Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 43 105
  • 760
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Нищо не се изрязва, а се изтъргва с кюретата. Разликата между първата ти хистероскопия и втората е, че при втората са изтъргали само там където е полипа.
Та на кое казвате оперативна хистероскопия Simple Smile
Оперативна хистероскопия казвам (всъщност докторът казва, а и така е записано в документите) на изрязването на полипа в дълбочина като е използван резектоскоп, съвсем различен инструмент от кюретата.

# 361
  • София
  • Мнения: 23 165
полипите се виждат в определени дни от цикъла, зависи колко се е разраснала лигавицата.
 и аз бих се доверила на този, който ги вижда.

не разбирам защо изпадате в прекалени подробности за инструменти, сякаш вие ги ползвате.
два пъти са ми махали полип, идея си нямам с какво. пише някакви скоропоговорки в епикризите, от които нищо не разбирам.
по-важно ми е да е стандартен полип , че имало и не особено безобидни.

# 362
  • Мнения: 350
Момичета, дайте съвет къде в София да си махна полипа? Няма значение платено ли е, само да са наистина добри?

# 363
  • Мнения: 243
Момичета, дайте съвет къде в София да си махна полипа? Няма значение платено ли е, само да са наистина добри?

Клиника Адела - д-р Калчев! 🔝🔝🔝🔝

# 364
  • Мнения: 16 871
+1  за Калчев, но не съм сигурна, че приема нови пациентки. Семерджиева също е добър вариант.

# 365
  • Мнения: 291
Момичета, имам въпрос. Нормално ли е като вървя да ме придърпва корема и да усещам лека болка? Хистероскопията ми беше на 10ти, а на 17-ти бях на преглед и док каза, че всичко е ок, че имам още кръв в матката (макар, че кръвотечението ми спря още преди самия преглед). Болка усещам единствено като вървя, и то лека, иначе оплаквания нямам никакви. Възможно ли е тази кръв да се задържа вътре и да стане някакъв проблем и нормална ли е тази болка 9-10 дни след хистероскопията?

# 366
  • Мнения: 439
Здравейте, момичета. И на дъщеря ми /19г/ ще и махат полип от матката - оперативна хистероскопия. Първата гинеколожка видя полипа, при втория гинеколог правихме два прегледа - преди и след цикъл-твърдеше, че няма, третото мнение беше, че има. И от тримата имаме снимки и съответно на едните се вижда, на другите не. Недоумявам възможно ли е да не се вижда, а да има и не знам вече на какво и на кой да вярвам. Ужасно съм притеснена. Ние сме в Пловдив и мненията, че има полип са на д-р Паскалева и д-р Ямаков, а д-р Илия Амалиев твърдеше, че няма. В чудо съм се хванала.


Днес ме изписаха след хистероскопия за премахване на полип. Повече от 8 месеца и 3ма различни лекари ми казваха, че ту категорично има, ту категорично няма нищо наподобяващо полип. Последният лекар, на когото се доверих, ми обясни, че размерът на полипа се променя в зависимост от хормоните и затова не се вижда понякога. Вчера го видях със собствените си очи докато го отстраняваха. Процедурата е абсолютно безобидна, при мен нямаше и 5 минути. Наложи се единствено да остана 2 нощи заради здравната каса.

# 367
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Добро утро!
С каква дебелина ви е била лигавицата на матката преди овулация, след оперативна хистероскопия за отстраняване на септум или полип, след 1-вата менструация, или следващите месеци?
Въпросът ми е породен от това, че при преглед на 10-ти ден, дебелината на лигавицата ми беше 6 мм, овулацията беше на 15-ти ден, но не съм ходила отново, за да я мерят.

# 368
  • Мнения: 324
На 15 ден от първия цикъл 5.8 мм и овулация няма до момента, а съм с редовен цикъл на около 29 дни. Имам два фоликула в ДЯ - 12 и 14 мм, а в ЛЯ един 11 мм. Въобще не знам какво се случва с мен...на 13 ден имах положителен тест за О. и мисля, че хормоните ми са тотално объркани.

# 369
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Аз пък.искам да знам колко време ще ходя с превръзки, направо ми е вече анти конти ...
Първите три дена след хистероскопията си кървях, като при цикъл, но вече десети ден ми прицапва бледо кафеникаво розово...

# 370
  • Мнения: 448
И аз не съм махала още превръзките. Много писахме тук,че зацапването може да продължи до следващия цикъл. При мен хистероскопията беше на 12 ден от цикъла, последвано от кървене около 7 дни, после прозрачно жълто редуващо се с розово течение и накрая ми дойде по-рано, на 25 ден.

# 371
  • София
  • Мнения: 3 412
Точно така е, обикновенно продължава до следващия цикъл

# 372
  • Мнения: 16 871
Моето продължи 10 дни и застъпи с Мц.

# 373
  • Мнения: 439
Аз се включвам само да напомня, че е всичко е индивидуално. Изчитайки темата се бях настроила за кървене до следващия цикъл. Хистерото ми мина миналата сряда. На петия ден кървенето ми вече спря, на шестия правих секс. /Единствената причина да не е на петия е, че мъжът ми отсъстваше тогава Grin /

Всичко при мен мина много бързо и леко - нито усетих нещо неприятно от спиналната упойка, нито самата процедура ме е притеснявала. Всъщност за няма и 5 минутки ми махнаха полипа. Единствено упойката ме държа дълго, но аз съм си така и при зъболекар. Кървенето след това не беше чак като при менструация, но моята по принцип е много обилна и продължителна.

# 374
  • София
  • Мнения: 23 165
то зависи какво е правено на хистероскопията.
ако е за полип е едно, ако е рязано нещо е съвсем различно.
аз след полипи изобщо пък не кървях.

Общи условия

Активация на акаунт