече да прави процедури? Въобще дипломира ли се като лекар? Калчев го е обучавал него.
Пак казвам, по-добър от Калчев трудно ще намерите. Щом идва и с препоръки от инвитро клиниките в Турция....

# 212
  • Мнения: 88
Здравейте,

насочена съм за хистероскопия, заради полип на матката. Ориентирала съм се към Шейново, не знам дали е добър избор... Както и да е, по телефона бяха малко уклончиви и отговаряха с недомлъвкии. Така, че  не ми стана ясно дали може по ЗК, има ли доплащане и колко.
Моля, ако някой има конкретна и актуална информация за тази процедура в Шейново да сподели как стоят нещата. Прием, престой, цени..
Благодаря предварително.

Здравейте,

Преди по-малко от година, когато ми откриха полипа, отидох на консултация и в Шейново. Първо по телефона ми казаха, че минава по ЗК, но се доплаща 240лв..Flushed
Реших да отида на място и да се консултирам относно манипулацията. Докато чаках пред кабинета се заговорих с две жени, които също чакаха пред кабинета. От приказка на приказка разбрах, че чакат за хоспитализация, за премахане на полип чрез абразио. Бях шокирана когато разбрах, че те не знаят какво е  хистероскопия...Лекуващите им лекари им предложили само абразио (сами можем да се досетим защо...), а едната жена дори си беше момиче...
Паднах се при д-р Мишел (или нещо подобно). Той ми погледна само снимките от предните УЗ, потвърди за наличието на полип (без да ми направи преглед!) и веднага започна да ми говори за пари. Каза ми, че ако си направя хистерото при него, освен, че трябва да му дам направление, ще трябва и да заплатя 540лв..
Попитах го защо цената, която той ми казва се разминава с тази, която са ми казали на регистратурата и той започна да овърта... Изпрати ме с лист, на който си написа неговият номер и ми каза да му звънна да уточним кога ще направим манипулацията....Mask
Заради такива търговци все още си седя с "малкия досадник" и не мога да реша на кого да се доверя...

Тааа, може би заради това са се държали и с вас така нелепо.

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 13:04 от *Тhe*Butterfly*

# 213
  • Мнения: 110
*Тhe*Butterfly*,
много  благодаря за полезната информация. И аз така ги усетих, все едно шикалкавят.
Имате ли някаква насока вече, коя болница да изберете или поне читав доктор?

# 214
  • Мнения: 88
*Тhe*Butterfly*,
много  благодаря за полезната информация. И аз така ги усетих, все едно шикалкавят.
Имате ли някаква насока вече, коя болница да изберете или поне читав доктор?

Писах ви ЛС

# 215
  • Мнения: 1 674
Хистероскопията не се поема от здравната каса. Поема се единствено абразиото. Затова е платена и в Шейново. Цената в Шейново на процедурата е 500лв. Отделено мисля, че е избор на екип.
Предпологам, че ако отидете с направление за абразио, ще доплатите разликата до платената хистероскопия.
Тези разминавания, за които говорите, предполагам че са недоразумения.
Няма начин да платите другате освен на болницата, а там си има ценоразпис. Не плащате на ръка. Нещо не сте се разбрали. Това не е пазар. Просто си идете и вижте ценоразписа. Peace
http://www.sheynovo-ag.eu/ceni.html

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 14:33 от виви@н

# 216
  • Мнения: 9 655
И аз много трудно се доверявам, но избрах д-р Динчо Георгиев и болница Надежда. Прочетох добри отзиви за него в нета, пък и реших да се доверя на моята докторка, която ми го препоръча. Тя също така каза, въпреки че работи в държавна болница, да се насоча за такава процедура към частните, техниката им била по-добра. В Надежда ще трябва да доплатя към 800 лв. ми казаха. Иначе докторът не ме прегледа, каза, че на снимката много добре се виждало какво ще реже. Ще пиша отзиви като мине процедурата.

# 217
  • Мнения: 470
Аз съм седмица след хистероскопия за премахване на полип. Процедурата я направих в Майчин дом при доц. Димитров и д-р Митев. Отидох с направление за хоспитализация и си платих 750лв за избор на екип. Доволна съм, не ги мислете толкова тези неща, а действайте.

# 218
  • Мнения: 110
Хистероскопията не се поема от здравната каса. Поема се единствено абразиото. Затова е платена и в Шейново. Цената в Шейново на процедурата е 500лв. Отделено мисля, че е избор на екип.
Предпологам, че ако отидете с направление за абразио, ще доплатите разликата до платената хистероскопия.
Тези разминавания, за които говорите, предполагам че са недоразумения.
Няма начин да платите другате освен на болницата, а там си има ценоразпис. Не плащате на ръка. Нещо не сте се разбрали. Това не е пазар. Просто си идете и вижте ценоразписа. Peace
http://www.sheynovo-ag.eu/ceni.html

Може би сте права, нямам против да доплатя, просто искам точно и ясно да ми се каже, каква е процедурата, а не с недомлъвки и на края "АБЕ В КАБИНЕТА ЩЕ СЕ РАЗБЕРЕТЕ ЗА ПЛАЩАНЕТО".
P.S поледнете вторшя пост и отговора на НЗОК https://www.nhif.bg/page/10?section15_page=28&archive15=7-2011

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 16:37 от Buni5

# 219
  • Мнения: 81
Няма лошо някой да е най-добър или да е по-добър от друг. Но не е нормално в една държава (не че е голяма нашата) да има САМО ЕДИН СПЕЦИАЛИСТ, който всички препоръчват. Не твърдя, че д-р Калчев не е добър, съгласна съм, че може да е добър. Но не е нормално хиляди жени (или по вашата логика цяла България, понеже е най-добрият) да чакат за него. И съответно аз да чакам цяла България. Защото случаят ми не е спешен, нали? Да искаш дете не е спешно. Винаги има по-спешни случаи от моя - жени, които са чакали повече години.

# 220
  • Мнения: 1 041
За консултация с Калчев се чака 2-3 месеца, не повече.
Аз предпочитам да изчакам 2-3-4 месеца и да ми направят хистерото като хората и да знам, че съм го направила при най-добрия - мое мнение. Особено , когато не е спешна операция. Това да искаш дете не значи, че ситуацията е много спешна. И аз исках дете и забременях след 2г6м - когато попаднах на адекватни лекари. Така е, за добрите специалисти се чака, но в името на това да имаш дете си струва. Дали ще забременееш след 3 или 6 месеца е все тая, но дали ще ти обезобразят матката не е все тая.

# 221
  • Мнения: 1 674
Няма лошо някой да е най-добър или да е по-добър от друг. Но не е нормално в една държава (не че е голяма нашата) да има САМО ЕДИН СПЕЦИАЛИСТ, който всички препоръчват. Не твърдя, че д-р Калчев не е добър, съгласна съм, че може да е добър. Но не е нормално хиляди жени (или по вашата логика цяла България, понеже е най-добрият) да чакат за него. И съответно аз да чакам цяла България. Защото случаят ми не е спешен, нали? Да искаш дете не е спешно. Винаги има по-спешни случаи от моя - жени, които са чакали повече години.
Честно казано, не бях го чувала този Калчев. Wink сега поглетнах из нета. Ами има много по-квалифицирани от него .
Правила съм две хистероскопии и двете при изявени специалисти. За мен много добри. И не съм чакала изобщо-
Какво толкова сложно има в една хистероскопия, че да трябва да се чака за някого...Не е хистероктомия... Разбирам да чака за Горчев и робота Да Винчи...
Хистероскопията е рутинна малка операция. Прави се за 15 мин.По-важно е да се открие причинителя на проблема.

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 21:03 от виви@н

# 222
  • Мнения: 16 871
Ами момичета, като не знаете за какво се чака при Калчев, погледнете темите назад и прочетете. Лекари, правещи хистеро, ама какво парвили, що правили - нито снимки, нито видео, а жените пак с полип на следващия цикъл.
Хистерото си е интервенция и като всяка такава ти трябва добър хируг. В крайна сметка щом топ специалисти от България и чужбина го препоръчват явно има защо. Никой не ви кара насила, искате мнение - даваме го.
То и секциото не е нищо особено, но защо не пита Sun какви поразии и направиха  или да ви кажа как зашиха пикочния мехур на кумата ми в Майчин дом.

# 223
  • Мнения: 110
И аз мисля, че темата не е конкретно за един специалист и ми идва малко тенденциозно...  Идва ми малко като с проф. Пандев - ендокринния хирург, който всички издирват с години и не могат да то открият, но бил най-добрият. Ами за мен е по- важно специалистът да е достъпен, да ми обясни, да ми обърне внимание и да си свърши работата. Не да го издирвам и да чакам с месеци за нещо рутинно. Както и да е, всеки си решава

# 224
  • Мнения: 16 871
Съгласна съм, тенденциозно става. Но когато някой не е прочел предишните страници иска мнение. Значи ако му кажем върни се чети - ще те сърди и ще стане скандал като във  всяка тема, като се дава един и същи отговор пак не е добре.
Отсявайте си просто. Ако пък трябва да степенуваме по важност, най-важно е да има видео материал, за да де види какво е правил. Иначе ми е вятър работа и не бих те доверила на такъв лекар, който не дава никакъв материал, а само думата си. Сори, ама достатъчно съм патила от некадърници и моята летва е доста високо Wink

Общи условия

Активация на акаунт