Боледуване на децата ни - тема 65

  • 38 787
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 531
И моят син е с грип за жалост.
Снощи взе да понакашля леко,днес сутринта Т 38.7.
След малко ще го водя на доктор.Преди две години беше с грип,бяха ни изписали Тамифлу и много добре му повлия.

# 661
  • Мнения: 353
Забравих да пиша че сина ми е на 7 години. С две операции на трета сливица. Сега искат да махат другите две сливици. Докторката казва че от тях е проблема. Но не са ни правили някакви други изследвания само ПКК и дкк . А в нета чета че трябва по обстойни изследвания. Все на своя глава пускам гърлен секрет. И ми повтарят че е нормално да има бактерии... Мисля да посетим УНГ... Може би той ще ни пусне изследвания,пък ако трябва и в болница ще лежим .

# 662
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Ние ходихме на лекар.С грип е и му изписа Авирон и киндер фит витамини.Сега пак лежи и вдига Т.

# 663
  • Мнения: 423
И моето е болно от сряда, но не е грип. Два дни вдига до 38, 6, но сам я бута. Кашля, ту сухо, ту влажно. Вчера вдигна 38, а днес я върти в диапазона 37,3. Ходихме на лекар. Сливиците са огромни и червени. Виждат се кръвоносните им съдове. Изписана ни АБ и смених е сиропа за кашлица. Добавих и сироп от четна ряпа. Тази година му сложих ваксина, че миналата година грипа ни разказа играта.

# 664
  • Мнения: X
Ние ходихме на лекар.С грип е и му изписа Авирон и киндер фит витамини.Сега пак лежи и вдига Т.

За грип чувам дават Тамифлу.

Ние пък изкарваме жестока бакт.инф. с темп, повръщане, диария.
Слава Богу я овладяхме, но за малко да стигне до болницата.
И откъде, като даже не беше на градина!?
Sad

# 665
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Пратих и аз да му купят Тамифлу и да давам и него.На обяд дадох и Авирона и него,успокои се и заспа.Преди час се събуди и каза,че му е лошо и повърна.Сега не знам от какво е и малко ме е страх да дам втората доза.
Сиси,моя след ваканцията беше с бронхит,а и ние никъде не бяхме ходили.

# 666
  • Мнения: X
От Тамифлуто повечето повръщат, но пък е ефективно.
От Авирона надали, макар че е гаден на вкус, но дай пак.

# 667
  • Мнения: 8 173
Според  мен или Авирона или Тамифлуто. Но не и двете. Идеята им е еднаква.
По миналата година детето изкара грипа за 2 дни с Авирона.
От Тамифлуто знам че децата много повръщат.

# 668
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Сиси,то е ясно,че ще дам пак.Тая Т обаче ме притеснява,че с нищо не се смъква докрай.

# 669
  • Мнения: X
Да, ужасен е грипа, ще мине. Нека пие мн течности.

# 670
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Благодаря.Той сам се налива с много течности и се поти,което е добре.Сега спи,но пак има Т и глава го боли.Ще дам Панадол,за да му мине и дано поне малко поспим тази вечер.

# 671
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Дани и аз съм на мнение, че или Авирон или Тамифлу. Аз само бегло съм чела листовката на второто и помня, че ми настръхна косата. Авирона на хапчета ли му даваш?

# 672
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Мария,Авирона му е изписан сироп.Ама то в спешния днеска попаднахме на един лекар дето не му се говореше много и едва го прегледа за няма и две минути.В Понеделник ще си го водя при неговата педи,за да видя и тя какво ще каже.Сега дадох Хексалгин,че пак вдигна 39,2,а през нощта ме е страх да го оставя без антиперетик.

# 673
  • Мнения: 1 531
Сиси,то е ясно,че ще дам пак.Тая Т обаче ме притеснява,че с нищо не се смъква докрай.
Температурата е ужасна.. в 19.15 дадох нурофен ,в 21:15 беше вдигнал още повече,вместо да я смъкне.
После взе да спада до 37.4 и сега пак вдига...
На около 4-5 часа вдига до 39.
Момичета за 24 ч колко пъти може да се дава хексалгин?

# 674
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Малеее не отмина ли вече тоя пусти грип... Ужасна работа.
Дани е твоя е голям за сироп, той е за деца до 5г. Моя сега стана на 6г.и последно като му взех Авирон давах по-висока доза, че пък той не пие хапчета.
Но ако си почнала Тамифлу, спри Авирон и го почни за профилактика като се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт