(Био) зеленчукова градина - нашето райско кътче (тема 38)

  • 35 618
  • 765
  •   1
Отговори
# 150
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Цената от трийсетина евра за двугодишно дръвче ми се вижда прекалена.

според мен не е много, ако е от Baumschule.
иначе градинските центрове намаляват на 50 до 70% есента. ама от плодните дръвчета съм виждала само ябълки, круши и череши. newsm78
т.е. при намалените нямаш избор.
погледна ли в Kleinanzeigen?

защото е по- на север ли?

кое? вкуса ли?
внасят всичко от Испания, брани зелени. зрели няма как да ги транспортират, съхраняват и продават.
народът ръфа едни дървени кръгли неща без аромат и вкус и си мисли, че яде праскови  ooooh!
мен ме заболява стомаха даже... т.е. само за това си заслужава да си засадиш дръвче...

виж свеки има една череша, миналата година се утрепах да ям, точно като тези в Бг.
ама беше горещо лято.
иначе са блудкави.

# 151
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 044
не. чудех се защо не гледат праскови. не издържат зимата ли?
на юг от ... да кажем Мюнхен не би трябвало да има проблем. Унгария и Словакия са на тази ширина и нямат проблеми с прасковите.

# 152
  • Португалия
  • Мнения: 3 946
Аз пак с моите терзания гротескни Joy ...
Вярно ли е,че ми трябват 2 дръвчета бадем,за да се опрашват?
Вижте какво ми причини градушката от неделя

# 153
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

на юг от ... да кажем Мюнхен не би трябвало да има проблем.

там са Алпите. Wink

около Бодензее е по-топло, там отглеждат ябълки.
има праскови, но не и масово производство.
все пак пазарът тук е огромен, абсурд е да бъде задоволен с местно производство.....

# 154
  • Мнения: 6 446
Неочаквано се сдобих с това :
Добре, че имам още няколко свободни кьошета в градината,  днес ще ги посадя.

# 155
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 044
ох... и аз искам всякакви касиси, но ще трябва да изчакам до завършване на ремонтите. Simple Smile

# 156
  • Мнения: 11 334
Неочаквано?!?!? Брейййй GrinningGrinningStuck Out Tongue Winking Eye
Да са ти честити и много плодовити!

# 157
  • Мнения: 705


Тези резници роза съм ги засадил миналата година лятото, според вас дали са се прихванали ? От чх лилава са, бях казвал вече, случайно с косачката бе отрязан един клон, и аз го прерязах на три и го засадих

# 158
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 044
честито. Simple Smile

# 159
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Много хубави придобивки!! Розата изглежда хваната, ама според мен не бързай да махаш бутилката, да мине този студ.
Аз да питам ..ММ ми донесе от работа една чанта утайка от кафе, много ми се видя да го сипвам из редовете..пък и да не вкиселя прекалено почвата. А не ми се хвърля Simple Smile ДДа го сложа в импровизирания си компостер?

# 160
  • Мнения: 6 446
Неочаквано?!?!? Брейййй GrinningGrinningStuck Out Tongue Winking Eye
Да са ти честити и много плодовити!
Да!
Имам една луда дружка, и тя с градина. Миналата година ми подари вишня дръвче, защото споменах че обичам, а по магазините не се намират.  Преди седмица пък разбра, че режимът ми позволява само горски плодове и днес ми цъфна с тия неща. Чисто луда, ама я обичам.
Посях ги, чудесни местенца им намерих.
Някои от доматите в парника не ми харесват, спаружили по някое листенце. Ще видим как ще я карат.

# 161
  • Мнения: 705
Много хубави придобивки!! Розата изглежда хваната, ама според мен не бързай да махаш бутилката, да мине този студ.
Аз да питам ..ММ ми донесе от работа една чанта утайка от кафе, много ми се видя да го сипвам из редовете..пък и да не вкиселя прекалено почвата. А не ми се хвърля Simple Smile ДДа го сложа в импровизирания си компостер?

Всъщност, розата никога не е била с бутилка. Ние не слагаме бутилки на розите. От лятото откакто е засадена, е без бутилка

# 162
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Тогава честито,  имаш си нова роза!😀

# 163
  • Мнения: 6 446
Кафето и аз го събирам. Хвърлям го в цветните лехи, но ще взема и по зеленчуковите да пръскам чат-пат.

# 164
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 044
аз с кафе само мушички съм си докарвала. Sad
и плесен.

Общи условия

Активация на акаунт