Боледуване на децата ни - тема 65

  • 38 768
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 276
Дани, как сте?

Моят кашля от петък, но май днес ще ходим на лекар, че цяла нощ ми кашля. Лекувам с ефизол и сироп Лихенсед за кашлицата,но ефект няма.
Лайт, за суха кашлица може да пробваш Синекод. Ние се разписахме с два ларингитни вируса от миналата седмица досега (по един на човек Blush). Като цяло съм доволна от този сироп за подтискане на сухата кашлица. После минахме на отхрачващ, когато кашлицата стана по-влажна. Като цяло минава бързо, без температура, но с дежурните секрети в носа, в обилно количество.

# 46
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Лайт,не смея да се похваля,моите вчера не е вдигал Т.Започна и да хапва и да ме ядосва,което значи че върви към оправяне.

# 47
  • Мнения: 1 874
Аш тя е някак смесена кашлицата, по към суха, но не съвсем. Тя свекървата купила тез лекарства понеже уикенда беше при нея, от аптеката и препоръчали сиропа.
За ся се разминахме с доктора, понеже се поуспокои до обяда и се отказах да го водя.
Иначе същото и при нас без температура, има секрети в носа, но и гърлото го боля в началото.

# 48
  • Мнения: 4 696
Здравейте, има ли дечица,които приемат ефира и има ли ефект? Чудя се да я започваме ли?

# 49
  • Мнения: 445
2-3 курса сме правили, не видях подобрение. Последният път като изписаха, не ги купих.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 406
Здравейте, има ли дечица,които приемат ефира и има ли ефект? Чудя се да я започваме ли?
Точно днес ми я предложиха.Мисля да не я купувам.Някак си не ми се иска да се бъркам в имунната система на детето с каквото и да било,макар и с цената на чести боледуваници.Положението не е критично,просто този месец така се случи,че в рамките на месец се разкашля два пъти и веднага го засилиха на Изопринозин (не го дадох) и въпросното Ефира.
За протокола,последната кашлица беше в средата на Април миналата година.
 Никой не ангажирам с мнението си,нито претендирам че съм права,просто си разсъждавам на глас.

Казаха ми иначе,че въпросното Ефира,било като Ериус,но с по-дългосрочно действие.

# 51
  • Мнения: 4 696
Е, при нас е по - тежко положението - 4 бронхоспазъма от октомври до началото на март.

# 52
  • Мнения: 18
Здравейте, ползвали ли сте- Йалоклиин, за инхалации, в него има хиалуронова киселина и лайка. Какво е мнението ви.

# 53
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ползвала съм само ампулите за инхалиране. Миришат ужасно на сяра или нещо подобно. Не видях никакъв ефект, ама никакъв. Но имам приятелка, която е доволна. И друга, чието дете направи алергична реакция, или към лайката или към хиал.к-на. За мен не си оправдават цената- 5ампули за 17-18лв. По-добре с физиологичен разтвор.

# 54
  • Мнения: 18
Ползвала съм само ампулите за инхалиране. Миришат ужасно на сяра или нещо подобно. Не видях никакъв ефект, ама никакъв. Но имам приятелка, която е доволна. И друга, чието дете направи алергична реакция, или към лайката или към хиал.к-на. За мен не си оправдават цената- 5ампули за 17-18лв. По-добре с физиологичен разтвор.
     Много благодаря, сина ми боледува много, хваща всеки вирус и прави бронхоспазъм, без антибиотик и инхалации с вентолин не минава, педиатъра ни го изписа днес и ще видим как ще действа при нас.

# 55
  • Мнения: 1 531
Здравейте,момичета
Обадиха ми се от градината, че малкия е започнал да повръща ,взех го и започнах с Вомитусхил капки на всеки 15 мин по 10 капки.Не съм давала досега в интервал на два часа по 10к. Да давам ли и по малко водичка,защото ако му дам нещо да пие и го повръща.А така и капките ще повърне. Всяка година хващаме вируса и стигаме до болница,сега се моля да овладеем положението.Хомеопатията ,която ни е изписана я поръчах ,утре сутрин ще е тук, защото в нашия глупав град не поддържат, а са само с поръчка.

# 56
  • Мнения: 1 531
Здравейте,момичета
Обадиха ми се от градината, че малкия е започнал да повръща ,взех го и започнах с Вомитусхил капки на всеки 15 мин по 10 капки.Не съм давала досега в интервал на два часа по 10к. Да давам ли и по малко водичка,защото ако му дам нещо да пие и го повръща.А така и капките ще повърне. Всяка година хващаме вируса и стигаме до болница,сега се моля да овладеем положението.Хомеопатията ,която ни е изписана я поръчах ,утре сутрин ще е тук, защото в нашия глупав град не поддържат, а са само с поръчка.
Дадох натриев цитрат първо,ама пи и водичка и после повърна.И сега не смея да давам нищо да пие.

# 57
  • София
  • Мнения: 11 408
Давай по съвсем малко, 1 - 2 лъжички през 10 - 15 минути. Да не се обезводни детето. Вземете и от тези електролитните прахчета против обезводняване.

# 58
  • Мнения: 1 531
Давай по съвсем малко, 1 - 2 лъжички през 10 - 15 минути. Да не се обезводни детето. Вземете и от тези електролитните прахчета против обезводняване.
Да имам от тях.Бях ги забравила.Ей сега ще направя .Не е повръщал засега,ама си давам до 7 без 20 по схемата както е вомитусхила.Обаче иска да яде(знам че трябва диета сега)  😐 засега ще го излъжа .

# 59
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Ако може да издържи не му давай да яде.В болницата на мен ми бяха казали,че може водичка,но на малки глътки и по малко и препечена филийка,ако е много гладен.

Общи условия

Активация на акаунт