Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 408
  • 738
  •   2
Отговори
# 375
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Това за частна или държавна ясла.Защото при нас в държавната ги требват ден за ден.А тая храна ти реално вземаш ли я,защото ако е требван тя ти се полага?

# 376
  • Мнения: 35 110
Ох, не искам да размивам темата и с еизвинявам на дамите, че го правя.
За държавна ясла става дума. Храната никой не казва какво се случва с нея. Ако ми я дават, нямам проблем да я вземам, защото яслата ми е наблизо, а така или иначе му купувам пюрета за периода, в който е у дома, защото е мого труден за хранене, докато е болен. И така хем плащам за храна в яслата за 2 дни, която остава там, ем купувам пюрета за у дома и съответно лекарства и други разходи..

# 377
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Пеак,храната ти се полага.Аз,ако съм ще ги питам какво я правят и къде отива тази храна след като е требван.

# 378
  • Мнения: 4 708
Виж си наредбата в общината, при нас ходил не ходил си е все 40лв, но ако занесеш болничен/на родителя копие/, тогава ти ги смятат за ден. Тази година е предучилищна - т.е. 4 група и сега вече не искат болничен, а извинителна бележка, но казаха, че тази година вече ще плащаме на ден.
ПС И нямаме право да вземаме храната.

# 379
  • Мнения: 35 110
Трябват ми някакви капки за нос, които наистина да помагат. Значи, това Виброцил, грип стоп, антибиотични за очи ама слагани в носа- нищо не помага. Само коларгол, но не мога за всеки сопол да му слагам тях . Вече се чудя какво да правя, а той често има хрема

# 380
  • София
  • Мнения: 11 489
Промивай често носа с физиологичен разтвор и дърпай с прахосмукачката.
С капки и без капки, общо взето бавно минава хремата при деца.
Първите няколко пъти бях доволна от антибиотичните. После като че ли спряха да действат или поне не спираше хремата толкова бързо.

# 381
  • Мнения: 1 532
Промивай с физиологичен разтвор или спрей за  нос Куикс то е същото.С капки и без капки е същото.
От безразборно изписване на антибиотични  капки за нос,без носен секрет,синът ми стана  резистентен към някои от тях и последния път пи антибиотик през устата заради някаква си бактерия ,от която имаше задна хрема и нищо друго. Ако имаше някой да ми каже навремето ,щях да искам носен секрет и след това вече с капките. Но нямаше,вярвах на докторите...

# 382
  • Мнения: 8 243
Трябват ми някакви капки за нос, които наистина да помагат. Значи, това Виброцил, грип стоп, антибиотични за очи ама слагани в носа- нищо не помага. Само коларгол, но не мога за всеки сопол да му слагам тях . Вече се чудя какво да правя, а той често има хрема

Всички капки помагат стига да се изписват и ползват правилно.
Коларгола подсушава и ако хремата е течна без наличието на бацили е добре. Ако обаче има бактерия то тя трябва да се лекува по определеният начин. Ако хремата се появява след спиране на капките най-вероятно не сте излекували причинителят и е редно да пуснете носен секрет.

АБ капките , както и тегленето с прахосмукачка само водят до възпаление на носната лигавица и често повече вредят в дългосрочен план колкото да помагат.

# 383
  • София
  • Мнения: 11 489
За АБ капките съм съгласна, но какво ѝ е на прахосмукачката? С нищо друго не може да се изчисти носа така добре.

# 384
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Промивка с физ.рр, но не пръскане на спрейче, а се пълни една спринцовка, детето ляга настрани и я изпръскваш в едната ноздра, после същата процедура и в другата.  Такива ужасии изтичат, че след 2-3 процедури не остава нищо в носа. Освен това си правя и спрей с физ.рр с няколко капки клеева тинктура. Комбинирането на тия 2 неща са ми фаворит в борбата със сополите. Лошото е , че детето не винаги ми дава това със спринцовката.

# 385
  • Мнения: 246
Здравейте, мами.

Дъщеря ми е на 7 и 1/2 години и преди 2 седмици беше с ангина висока температура (39 С) и лечението й беше с антибиотик Зинат (10 дни).
Всичко мина, но от 2 дни се оплаква от болки в гърлото, има промяна в говора (все едно са й подути сливиците) и в момента, в който заспи започва едно зверско хъркане. ЛЛ каза, че й е леко зачервено гърлото и да правя инхалации с физиологичен развтвор и да пръскам Тамтъм Верде и до там. Според мен, обаче това няма да даде ефект. Нищо не спомена за трета сливица, но аз усещам, че е нещо такова. Никога не съм я чувала да хърка така, а реално секрети в носа няма.

Моля за съвет!

# 386
  • Мнения: 8 243
Здравейте, мами.

Дъщеря ми е на 7 и 1/2 години и преди 2 седмици беше с ангина висока температура (39 С) и лечението й беше с антибиотик Зинат (10 дни).
Всичко мина, но от 2 дни се оплаква от болки в гърлото, има промяна в говора (все едно са й подути сливиците) и в момента, в който заспи започва едно зверско хъркане. ЛЛ каза, че й е леко зачервено гърлото и да правя инхалации с физиологичен развтвор и да пръскам Тамтъм Верде и до там. Според мен, обаче това няма да даде ефект. Нищо не спомена за трета сливица, но аз усещам, че е нещо такова. Никога не съм я чувала да хърка така, а реално секрети в носа няма.

Моля за съвет!

Личното ми мнение да я заведете на УНГ. Той може да види дали е уголемена третата сливица или дали има просто хърка от сополи.

# 387
  • Мнения: 1 154
Здравейте, мами.

Дъщеря ми е на 7 и 1/2 години и преди 2 седмици беше с ангина висока температура (39 С) и лечението й беше с антибиотик Зинат (10 дни).
Всичко мина, но от 2 дни се оплаква от болки в гърлото, има промяна в говора (все едно са й подути сливиците) и в момента, в който заспи започва едно зверско хъркане. ЛЛ каза, че й е леко зачервено гърлото и да правя инхалации с физиологичен развтвор и да пръскам Тамтъм Верде и до там. Според мен, обаче това няма да даде ефект. Нищо не спомена за трета сливица, но аз усещам, че е нещо такова. Никога не съм я чувала да хърка така, а реално секрети в носа няма.

Моля за съвет!

Личното ми мнение да я заведете на УНГ. Той може да види дали е уголемена третата сливица или дали има просто хърка от сополи.

Щом има хъркане и промяна в гласа, аз също бих я завела на УНГ.

# 388
  • Мнения: 246
Здравейте, мами.

Дъщеря ми е на 7 и 1/2 години и преди 2 седмици беше с ангина висока температура (39 С) и лечението й беше с антибиотик Зинат (10 дни).
Всичко мина, но от 2 дни се оплаква от болки в гърлото, има промяна в говора (все едно са й подути сливиците) и в момента, в който заспи започва едно зверско хъркане. ЛЛ каза, че й е леко зачервено гърлото и да правя инхалации с физиологичен развтвор и да пръскам Тамтъм Верде и до там. Според мен, обаче това няма да даде ефект. Нищо не спомена за трета сливица, но аз усещам, че е нещо такова. Никога не съм я чувала да хърка така, а реално секрети в носа няма.

Моля за съвет!

Личното ми мнение да я заведете на УНГ. Той може да види дали е уголемена третата сливица или дали има просто хърка от сополи.

Щом има хъркане и промяна в гласа, аз също бих я завела на УНГ.

Да, ще запиша час за преглед.

# 389
  • Мнения: 541
Уф и аз се записвам тук да ви следя, малкият ходи две седмици на ясла и то след поставена биологична бариера. Много бях щастлива до днес. По обяд кихна, сополи и сега 37.4.
Вчера видях в групата много кашлящи, но явно закъснях, трябваше да го спра по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт