Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 355
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • shumen
  • Мнения: 18 014
Моя за първи път му капах клеева на 5 годинки някъде.За толкова малко дете и аз не знам дали е подходяща.
АЦЦ Синус педи ни изписа за първи път миналата година и останах доволна.

# 286
  • Мнения: 1 532
Изписват противоалергични за отбъбване на лигавицата .
И ние сме в отбора със запушен нос -хрема ни напред ,ни назад,съвсем малко като го накарам да се издуха с 300 зора  .Аз все пак промивам носа със Куикс ,преди спане слагам Олинт отпушващи капки.
Забелязвам ,че така се получава като настине в ДГ .

# 287
  • Мнения: 41
Здравейте мами, имам питане какво ви е мнението за сироп Демефан. Изписаха  го за 3 дни след лечение на хрипове с Вентолин. Детето отхрачи и сега кашлицата е влажна и въпреки това пулмоложката изписа Демефан. Чета листовката, че е за суха и дразнеща кашлица и съм в голяма чуденка какво да правя...

# 288
  • София
  • Мнения: 11 486
При нас след Вентолин и хрипове ЛЛ е изписвала Синекод, което е горе долу същото като Демефан. Притеснявах се, че ако има някакъв останал секрет в дробовете може да стане беля. Не било така, ако имало малко секрет, той се резорбирал.

# 289
  • Мнения: 41
И аз точно от това се притеснявам, но ще го давам. Дано спре тази кашлица, че кашля от 1 месец с 1 седмица прекъсване. 2 пъти беше на Вентолин, Аб, просто някакъв ужас...

# 290
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Здравейте майчета, аз съм малко в дилема и искам да споделя с вас и да потърся съвет. Малката ми дъщеря е на 6 годинки, снощи вдигна температура 37,5 градуса дадох и нурофен спадна и от тогава не е вдигала. Тази сутрин веднага я заведох на педито понеже идват събота и неделя. Прегледа я каза, че освен зачервено гърло не вижда друг проблем, но реши да и направи кръвни изследвания  на CRP и като видя резултата каза че трябва да пие антибиотик. Дилемата ми е дали да го давам, понеже аз доколкото знам, ако няма температура АБ не е нужно да се дава. До колко тези апарати за CRP са надеждни според вас? Ще я следя днес и ще мисля. Общото и състояние е добро, няма хрема, само лека болка в корема. Дали може да мина без АБ? Ако някой е минавал през това моля да сподели?

# 291
  • Мнения: 8 241
Здравейте майчета, аз съм малко в дилема и искам да споделя с вас и да потърся съвет. Малката ми дъщеря е на 6 годинки, снощи вдигна температура 37,5 градуса дадох и нурофен спадна и от тогава не е вдигала. Тази сутрин веднага я заведох на педито понеже идват събота и неделя. Прегледа я каза, че освен зачервено гърло не вижда друг проблем, но реши да и направи кръвни изследвания  на CRP и като видя резултата каза че трябва да пие антибиотик. Дилемата ми е дали да го давам, понеже аз доколкото знам, ако няма температура АБ не е нужно да се дава. До колко тези апарати за CRP са надеждни според вас? Ще я следя днес и ще мисля. Общото и състояние е добро, няма хрема, само лека болка в корема. Дали може да мина без АБ? Ако някой е минавал през това моля да сподели?

Защо ходите на лекар като се лекувате по интернет?

СRP - e реактивен протеин нивото на който се повишава в тялото ни при наличие на бактериална инфекция.
Бактериалната инфекция може и да не се лекува изобщо и тялото само да я пребори. В 19 век са я борели с билки и шумки. Но средната продължителност на човешкият живот е била 40 години. След като е открито АБ-то. Успешно лекуват бактериалните инфекции с него.
Тази бактериална инфекция може да е във всеки орган , сърце , бял дроб, бъбреци и т.н. Понякога няма изявен характер, тоест вие на я виждате като сполите.  Има хора с по-силни организми които рядко вдигат температура. Пък и при възрастните в повечето случаи е така. Липсата на температура не води до липса на инфекция.

И най-интересно ми е от какво е породен страха ви от АБ?

# 292
  • София
  • Мнения: 5 470
И колко е ЦРП?
Ако нямате вяра на лекарката,може да отидете на второ мнение.

# 293
  • Мнения: X
Дали да се дава антиб или не, не зависи от темп.
Вижте как ще е, колко е crp?

# 294
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Дали да се дава антиб или не, не зависи от темп.
Вижте как ще е, колко е crp?

Благодаря за бързите отговори на всички. Не ми казаха, колко е CRP. Аз имам доверие на лекарката, просто се чудех, дали това изследване е надеждно и дали наистина има бактериална инфекция, ако няма температура.
Не съм ок да давам АБ защото отслабват имунната система, а сега е точно период преди големите вируси и грипове и ако сега започнем с АБ не ми се мисли след 2,3 месеца, какво ще е. Принципно и двете ми деца са доста здрави и не съм свикнала с АБ.

# 295
  • Мнения: 8 241
Дали да се дава антиб или не, не зависи от темп.
Вижте как ще е, колко е crp?

Благодаря за бързите отговори на всички. Не ми казаха, колко е CRP. Аз имам доверие на лекарката, просто се чудех, дали това изследване е надеждно и дали наистина има бактериална инфекция, ако няма температура.
Не съм ок да давам АБ защото отслабват имунната система, а сега е точно период преди големите вируси и грипове и ако сега започнем с АБ не ми се мисли след 2,3 месеца, какво ще е. Принципно и двете ми деца са доста здрави и не съм свикнала с АБ.

Щом имаш доверие на лекарката е чудесно.

АБ-то не отслабва имунната система. А щом децата ти са здрави е чудесно.
То вируси и грипове върлуват вече по всяко време на годината.

# 296
  • Мнения: 423
Пуснете най-добре една ПКК с ЦРП и СУЕ.

# 297
  • Мнения: X
Ами обсъждайте с докторката тези неща, питайте я защо е изписала антибиотик.
Аз рядко пускам кръвни, по симптомите на детето се ориентирам и вярвам на докторката, но и тя не е ЗА антиб. за щяло и нещяло.
Примерно за 37.5 даже не бих го завела на доктор или пък за хрема, малко кашлица, леко червено гърло.. Знам какво да му купя и как да го лекувам, предимно с хомеопатия, но не само.
Ходим на док. за гадни вируси с високи темп., чревни, ангини и т.н.
Та в твоя случай сигурно не бих дала антиб. преди да обсъдя с док защо, може ли да се избегне и какви са рез. от изследванията.

# 298
  • shumen
  • Мнения: 18 014
И аз бих говорила с докторката защо е изписан АБ.
Аз моето го водя на лекар,защото ми прави бронхити и пневмонии много бързо.

# 299
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Аз съм фенка на пкк(за ужас на детето) Joy Не всеки път разбира се, но вече си го познавам кога има нужда от кръвна картина. Например когато Т не се повлиява от Нурофен, или вдига често(през 2-3 часа) и общото състояние не е добро. Ако при започване на лечение не се повлияе за 2-3 дни пак пускам. Иначе веднъж с ЦРП 100 не дадохме Аб, защото беше вдигнал 2 пъти ниска темп., заради възпаление на ухо. Но педиатъра при който го водя, много добре познава как протичат заболяванията при него и знае, че в 90% от случаите се справя без АБ. Ако той ми каже че трябва да пие бих му се доверила, понеже вярвам на док.и знам ,че за да го изпише няма друг вариант. Ако не вярвам на лекуващия лекар бих го сменила.

Общи условия

Активация на акаунт