(Био) зеленчукова градина - нашето райско кътче (тема 38)

  • 35 614
  • 765
  •   1
Отговори
# 600
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
исмайлик, тя не пита за прихващане на роза от резник, а за това. Simple Smile



докато търсих достатъчно ясна снимка видях, че има и с присадка от влачещи рози. още по-голяма красота Simple Smile

# 601
  • Мнения: 705
Не дъм разбрал че става дума за щамбовите рози, за тях не знам като цяло не ги харесвам и нямам такива. За тиквите може би донякъде е вярно че всяка година трябва да се сменя мястото, но например тиквичките всяка година ги засаждаме на едно и също място и си стават, тиквите цигулки тази година са на същото място където бяха м.г. и си поникнаха всички.

# 602
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Добри, напълни ми душата с тези Красоти !

Исмайлик, редуването на културите се нарича сейтбообръщение. Прави се за да се намали опасността от размножаване на едни и същи плевели, болести и неприятели по растенията. Каквото и семе да сложиш три поредни години на едно и също място ще никне, ако семето е читаво. Пита се добива какъв ще е.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 17:48 от 2forever

# 603
  • Мнения: 705
Добри, напълни ми душата с тези Красоти !

Исмайлик, редуването на културите се нарича сейтбообръщение. Прави се за да се намали опасността от размножаване на едни и същи плевели, болести и неприятели по растенията. Каквото и семе да сложиш три поредни години на едно и също място ще никне, ако семето е читаво. Пита се добива какъв ще е.


Старите хора тук, всяка година си ги садят на едно и също място, и си има добив. А на мен някой път стават някой път не, не зависимо дали е с тор или без. Ако му е писано да стане ще стане. Преди години всяка година садихме на едно и също място, и ставаха доста големи тикви. Но напоследък вече рядко става, то и пипер вече рядко става, и не само на наз и на други хора така. Ще видим таз година как ще е. В нашата градина всичко си има точно определено място, и мама не променя местата на нищо. Мама е на 60 години, все нещо знае за градините, все пак повече от 20 години садим градини. Но някой път може да променя местата на тиквите, но не ми се разправя , а и нямам място, защото имаме много видове зеленчуци. А за плевелите не ми е проблем, защото аз ги плевя и не оставям да има плевели покрай тях. Имаме проблем само с едни шипки до мрежата, от нашата страна си ги изчистихме, но съседите не искат да си изчистят от тяхната страна, и шипките идват в нашата градина. Колко пъти помолихме съседите да си изчистят шипките и не и не.

# 604
  • Мнения: 422
Никога не бих напръскала нищо, което е извън оградата ми. Колкото и да ми пречи. Абсурд.


При нас вчера валяха обилни, силни дъждове. В една част на града падна и градушка (слава Богу в градината ми нямаше). Поради падане си изкълчих ръката и съм”освободена” от работа в градината няколко дена Wink За целта, мъжът ми напръска цялата година с бордолезов разтвор. Днес привързах доматите. Имам малки, зелени доматчета ❤ Утре ще се наложи да разрохкам навсякъде. Големи дъждове, голямо чудо!

Спорна работа, колеги!

# 605
  • Мнения: 245
Ставаше въпрос за никому ненужна шипка, която  някак си пречи на съфорумеца, а собствениците на въпросния храст ги мързи да го премахнат. Вие никога ли не употребяват в препарат на такава основа за премахване на ненужна растителност?! Ако е толкова опасно, защо се продава в агроаптеките?

# 606
  • Мнения: 422
Премахвам каквото премахвам само в моя двор.

# 607
  • София
  • Мнения: 5 188
 Благодаря! Хванахме две къртици!
Обаче проверявайте всеки ден, много бързо се хвана, заварих я умряла. Втората успяхме да освободим. Пак сме го заложили.

За сапуна - препоръчвам зехтинения гръцки сапун. Това е най-евтиния истински сапун.
Химическите боклуци с ниска цена не бих нарекла сапуни.
Извратило се е понятието ни за сапун. Течните са още по-голяма химия.

# 608
  • Мнения: 705
Вчера досадихме пипер с румънски пипер, а днес сложих още три гнезда тиква цигулка между боба. Днес забелязах, че пловдивската тиква, и атлантическия гигант са поникнали, но пъпешите още не искат да поникнат

# 609
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 654
Черешата е пълна, чака ме бране Flowers Cherries Само градушка да ни не стига

# 610
  • Мнения: 422
И нашите череши са отрупани!!!!
Имам машинка за сушене на плодове. Много сполучливи стават Wink Но за сега децата съм ги оставила да им се радват..на корем Wink

# 611
  • Мнения: 705
Нашите череши, от две години насам вече нямат много плодове, само тук там, апък пролетта цъфтят много

# 612
  • Мнения: 6 446
Отчет.
От царевицата е покарала не повече от половината. Смилянския боб се е показал всичкия, посяла съм го много нагъсто. Чушките вървят добре. Кръмното цвекло е полудяло, скоро ще става за сарми. Лукът е екстра, ядем го със салата всеки ден, дечинята хрупат като невидели.   Марулите се подмотват нещо. Алабашът почна да се пълни. Поникна руколата. Боцнах 2 корена патладжан и 4 корена тиквички за проба. Краставичките не растат, дано живнат. Доматите в парника са нацъфтяли. Касиса има доста плод, скоро почва да зрее. Малинки ще има също,  черешите взеха да се пълнят. Засятите овошки  са живнали, кивитата и те. Грозде ще има доста. Тиквите никакви ги няма, пъпешите също изчезнаха. Ще трябва да напръскаме със сапун заради листните въшки. Билки и подправки има доволно. Туй то.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 18:33 от Mößbauer-Effekt

# 613
  • Мнения: 705

Бялата влачеща най после цъфна, отрупана е с цветове от долу до горе

Един от лилумите, които цъфна преди другите видове. Най любимите ми цветя

И мак

# 614
  • Мнения: 363
исмайлик, тя не пита за прихващане на роза от резник, а за това. Simple Smile



докато търсих достатъчно ясна снимка видях, че има и с присадка от влачещи рози. още по-голяма красота Simple Smile


Много са красиви , от къде мога да се сдобия с такива , как се казват ?

Общи условия

Активация на акаунт