Стягайте се ЮЛСКА дружина, първата половина мина

  • 26 955
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 98
Аз лично работих до 3тия месец ( в Англия) , след това се пуснах на договор фиктивно в бг и съм в болничен от януари.

# 271
  • София
  • Мнения: 1 369
Аз съм в болничен от средата на февруари. Мислех си, че ще скучая, но си шетам лека-полека из нас, ходя по такива училища и мероприятия, обикалям си по разходки и ми е много много добре. Grinning

# 272
  • Мнения: 295
Аз си ходя на работа, попринцип е свързана с много напрежение, мислех че няма да ми се отразява и ще го карам по леко, но не се оказа така. Много бързо се изморявм. Обмислям варианти за отпуск, понеже имам доста и да я изчистя до юни месец и след това болничен 45 дни преди раждане...

# 273
  • Мнения: 1 152
Надежда Иванова желая ти бързо възстановяване! Дано скоро всичко си влезе в норма, но внимавай занапред - с ниска плацента и вече едно отлепване, е добре много да се пазиш.

Майчетата за училището в Майчин дом - с голямо желание ще се присъединя, само да дойде заветния момент да спра да работя... отдавна ми идва нангорно, но не могат да ми намерят заместник, иначе съм в бойна готовност да си ходя. Зарекла съм се да спра на 25.04., независимо дали има човек. Нямам търпение да дойде, че вече едва издържам и имам много за правене и подготвяне.

Вие как те със съня? А се будя поне по веднъж в и без това краткия ми 7-часов сън, за тоалетна Flushed Много е неприятно и съм крайно недоспала, а бебо още дори не е дошъл...

# 274
  • Мнения: 1 102
Надежда Иванова желая ти бързо възстановяване! Дано скоро всичко си влезе в норма, но внимавай занапред - с ниска плацента и вече едно отлепване, е добре много да се пазиш.

Майчетата за училището в Майчин дом - с голямо желание ще се присъединя, само да дойде заветния момент да спра да работя... отдавна ми идва нангорно, но не могат да ми намерят заместник, иначе съм в бойна готовност да си ходя. Зарекла съм се да спра на 25.04., независимо дали има човек. Нямам търпение да дойде, че вече едва издържам и имам много за правене и подготвяне.

Вие как те със съня? А се будя поне по веднъж в и без това краткия ми 7-часов сън, за тоалетна Flushed Много е неприятно и съм крайно недоспала, а бебо още дори не е дошъл...

И аз задължително се будя 1 път през нощта и още един път мн рано сутринта за wc. А щом стана пък и бебето се събужда и като си легна започва да шава и "купонът" е пълен Grinning Започна да ми се поприспива и през деня може би в резултат на тези събуждания.

# 275
  • Мнения: 295
Надежда Иванова желая ти бързо възстановяване! Дано скоро всичко си влезе в норма, но внимавай занапред - с ниска плацента и вече едно отлепване, е добре много да се пазиш.

Майчетата за училището в Майчин дом - с голямо желание ще се присъединя, само да дойде заветния момент да спра да работя... отдавна ми идва нангорно, но не могат да ми намерят заместник, иначе съм в бойна готовност да си ходя. Зарекла съм се да спра на 25.04., независимо дали има човек. Нямам търпение да дойде, че вече едва издържам и имам много за правене и подготвяне.

Вие как те със съня? А се будя поне по веднъж в и без това краткия ми 7-часов сън, за тоалетна Flushed Много е неприятно и съм крайно недоспала, а бебо още дори не е дошъл...

Абсолютно по същия начин, много често ставам до тоалетна..

# 276
  • София
  • Мнения: 405
Аз ставам поне по веднъж до тоалетна и да пия вода. За съжаление пак почнах да сънувам по цяла нощ щуротии и от тях също се будя... И като стана поне 2 пъти да завия детето и направо страхотен сън. Ако при следобедния сън на детето съм свършила всичката домакинска работа, понякога успявам да поспя 30-40 минути и да наваксам.

# 277
  • Мнения: 27
Момичета днес бях на фм всичко е наред,бебо е 480 грама,да Ви питам за галено име на Борис някакви предложения ?

# 278
  • Мнения: 109
АПЕЛ КЪМ ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАЙКИ.
Обръщам се към мамите от СОФИЯ най-вече . Понеже вчера имах кървене отидох до най-близката клиника за преглед. Там нямаше къде да ме приемат и ме изпратиха  в отделението на Майчин дом Отношението беше повече от отвратително.За една бременна жена е стресиращо.Още при постъпването в болницата д-р Димитров(не беше доцент Димитров) който ме прие се държа арогантно с мен,блъскаше ме по краката и ме натискаше страшно по корема, все едно му бях виновна за нещо. Прегледа ме вагинално два пъти си погледна ехографа и  два пъти троснато ми каза няма кръв тука, а отговора ми беше, че не съм си измислила. Нямало нищо притеснително, матката ми била на 4,5 см не било нещо застрашяващо. Не съм била за приемане, но думите му бяха така и така си тука пък и имаш направление. Приеха ме и ми пуснаха система, по късно ми биха антибиотик, за който питах какъв е и защо ми го бият, но никой не ми обърна внимание. Цяла вечер никой не дойде в стаята ми.Оставиха ме на една система и това ми беше лечението. На визитация питах как са ми изследванията, казаха, че са ок, но трябвало да седя до понеделник, заради клиничната пътека. Обясних им че съм пристигнала в София,за кардиологичен преглед, а отговора на '' възпитаните специалисти'' беше виж я пък тази. Питаха ме Еми какво правиш тогава в тази болница? Дошла съм за сърцето сигурно при вас ми мина през ума, останах втрещена от въпроса им, едва ли не, че съм се настанила на хотел при тях 😁.Обясних им, че не съм от София и имам други наложителни прегледи който са записани с месеци напред не мога да остана при тях и т.н. Затвориха ми вратата и след малко се появи администраторката на болницата, която ми заяви, че мога да си тръгна при условие, че платя клиничната пътека и нощувката за вечерта което е сума от 500лв. Визитацията мина след малко пак през стаята и ми казаха, че не съм затворник и мога да си тръгна когато искам. Отвърнах на госпожата, че срещу скромната сума от 500лв сигурно ще може. Явно имат някакви врътки, но между тях си не са се разбрали, защото докторката ми каза, че не знаела да се плаща такава сума при излизане от болница 🙄. Останах шах и мат едната казва трябва да плащаш а другата не 🙄. Пожелах да си тръгна, защото ми стана ясно, че единствено искат да вземат парите от касата, а мен да ме лекуват с калций и измислен антибиотик който даже не знаех за какво ми го бият. Закритикуваха ме, че съм безотговорна  за себе си и за плода си, че било рисковано да излизам от болницата, а при приемането ми и малко преди  да изляза ми казаха, че няма нищо притеснително и за мен и за бебето.
Заплашиха ме, че ако изляза сега няма да ме приемат никъде другаде в държавна болница и най-вече, защото съм с вроден порок на сърцето който е затворен преди година и само в тяхната болница поемат такива случаи като моя. Търпяла съм до сега невежеството и арогантноста на доктори от всякакви специалности, но това беше ВЪРХА.

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 10:39 от Надежда Иванова 612428

# 279
  • Мнения: 295
Скрит текст:
АПЕЛ КЪМ ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАЙКИ.
Обръщам се към мамите от СОФИЯ най-вече . Понеже вчера имах кървене отидох до най-близката клиника за преглед. Там нямаше къде да ме приемат и ме изпратиха  в отделението на Майчин дом Отношението беше повече от отвратително.За една бременна жена е стресиращо.Още при постъпването в болницата д-р Димитров който ме прие се държа арогантно с мен,блъскаше ме по краката и ме натискаше страшно по корема, все едно му бях виновна за нещо. Прегледа ме вагинално два пъти си погледна ехографа и  два пъти троснато ми каза няма кръв тука, а отговора ми беше, че не съм си измислила. Нямало нищо притеснително, матката ми била на 4,5 см не било нещо застрашяващо. Не съм била за приемане, но думите му бяха така и така си тука пък и имаш направление. Приеха ме и ми пуснаха система, по късно ми биха антибиотик, за който питах какъв е и защо ми го бият, но никой не ми обърна внимание. Цяла вечер никой не дойде в стаята ми.Оставиха ме на една система и това ми беше лечението. На визитация питах как са ми изследванията, казаха, че са ок, но трябвало да седя до понеделник, заради клиничната пътека. Обясних им че съм пристигнала в София,за кардиологичен преглед, а отговора на '' възпитаните специалисти'' беше виж я пък тази. Питаха ме Еми какво правиш тогава в тази болница? Дошла съм за сърцето сигурно при вас ми мина през ума, останах втрещена от въпроса им, едва ли не, че съм се настанила на хотел при тях 😁.Обясних им, че не съм от София и имам други наложителни прегледи който са записани с месеци напред не мога да остана при тях и т.н. Затвориха ми вратата и след малко се появи администраторката на болницата, която ми заяви, че мога да си тръгна при условие, че платя клиничната пътека и нощувката за вечерта което е сума от 500лв. Визитацията мина след малко пак през стаята и ми казаха, че не съм затворник и мога да си тръгна когато искам. Отвърнах на госпожата, че срещу скромната сума от 500лв сигурно ще може. Явно имат някакви врътки, но между тях си не са се разбрали, защото докторката ми каза, че не знаела да се плаща такава сума при излизане от болница 🙄. Останах шах и мат едната казва трябва да плащаш а другата не 🙄. Пожелах да си тръгна, защото ми стана ясно, че единствено искат да вземат парите от касата, а мен да ме лекуват с калций и измислен антибиотик който даже не знаех за какво ми го бият. Закритикуваха ме, че съм безотговорна  за себе си и за плода си, че било рисковано да излизам от болницата, а при приемането ми и малко преди  да изляза ми казаха, че няма нищо притеснително и за мен и за бебето.
Заплашиха ме, че ако изляза сега няма да ме приемат никъде другаде в държавна болница и най-вече, защото съм с вроден порок на сърцето който е затворен преди година и само в тяхната болница поемат такива случаи като моя. Търпяла съм до сега невежеството и арогантноста на доктори от всякакви специалности, но това беше ВЪРХА.

Ужас.. !!

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 22:20 от AnMary

# 280
  • Мнения: 142
Скрит текст:
АПЕЛ КЪМ ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАЙКИ.
Обръщам се към мамите от СОФИЯ най-вече . Понеже вчера имах кървене отидох до най-близката клиника за преглед. Там нямаше къде да ме приемат и ме изпратиха  в отделението на Майчин дом Отношението беше повече от отвратително.За една бременна жена е стресиращо.Още при постъпването в болницата д-р Димитров който ме прие се държа арогантно с мен,блъскаше ме по краката и ме натискаше страшно по корема, все едно му бях виновна за нещо. Прегледа ме вагинално два пъти си погледна ехографа и  два пъти троснато ми каза няма кръв тука, а отговора ми беше, че не съм си измислила. Нямало нищо притеснително, матката ми била на 4,5 см не било нещо застрашяващо. Не съм била за приемане, но думите му бяха така и така си тука пък и имаш направление. Приеха ме и ми пуснаха система, по късно ми биха антибиотик, за който питах какъв е и защо ми го бият, но никой не ми обърна внимание. Цяла вечер никой не дойде в стаята ми.Оставиха ме на една система и това ми беше лечението. На визитация питах как са ми изследванията, казаха, че са ок, но трябвало да седя до понеделник, заради клиничната пътека. Обясних им че съм пристигнала в София,за кардиологичен преглед, а отговора на '' възпитаните специалисти'' беше виж я пък тази. Питаха ме Еми какво правиш тогава в тази болница? Дошла съм за сърцето сигурно при вас ми мина през ума, останах втрещена от въпроса им, едва ли не, че съм се настанила на хотел при тях 😁.Обясних им, че не съм от София и имам други наложителни прегледи който са записани с месеци напред не мога да остана при тях и т.н. Затвориха ми вратата и след малко се появи администраторката на болницата, която ми заяви, че мога да си тръгна при условие, че платя клиничната пътека и нощувката за вечерта което е сума от 500лв. Визитацията мина след малко пак през стаята и ми казаха, че не съм затворник и мога да си тръгна когато искам. Отвърнах на госпожата, че срещу скромната сума от 500лв сигурно ще може. Явно имат някакви врътки, но между тях си не са се разбрали, защото докторката ми каза, че не знаела да се плаща такава сума при излизане от болница 🙄. Останах шах и мат едната казва трябва да плащаш а другата не 🙄. Пожелах да си тръгна, защото ми стана ясно, че единствено искат да вземат парите от касата, а мен да ме лекуват с калций и измислен антибиотик който даже не знаех за какво ми го бият. Закритикуваха ме, че съм безотговорна  за себе си и за плода си, че било рисковано да излизам от болницата, а при приемането ми и малко преди  да изляза ми казаха, че няма нищо притеснително и за мен и за бебето.
Заплашиха ме, че ако изляза сега няма да ме приемат никъде другаде в държавна болница и най-вече, защото съм с вроден порок на сърцето който е затворен преди година и само в тяхната болница поемат такива случаи като моя. Търпяла съм до сега невежеството и арогантноста на доктори от всякакви специалности, но това беше ВЪРХА.
Аз нямам думи.Възмутена съм.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 22:21 от AnMary

# 281
  • Мнения: 1 134
Магнезиев диаспорал по колко пиете на ден?
По 1 саше.

На мен ми изписа сутрин и вечер по едно

На мен АГ-то ми каза да си разделям сашето на две и да пия половин сутрин и половин вечер, но понякога се отплесвам и го пия цялото веднъж дневно. Иначе нямам оплаквания.

Надежда Иванова, във връзка с твоята история - наистина е ужасно, но не съм изненадана. Медицинско лице съм и на какво ли не съм се нагледала и наслушала. Случаи като твоя са много показателни не само как се източва здравната каса, но и как се правят безочливи опити за шантаж на пациенти.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 18:03 от Sunny555

# 282
  • Мнения: 165
Наде Аз бих ги записала тези изказвания на телефона, важното е да си здрава. Успех!
Що се отнася до работата, не работя от 1 месец насам. Много напрежение, никакъв сън, докараха ми здравословни проблеми. Не смятам, че човек бременее 100 пъти в живота си, спокойствието и здравето са ми по-важни. Както всички сме незаменими, така ако сме неудобни, рязко ставаме заменими. Стига някой да не е атомен физик, останалото са малко шменти капели Simple Smile

# 283
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Надежда, нямам думи...не знам какво да се направи с тази болница, къде да се обърнем. Помислете за жалба, трябва да даваме гласност, ако искаме да се промени нещо... Уж най/добрата АГ болнуца, с отлична неонатология, прекрасни специалисти, но защо отношението и манталитетът трябва да са такива? Не може ли да се направи нещо, болница номер 1 е в държавата ни за АГ, толкова ли няма кой да обърне внимание на хилядите оплаквания и да освежи персонала...Поне там да държат някакво ниво, ако не другаде.

Аз съм много отвратена от всичко "по каса", на ЖК се държаха адски троснато, накараха  ми се, че не съм си занесла изследванията (а те през системата би следвало да имат достъп- ЛЛ ги вижда така), само дето не ми  крещя. А беше сама, нито един пациент, не е да е имало стрес...Предишния път пък тъкмо слязах от гинекологичния стол полугола и влиза някаква сестра и държи вратата отворена, отвън мъже, жени...Помолих я да затвори, тя вика "да, да, ей сега"и пак седи на вратата...накрая с по-рязък тон й казах "ама може ли по-бързо да затворите!!!". Сестрата ми направи забележка, тази жена била ЛЕКАР....какво като е лекар, като няма елементарно възпитание, не се влиза и седи на оторена врата без покана в АГ кабинет.
И това са дреболии, какви по-страшни неща са се случвали  на близките ми, с опасност за живота, от лекарска небрежност...
Дай Боже да мога да си позволявам частно здравеопазване поне за нормално отношение,пък вярвам,че повечето добри специалисти така или иначе ще се насочат към частни болници.

Сори за оф топика, ама се изнервих...в 21ви век, в ЕС„ да търпим такова отношение. И даже често да смятаме, че е нормално....

# 284
  • Мнения: 181
Мен затова ме плашат държавните болници, но пък понякога не може без тях..
Иначе днес мина и моята ФМ, докторката каза, че бебокът изглежда Ок, само че е леко едър (610грама в 22+1ден) и стомахчето му е на горна граница като размери. Иска да провери дали нямам гедтационен диабет (като направи доплер и обременяване с глюкоза след три седмици). Има ли някой с подобен опит? Аз не съм много напълняла, но ще спирам въглехидратите и сладкото..друго не знам дали мога да направя в момента...

Общи условия

Активация на акаунт