Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 56

  • 31 239
  • 776
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 953
Пак съм аз. В понеделник като бях на лекар ми пуснаха пак всичко в ендокринологията. Беше около 12, бях закусвала един банан, една лъжица мляко и една хапка кекс. Пиша, защото сега имам много различни резултати:
Скрит текст:

Старите:
Чакам пак за преглед, днес трябва да ми назначат лечение.
Нормално ли е така да се променят резултатите, защо е така?

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 15:18 от rovaru

# 46
  • Мнения: X
Хриси, при мен антителата започнаха да падат, след като минах на АИП и започнах да пия витамини през различните периоди. Водих се по книгата на Изабела Уенц. Освен това, до ден днешен, пия комбинация от билки, които изчистват организма от тежки метали. Пробвай, нищо не губиш. Няма сигурна рецепта за това, но при всеки има начин, важното е да се открие.

На мен зъбите са ми много зле от известно време и вече се чудя, какво да правя. Кажете кой витамин да изследвам или какво да правя? Пия вит Д, вит б12- и двата са ми в референтните зони, но са по средата, та не съм ги спирала. Ходя на зъболекар през 2-3 месеца, смених си всички коронки, но постоянно имам проблеми около тях. Последно имах 6 кариеса, а 2 месеца преди това бях ходила на зъболекар. Нямам сериозни заболявания на венците, ходих на специалист, вече не знам какво да правя. Полагам нечовешки усилия- флосване всяка вечер, чеаено дърво за жабуркане, интердентални четчици, дори ползвах water floss- нищо.

# 47
  • Мнения: 47 963
При мен и втамин д, и калций бяха зле. Пия витамин д, известно време и калций, но сега го спрях ( очаква се да се повиши при наваксване на витамин д, който ми е под нормата) И за мен е интересно има ли какво още да им повлияе добре на зъбите, че са зле
rovaru, какви бяха другите резултати? Храната едва ли е повлияла драстично, то ако са си зле, са си зле

# 48
  • Мнения: 6 346
За зъбите трябва и К2, не само Д и калций. А също и магнезий трябва - за костите като цяло. И белтъчини, особено колаген.

# 49
  • Мнения: X
Имам К2. За калций не съм сигурна дали е ок да взимам, но ще започна. Знам, че К2 помага за по-лесното усвояване на калций. Имам колаген на прах. Как да го приемам?

Магнезий пия всяка вечер.

# 50
  • Мнения: 6 346
Калций е добре да се приема само в краен случай. Би трябвало приемът на вит. Д и магнезий + К2 да нормализира и калция.

За колагена мисля, че важат указанията на опаковката - обикновено е посочено колко да се приема. Струва ми се, че дневната доза в обичайния случай е 10 грама, но не съм съвсем сигурна.

# 51
  • Мнения: X
Благодаря, Шоколадке Simple Smile И аз съм на това мнение за калция. Имам останал К2 от преди, ще започна от днес.

# 52
  • Мнения: 1 953
Добавих и старите резултати.
Оставих 60+ лв в аптеката за добавки, като повечето са най-обикновени и евтини. Ако трябваше да си купя от най-хубавите, трябваше да оставя 200+. Ще се наложи да си сменя работата Grinning.

# 53
  • Мнения: 47 963
И са ти изписали хормон?

# 54
  • Мнения: 6 346
rovaru, много хора поръчват добавки от Iherb. Вярно е, че напоследък увеличиха цената на доставката, а и трябва да имаш предвид, че ако стойността на продуктите без доставката (гледа се това, което ти изписва като Subtotal) е над 30 лв, се плаща ДДС + допълнителни към 15 лв за митническата декларация, въпреки това този вариант често излиза по-изгодно, отколкото ако купуваш от България. И изборът е доста по-голям, отколкото в нашите аптеки. Има някои продукти, които се намират и у нас, но тук излизат 2-3 пъти по-скъпо, отколкото ако ги поръчаш така.

# 55
  • Мнения: 2 352
Здравейте, момичета, имам малко странен въпрос. Вече съм бременна около 8 г.с. На еутирокс 25 бях в началото, преди две седмици си пуснах контрола и вдигнах дозата на 50, защото тсх беше 4.25 при граница 4.2. След месец трябва отново да си пусна тсх контролно. Въпросът е има ли нужда да ходя на ендокринолог специално заради това че съм бременна, защото ако ще е въпрос да се налучка точната доза, от вас научих доста повече отколкото от ендокриноложката ми.
А, да, между другото Blush МНОГО БЛАГОДАРЯ ЧЕ ВИ ИМА. Указвате невероятна помощ.

# 56
  • Мнения: 5 682
От няколко дни (4-5) имам стягане на гърлото и усещам напрежение в главата (симптоми на предозиране) .Преди около седмица намалихме дозата Т4 от 62μg на 50μg,заради ТСХ 0.07.Дали не трябва да я намаля още, как мислите. Ендокринолога ми каза да му се обадя чак след 3 месеца, а аз се притеснявам да не си докарам хиперфункция.

# 57
  • Мнения: 1 953
Happy, да, изписаха ми Л-тироксин (така успяха да го разчетат в аптеката Grinning) 75мкг.
Cioccolata, благодаря! За следващите добавки, ще се информирам предварително, сега малко импулсивно ги взех.
brummm, при бременност TSH трябва да е под 2-2,5 за различните периоди, не под 4,2. Важно е и какви стойности имат и останалите. Ft4 трябва да е висок.
Отидете на ендокринолог, не става въпрос само за вас, а и за живота и здравето на бебето ви.

# 58
  • Мнения: 5 682
rovaru, би ли споделила какви добавки си взе? На мен ендокринолога освен вит D, друго не ми дава.

# 59
  • София
  • Мнения: 808
Сиси, Бръммм, дозата на хормона по-точно се определя по нивото на ФТ4, не по ТСХ. Всъщност дозирането е най-адекватно, когато се базира и на трите показателя - ТСХ, ФТ4 и ФТ3.

Бръммм, честито и късмет! Hug
Пускай поне и ФТ4.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 16:16 от veseto5775

Общи условия

Активация на акаунт