Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 42 903
  • 760
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 724
Зависи от много неща, да. Аз точно с моите полипи от матката и маточната шийка, които ми махаха си имах зацапвания до идването на цикъла.

Като четях преди манипулацията, най ме бе страх от упойката, а точно упойката понесох най-леко, за сметка на дилатацията на маточната шийка и силното кървене веднага след процедурата,  за които нямах очаквания да са толкова неприятни и болезнени.

# 376
  • Мнения: 7 898
След като сте имали упойка как така чувствахте дилатацията?

# 377
  • Мнения: 1 724
След като сте имали упойка как така чувствахте дилатацията?

След излизането от упойката (венозните са кратки упойки по принцип) имах много силни болки и сестрата ми каза, че болките са от дилатацията на шийката, която ми е правена.

# 378
  • Мнения: 448
А мен друго ме тревожи, след като ми дойде 3 дни по-рано цикъла, вече 6 ден няма изгледи да спира. Някой имал ли е този проблем? Не е обилен, нормален, но не намалява, все едно съм 2 ден. При мен хистероскопията беше за махане на полип. Премахнат е с кюрета, също и известно количество лигавица, така каза доктора.

# 379
  • Мнения: 1 724
Първите цикъл-два след процедурата, може да са по-необичайни, по-обилни, по-оскъдни, да дойдат по-рано. Моят също бе подранил.

# 380
  • Мнения: 448
При мен 2 екстри- по-рано и не намалява 7 ден. Дано не се наложи да търся лекаря.

# 381
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Аз бях с кръвоизлив почти 48 часа по време на 1-вата менструация след хистероскопията ми. При мен е рязано много, самият мускул е рязан, за това така се е получило, понеже септумът е бил много голям + отстраняване на полип. Взимах вит. Ц 3х500 мг на ден, Калций и вит. К - течната форма. Стряскащо беше, много.
Сега имам предписан Дицинон, ако пак стане такова положението.

# 382
  • Мнения: 448
Ами при мен преди хистероскопията първите 2 дни е бил винаги по-обилен и със съсиреци. Но до 7 ден няма нищо вече. Сега по-нормално кървене,но никакво намаляване за 7 дни и това ме стряска.

# 383
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Би трябвало до 10-тия ден да спре кървенето. Пробвайте поне с витамин. Ц. Щом не е прекалено обилен, не виждам нищо ненормално за сега. Все пак, ако имате притеснения, търсете лекарят, който ви е направил интервенцията.

# 384
  • Мнения: 198
Здравейте, предстои ми хистероскопия в болница Щерев, която със здравна каса ще ми струва 900лв, дали ЗК ще покрие цялата тази сума? За избор на екип ясно, че ще се доплаща.
Благодаря.

# 385
  • Мнения: 350
Мен в Америмед в Младост 4 ни казаха 650 лв. Обадих се на Дженерали, казаха, че не покриват самата процедура.

# 386
  • Мнения: 324
Здравейте, предстои ми хистероскопия в болница Щерев, която със здравна каса ще ми струва 900лв, дали ЗК ще покрие цялата тази сума? За избор на екип ясно, че ще се доплаща.
Благодаря.

Не, 900 лв. е след като от ЗК е приспадната сумата от 330 лв. Т.е. ще си платиш 900 лв.,които са за избор на екип и други разходи няма.

# 387
  • Мнения: 7
Здравейте, моля ви за съвет, защото съм много объркана и прочетох твърде много противоречиви мнения/статии.

Историята е следната:
На 26 години съм, нераждала. Отидох на гинеколог заради тъпа болка в левия яйчник. Оказа се, че имам задържан фоликул 36 мм, който се спука при последвалата овулация, но имам силно удебелена лигавица на матката (1ви чист ден след цикъл 5 мм и 14ти ден от цикъла 1,48 см. - около овулация).
Не съм имала абсолютно никакви оплаквания. От години слушам, че лигавицата е удебелена, но това не ми е създавало конкретен проблем. Цикълът ми е като часовник, овулацията също (винаги я усещам).
При вида на тази лигавица докторът настоя за абразио, което ме шокира, предвид факта, че нямам никакви оплаквания. Категорично отказах. Отидох при друг лекар, който ми каза да направя хистероскопия с пълна упойка, която евентуално, по преценка на лекаря, може да стане оперативна. Ще се побъркам, защото не чувствам никакъв проблем и резон да правя каквото и да е било. Възможно ли е това да е естествена специфика на моя организъм? Такава лигавица пречи ли на зачеване?

Четох доста за офис хистероскопията и това е единственото, което бих направила, но се чудя изобщо има ли смисъл, защото все пак е интервенция. Моля ви, ако някой е правил такава, да сподели опита си. Самонасочила съм се към болница "Надежда". Не знам какво да правя.
Отделно имам малка раничка на шийката на матката (PAP2), която ми казват, че не е ок на този етап да се гори.
Реших да направя хормонални изследвания и такива за щитовидна жлеза при следващия цикъл. Взех да пия витамини, магнезий и бял равнец. Ще правя и компреси с рициново масло, понеже четох, че влияят добре на застоялата кръв.
Организъм ми е супер изтощен. През януари пих антибиотик, след това изкарах 2 грипа. Предполагам, че след хистероскопията ще се пия антибиотик с противовъзпалителна цел, който вече не мога да понеса, а не мога да преценя дали състоянието ми е спешно.
Въпросната лигавица не е следена как е при различните месеци и дали се саморегулира, просто си споням, че винаги е дебела и учудва докторите, като първо ме питат "Възможно ли е да сте бременна?".

Благодаря ви за вниманието към моите въпроси! Simple Smile

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 11:23 от naturelady7

# 388
  • София
  • Мнения: 23 162
Съвсем нормални размери на лигавицата.
Според мен изобщо не е нужно да пипат там, да не оплескат нещата.

# 389
  • София
  • Мнения: 3 412
Вземи мерки за раничката ти, не го отлагай. Тя е предпоставка за много неща от нея се влошава и групата от цитонамазката, принципно е предпоставка за раково образувание ако не се махне. Имам дъщеря на твоите години, също като на теб и бяха казали, че не е раждала и не е желателно да се гори, показателите много и се влошиха от раничката. Първо опитаха с таблетки, но резултат нямаше, после ходи в няколко болници и накрая склониха в една да я махнат и нещата се оправиха всичко си дойде на мястото.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 09:40 от pepita5

Общи условия

Активация на акаунт